Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi szerint az igaz...

Jehova Tanúi szerint az igaz keresztények azok, akik házról házra hirdetnek. Pál szerint a munkálkodásnak megvan a jutalma, viszont aki nem munkálkodik, hanem hisz, annak az ő hite tulajdoníttatik igazságul. Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

" 1. Mit mondunk tehát, hogy Ábrahám a mi atyánk nyert volna test szerint?

2. Mert ha Ábrahám cselekedetekből igazult meg, van mivel dicsekedjék, de nem az Isten előtt.

3. Mert mit mond az írás: Hitt pedig Ábrahám az Istennek, és tulajdoníttaték az ő néki igazságul.

4. Annak pedig, a ki munkálkodik, a jutalom nem tulajdoníttatik kegyelemből, hanem tartozás szerint;

5. Ellenben annak, a ki nem munkálkodik, hanem hisz abban, a ki az istentelent megigazítja, az ő hite tulajdoníttatik igazságul.

6. A mint Dávid is boldognak mondja azt az embert, a kinek az Isten igazságot tulajdonít cselekedetek nélkül."

Rómabeliekhez írt levél 4. rész


2013. szept. 4. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A Biblia sehol nem írja a házról házra való térítést.

A Biblia hirdetésről beszél és nem térítésről.

2013. szept. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"De valaki majd azt mondja: „Neked hited van, nekem meg cselekedeteim. Mutasd meg nekem a hitedet a cselekedetek nélkül, én pedig megmutatom neked hitemet a cselekedeteim által.” Ugye hiszed, hogy egy Isten van? Jól teszed. Csakhogy a démonok is hiszik, és reszketnek. De akarod-e tudni, ó, te balga ember, hogy a hit cselekedetek nélkül tétlen? Ábrahámot, a mi atyánkat vajon nem cselekedetek által nyilvánították igazságossá, miután felajánlotta fiát, Izsákot az oltáron? Látod, hogy a hite együtt munkálkodott a cselekedeteivel, és a cselekedetei által lett tökéletes a hite, és beteljesedett az írás, amely ezt mondja: „Ábrahám hitt Jehovában, és ezt igazságosságul számították be neki”, és „Jehova barátjának” hívták.

Látjátok, hogy az embert cselekedetek által, és nem csupán hit által fogják igazságossá nyilvánítani. Ugyanígy Ráhábot, a szajhát is, vajon nem cselekedetek által nyilvánították igazságossá, miután vendégszeretően fogadta a követeket, és más úton bocsátotta el őket? Bizony, ahogy a test halott szellem nélkül, úgy a hit is halott cselekedetek nélkül." (Jakab 2:18-26)

2013. szept. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Ellenben annak, a ki nem munkálkodik, hanem hisz abban, a ki az istentelent megigazítja, az ő hite tulajdoníttatik igazságul."


Itt nincs cselekedetről szó.

2013. szept. 4. 22:48
 4/10 yuda ***** válasza:
100%

Kérdező!

Az nem baj, ha vitázol, de ebbe a cselekedetek dologba ne menj bele.

Jól írtad te is, de van a hitnek cselekedete. Hagyd inkább, ha nem érted, mert rosszul jössz ki belőle. Róma levél hit általi megigazulásról ír, Jakab levél a hit cselekedeteit hangsúlyozza. Ezek nem ellentétei egymásnak. Mindkettő működik.

Hagyd szerintem, úgysem ez a témád.

Amiről te beszélsz az egy nagyon lényeges dolog, csak semki nem érti, mert zavaros.


A megigazulásnak mi köze vana a tanúk házról házra járásához?


Megigazulás azt jelenti, hogy Isten előtt úgy állhatsz, hogy nem vagy bűnös. El voltál ítélve, mint minden ember Isten jogos haragjának, de kegyelmet kaptál Jézus érdemei miatt. Ki lett mondva rád, hogy a bűneid megbocsáttattak és Jézus igazságát kaptad cserébe, mintha soha nem vétkeztél volna.


Miért nem inkább azzal érvelsz feléjük, hogy mi az evangélium. A tanuk ugyanis nem az evangéliumot hirdetik, hanem Jehova nevet bizonygatják, végítélettel példálóznak és 144 ezerrel jönnek. Hol itt az evangélium?

Kapíse?

2013. szept. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Yuda!


Én tettem fel egy kérdést, amire szeretnék választ kapni. A kérdésem a Tanúkhoz szólt. Ha neked vannak kérdéseid a Tanúk felé, tedd fel te magad, és ne az én kérdésemen belül offolj.


Kapíse?

2013. szept. 5. 08:38
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves Yuda!


Ezt írtad az üzenetedben:

"Sajnálom, hogy nem olvastad ki az írásomból az őszinte aggódást feléd. A tanuk jóval felkészültebbek és teológiából megesznek reggelire, ha egymásnak ellentmondó kérdéseket teszel fel és pl. nem látod be a hit cselekedetei általi megigazulást. Jakab erről ír. ne csak rómabeliekhez írt levelet olvasd, hanem Jakabét is.

Olyanokon lovagolsz, amibe nincs lehetőséged nyerni.


két úton nyerhetsz egyáltalán:

1. nagyobb és megalapozottabb bibliaismerettel

2. Isten hatalmával, ha mond ez egyáltalán valamit. :)


Ne aggódj, többször nem írok be hozzád, csak fejjel mésza a falnak, -ám tegyed."



Üzenetedre itt válaszolva megjegyezném:

1: nem gondolnám, hogy megítélhetnéd a tudásom, és szellemmel való betöltekezésemet egyetlen kérdésemből úgy, hogy nem érted a kérdésem lényegét.


2: Nem válaszoltál a kérdésemre.


3: Nem tudnak megenni reggelire, mert számtalan kérdést tettem már fel itt a gyk-n is évek alatt (több, mint 500 kérdést) aminek persze csak néhány százalékban, de tippre vagy 100-200 esetben a Tanúknak szólt. Több, mint 1500 kérdésre válaszoltunk, aminek egy része szintén a Tanúknak szólt. Egyetlen esetben sem tudtak megfogni, mivel a taktikájuk szimplán sok esetben a terelés. Személyesen is beszélgettem velük természetesen, egy kirívó esetben fél óra asztal melletti tanulmányozás után feltettem két bibliai kérdést, és rögtön sürgős lett a távozásuk.


4: A kérdésből nem vetted észre, hogy szó sem volt ellentmondás feszegetéséről. A kérdésem lényege ugyan az, amivel kioktattál, hogy mit is lehetne kérdezni a Tanúktól. A Tanúk elve, hogy az igaz keresztény házról házra prédikálja a jóhírt (ami nekik nem Krisztus, hanem Isten neve: Ujjongjatok, ti emberek, mert megtaláltuk Isten szent nevét).


5: A kérdésemet így kezdtem: Jehova Tanúi szerint... hogyan magyarázzák a Rómabeliekhez írt levél 4. részéből idézett részt. Erre te nem válaszoltál, hanem bíráltad a kérdésem, az üzenetedben a személyemet. Távozz innen, ha nincs mondanivalód, vagy hallgass.

2013. szept. 5. 11:23
 7/10 anonim ***** válasza:

T. Kerdezo!

Jezus mikor a foldon volt, vegezte a predikalo munkat, es erre biztatta a tanitvanyait is. Errol sok Biblia idezet olvashato, tobbek kozott, pl.:

Mate 10:7 - "Elmenven pedig predikaljatok, mondvan: elkozelgett a mennyeknek orszaga:.

Lukacs 8:1 - "Es lon ezutan, hogy O jar vala varosonkent es falunkent, predikalvan es hirdetven az Isten orszagat, es vele a tizenketto".

Cselekedetek 10:1 - "Ezek utan pedig rendele az Ur masokat is, hetvenet, es elkulde azokat kettonkent az O orcaja elott minden varosba es helyt, ahova O menendo vala."

Korintus I. 9:16 - "Mert ha az evangeliumot hirdetem, nem dicsekedhetem, mert szukseg kenyszerit engem. Jaj ugyanis nekem, ha az evangeliumot nem hirdetem."

Roma 10:13-15 -"Mert minden, aki segitsegul hivja az Ur nevet, megtartatik. Mimodon hivjak azert segitsegul azt, akiben nem hisznek? Mimodon hisznek pedig abban, aki felol nem hallottak? Mimodon hallananak pedig predikalo nelkul? Mimodon predikalnak pedig, ha el nem kuldetnek? Amikeppen meg van irva: Mily szepek a bekesseg hirdetoknek labia, akik jokat hirdetnek".

A Mate 24:14 ezt irja: "Es az Isten orszaganak ez az evangeliuma hirdettetik majd az egesz vilagon, bizonysagul minden nepnek, es akkor jo el a veg".

Tehat lathatod, hogy ezt a predikalo munkat egeszen a veg bekovetkezeseig vegezni kell. Ezt az utasitast hagyta meg Jezus az O kovetoinek.

Meg raterve a hit es a cselekedet osszefuggesere.

Mindketto szukseges ahhoz, hogy elfogadottak legyunk Isten elott. Hiaba van valakinek "hite", ha nem cselekszik azzal osszhangban. Vagy hiaba vannak "cselekedetei", ha nincs hite. Egyutt ervenyes mind a ketto. Abraham azert neveztetett Isten baratjanak, mert eros hite volt, es azzal osszefuggesben cselekedett. Mikor fel akarta aldozni az egyetlen fiat, akkor nagyon eros hitet mutatott ki. Hogy miert?Isten azt igerte neki mikor meg gyermektelen volt, hogy szuletik majd orokose, es abban aldatnak majd meg a fold osszes nemzetei. Gondolhato, hogy Abraham aki hitt ebben az igeretben, mit erezhetett amikor megis kepes lett volna a fiat felaldozni. Hiszen ha Isten nem lep kozbe, akkor nem teljesedett volna az elozoleg tett igerete. Abraham mindezek ellenere a cselekedete altal rendkivuli hitet mutatott Isten irant.

Tehat mindkettore szukseg van ahhoz, hogy Isten elfogajon minket. Ha barmi kerdesed lenne, szivesen valaszolok. Szervusz: Judit!

2013. szept. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves Judit!


Elsősorban köszönöm a válaszod!


Az Ábrahámi, hit általi példád és a tudatos istenfélelemből adódó cselekedet között érzek egy "kis" különbséget.


Ahogy mondod, hogy a cselekedetet a hit munkálja. Jól mondod! Viszont vajon mi a hitünk, vagy a cselekedeteink alapján leszünk-e megítélve?

Rm 2,6 A ki megfizet mindenkinek az ő cselekedetei szerint

Jel 2,23 … és mindeniteknek megfizetek a ti cselekedeteitek szerint.


Ábrahám cselekedhette volna azt, amit cselekedett, ha nem lett volna hite? Nem. A hit munkálja a cselekedetet, és nem fordítva. Vajon lehet-e cselekedetünk, ami által meg leszünk ítélve, ha nincs hitünk? A hit munkálta Ábrahámba is a cselekedetet, hogy felvigye fiát. Ha nem hitt volna Isten szavának, akkor nem vitte volna. Akkor azt mondja, hogy ha felviszem, akkor nem teljesedik be Isten áldása, hogy annyi utóda lesz, mint az égen a csillag, megszámlálhatatlan. Viszont hitt Ábrahám Istennek. Tehát nem Istenfélelem diktálta a cselekedetét, hanem a hite. Sok Tanú Istenfélelemből jár és hirdeti azt, amit a szervezet erősített bennük. Szerintem nem a hit diktálja ezt a cselekedetet, hanem az Istenfélelem, és a megfelelni akarás. Ami nem baj, nem ezt állítom, hanem azt, hogy ennek jutalmát elveszik Pál szerint is.

1Kor 9,14 Ekképpen rendelte az Úr is, hogy a kik az evangéliumot hirdetik, az evangéliumból éljenek.

Amíg a Tanúk kvázi üdvkérdést formálnak a házról házra járásból, illetve a cselekedeteket, melyekre az üdvösségnél a Biblia hivatkozik, a házról-házra járásra asszociálnak. Holott sem az Ábrahámi példa nem terjed erre, sem arra nem vonatkozik az „ez az evangélium hirdetik” kifejezés arra, hogy közel a vég, Isten neve Jehova. Pál általam idézett írása szerint az ilyen cselekedet jutalma nem kegyelem szerint van, hanem tartozás szerint. Viszont mi nem tartozás szerint lettünk megváltva, hanem kegyelem szerint, és ez által lesz jutalmunk.


Sajnos te, Judit is felvetettél egy rakás helyet, ahol bizonyítani próbálod, hogy a házról házra járásnak bibliai alapja van. Nem ez volt a kérdés, hanem a házról házra járásnak a cselekedet általi, tartozás szerinti, és nem kegyelem szerinti jutalmát veszitek-e?

2013. szept. 5. 20:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Jakab levele után szeretném neked most Pál apostoltól a Róma 10:10-et idézni:"Az ember ugyanis a szívével gyakorol hitet az igazságosságra, de a szájával tesz nyilvános kijelentést a megmentésre."


Nem csak a saját megmentésére tesz nyilvános kijelentést - ha úgy tetszik, prédikál-, hanem másokéra is:

(Róma 10:11)"Mert azt mondja az Írás: „Senki sem fog csalódni, aki belé veti hitét.” Mert nincs különbség zsidó és görög között, mert ugyanaz az Úr van mindenek fölött, aki gazdagon ad mindazoknak, akik segítségül hívják őt. Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni”. Hogyan fogják azonban segítségül hívni azt, akiben nem hisznek? Hogyan fognak pedig hinni abban, akiről nem hallottak? Hogyan fognak pedig hallani, ha nincs, aki prédikáljon? Hogyan fognak pedig prédikálni, ha nem küldettek el?" Ezt Judit is említette már.


Jézus a hitünk Főközvetítője, általa van a mi váltság általi szabadításunk. Hitet gyakorlunk Jézus váltságáldozatában. A hitet hogyan gyakoroljuk? Nem tettekkel, mélységes hálát érezve az ő áldozatáért? Olyan tettekkel, amikre Jézus tanított meg. Azzal tudom kimutatni, hogy hiszek az áldozatában, hiszem, hogy ő a Krisztus, ha nem hagyom figyelmen kívül a parancsait. Ezek a cselekedeteimben mutatkoznak meg.

Az iránta és Atyja iránt érzett szeretetem mellett az emberek iránt érzett szeretetemet is azokkal a tettekkel mutatom meg, amiket Jézustól tanultam. Ez nem az én "üdvösségem" előtérbe helyezéséről szól. Egyébként nem rossz cél az sem, igaz?

(Héberek/vagy Zsidók/12:1-4)"Így hát, mivel a tanúknak ily nagy fellege vesz körül bennünket, vessünk le mi is minden terhet és a minket könnyen behálózó bűnt, és kitartással fussuk az elénk helyezett versenyt, miközben hitünk Főközvetítőjére és Tökéletessé tevőjére, Jézusra szegezzük tekintetünket. Ő az eléje helyezett örömért kínoszlopot tűrt kitartással, megvetve a szégyent, és leült az Isten trónjának jobbjához. Igen, tekintsetek figyelmesen arra, aki ilyen ellentmondást tűrt kitartással a bűnösöktől, akik ellene voltak saját érdekeiknek, hogy meg ne fáradjatok, és el ne lankadjatok lelketekben."

2013. szept. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mulder614 ***** válasza:
A hit halott cselekedetek nélkül.
2013. szept. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!