Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyházi temetésért mennyit...

Egyházi temetésért mennyit kell fizetni?

Figyelt kérdés

Senkit se akarok kirekeszteni, de mivel katolikus vagyok, ezért kérem elsősorban katolikusok válaszoljanak:

Úgy hallottam, hogy ilyenkor be kell fizetni az elmaradt egyházi adót. Egyik ismerősöm három évi adóval volt elmaradva. Ez kötelező?

A miséért pedig már a középkor óta fizettek, de ma mennyibe kerül?

Valamint ha valaki siratást is akar, akkor az külön mennyibe kerül.


2013. szept. 5. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok katolikus, de volt mostanában tapasztalatom.

Ilyenkor kérik, hogy fizesd be az elmaradt összeget (olyan 1500 forint/év körül van). Az egyházi törvény szerint nem tagadhatja meg a pap azzal az indokkal, hogy nem fizetett az illető, de azért szerintem csúnyán fognak nézni az ismerősödre, ha nem fizet. Ha valaki soha nem fizetett, attól 5 évnyit szoktak kérni.

A miséért nem tudom, hogy van-e fix összeg, amin én is voltam, ott kétezervalamennyit kért a pap.

A siratásról fogalmam sincs.

2013. szept. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs ingyen a szegényeknek, akkor csak felesleges cirkusz
2013. szept. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Vagyis tejelj, vagy nem kapsz semmit.

Hát igen. Kapitalizmus.

2013. szept. 5. 22:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi az a siratás?
2013. szept. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Amiről írtál, az mind Szent írás ellenes. Mert Jézus azt mondta "ingyen kaptátok, ingyen adjátok". Jézus miért fogadott el pénzt? A tanításért?, a betegek meggyógyításáért?, a halottak föltámasztásáért? Kit utánoznak az egyház vezetői ebben? Krisztust? Nem igen. A Másik alternatíva Sátán, mert Jézus azt is mondta, csak két úton lehet menni. Az egyik a halálba(Sátán követése) a másik az örök életbe(Jézus követése) vezet.

Mi felénk sokszor 2-3 paphoz is elmennek a szegények, hogy egyházi adó befizetése nélkül(csak a temetés megfizetéséért) temesse el a halottat. Ház ez sem Istentől van az biztos. Jézus még azt is mondta, aki vele nem gyűjt, az tékozol. Meg a gyümölcseiről lehet fölismerni Jézus követőit. Vesd össze az összeset és vond le következtetést.


Üdvözlettel: Zita

2013. szept. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk semennyit sem kellett az Egyház felé fizetni a temetésért, de mi odajárunk templomba, egyházi adót is fizetünk. Egyébként a kántorért szoktak fizetni, de nálunk ismerős volt és nem kért pénzt.
2013. szept. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5-ös: Sajnos lényegtelen, hogy ezzel a tettükkel kit szolgálnak. Az számít, hogy mennyit kell fizetni. :(



6-os: Te milyen felekezetű vagy?

2013. szept. 7. 19:47
 8/8 anonim ***** válasza:

„Ingyen kaptátok, ingyen adjátok!” (Máté 10:7, 8). Jézus igaz követői tehát nem kérhettek pénzt a szolgálatukért. Jézus maga sem várt anyagi viszonzást a szolgálataiért, és ezzel példát mutatott a követőinek.


Pál apostol utánozta Jézus példáját, és „költségmentesen” végezte a szolgálatát (1Korintusz 9:18). Amikor pénzre volt szüksége, világi munkát vállalt, sátort készített (Cselekedetek 18:1–3). Ezért Pál ezt mondhatta magáról és a misszionáriustársairól: „mi nem házalunk az Isten szavával, mint sokan” (2Korintusz 2:17)

2017. jún. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!