Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallási diszkrimináció munkahe...

Vallási diszkrimináció munkahelyen - mit tudok tenni? Van olyan munkahely, ahol nincs ilyen?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy muszlim vagyok, pár napja dolgozok egy helyen, és ma kitalálták, hogy nem hordhatok fejkendőt, mert ez a szabály.

De semmi értelmét nem látom, mert nem gátol a munkavégzésben, és semmilyen indokot nem is tudtak mondani.


Korábban ezt nekem nem említették, pedig az interjúra is úgy mentem, szóval láthatták, és nem is írtam alá semmilyen szerződést, amiben le vannak fektetve ezek a szabályok, csupán annyi, hogy balesetveszélyes ruhában nem lehet járni, de ez egyáltalán nem balesetveszélyes, nem akad bele semmibe(passzos).


De ez szerintem semmit nem jelent, mert gondolom úgyis kirúgnak, ha nem teszek eleget nekik, hiába hivatkozok az alapvető emberi jogokra (alkotmány/alaptörvény).


Na most én nagyon rosszul állok anyagilag, ráadásul még így is én támogattam egy rokonomat, ügyvédet nem tudok megfizetni, de nem tudom ilyenkor mit lehetne tenni, 2 felettesemmel is beszéltem.


Valaki hasonló helyzetben volt már?


Tudom, hogy másik helyet kéne keresni, folyamatosan azt csinálom, de nekem már holnap elvárják ezt, és ha most felmondok emiatt, nem találok hamar munkát.


Nagyon rosszul érzem magam amiatt, hogy arra kényszerítenek, hogy tagadjam meg a hitemet (nem csak örökölt vallás, felvett hitem).



2013. szept. 4. 17:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%
Isten azt tanította nekem, hogy ne kísértsem és ez egy bölcs tanács. Azt írod nem balesetveszélyes, pedig dehogynem. Egyrészt tűzveszélyes, mert a kendő sokkal hamarabb lángra kap, mint a hajad, másrészt a kendő a hited magamutogatása, és ez másnak vörös posztó. Hagyd a fejeden és meglincselnek és lesz oka a többi ilyen hitünek, hogy újra gyilkoljon, ahogy szokott. A keresztényeknek nincs megkülönböztető jelzése, mert számunkra a hit a szívben van, nem egy kendőben.
2013. szept. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem esik nehezedre, elmagyarázhatnád a kendőviselés lényegét. Most már engem is érdekel, de nem akarnék utánaolvasni, pár szóban elmondhatnád a lényegét.
2013. szept. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
86%

Nem értem, hogy a munkáltatók és egyes embereket miért zavarja az, hogy valaki mondjuk fejkendőt hord. Mert nem tud "beilleszkedni"? Most ő olyan nagy bűnt követ el a társadalommal szemben, ha kendőt hord? Ez azért nem ugyanaz a kategória, mint mikor egy kis oláhcigány késelget a Blahán..

Vicc, hogy ezt ennyire felfújják. Én együtt érzek a Kérdezővel. Volt olyan hír még nem is olyan régen, hogy valakit azért akartak kirúgni, mert kereszt alakú medál volt a nyakában. Az is felháborított, ez is felháborít. Tanácsot nem sokat tudok adni. Katolikus vallású vagyok, ha le akarnák vetetni a keresztet a nyakamból, már csak azért is viselném.. Bár ez nem ugyanaz, mert nálunk ez nem kötelező úgy, mint a muszlimoknál a kendő. De épp ezért szerintem ne vedd le a kendőt, sokszor csak a szájuk nagy, nem biztos, hogy egyből kirúgnak.

2013. szept. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Egyrészt ehhez a munkahelyet kéne jobban ismerni és magát a munkát. Esetleg emberekkel foglalkozol munkád során, és nekik lehet zavaró a fejkendő? Alapjaiban furcsának tartom, hogy ezt várnák el, hogy levedd. Nem tudom, vallási vagy egyéb ok miatt kérnék a levételét. Szóval furcsállom, de mondom, jobban kéne ismerni magát a munkát és a munkahelyet, hogy objektívebb véleményt tudjak mondani.

Másrészt, feleslegesek ezek a vallásos tárgyak, akár a kereszt, akár a fejkendő. Ha az embernek van egy istene és emiatt más, esetleg jobb, mint az átlag, az elsősorban a magatartásban kéne, hogy feltűnjön. Legjobb esetben az ember árnyékától meggyógyulnak a betegek és így felfigyelnek arra, hogy hoppá, ebben az emberben van valami, ami bennem nincs, mi lehet az? Ehhez képest a szokások, vallásos tárgyak, ceremóniák, bocsánat, de semmit nem érnek. Aki akarja, persze hordja, csak elég szomorú, ha csak ebből esik le a külvilágnak, hogy na, ez az ember valami vallásos, és nem a cselekedetekből látszik meg.

2013. szept. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A helyedben én tuti felvenném valahogy a beszélgetéseket (pl telefon diktafonjával), jó lenne videóval ha meg tudod oldani. Aztán nem venném le a kendőt, de kirúgás esetén ezzel be tudod perelni őket vallási diszkriminációra hivatkozva. Ha nincs pénzed ügyvédre, úgy is meg lehet vele egyezni, hogy a megkapott kártérés összegéből fizeted ki a honoráriumát. Egy-két ilyen felvétellel a zsebedben azért nyert ügyed van egy perben szerintem.

Vagy keress valahol ingyenes jogi tanácsadást, a neten is lehet tanácsot kérni ügyvédtől.

2013. szept. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mélyen megdöbentett, amit írtál. Egy munkáltatónak nincs joga ebbe beavatkozni. Elég sokat olvastam az iszlámról így tudok benne segíteni: az iszlám szerint két rossz közül a kisebbik rosszat kell választani. A hijab követeleménye az elvet jelenti az erkölcsös öltözködésre, így azt javaslom, hogy a kendőt vesd le a hajadól de tedd a vállaidra és takard el vele a nyakad (ez amúgy ma is divat). A hajad fogd össze, hogy ne legyen feltűnő. Így gyakorlatilag mindent megteszel, hogy betarsd a hijab elvét. Ezért semmiképpen se mondj föl, nem érdemes. Az iszlám ilyen helyzetekben sokszor engedményt ad, még az imádkozásban is ha utazol, vagy olyan a munkád lehet csak imitálni a mozdulatokat, nem kell teljesíteni. Ami a keresztény válaszolókat illeti: a nők hajának eltakarása imádkozás/prófétálás alatt nálunk is követelemény =(1. kor 11), igaz ezt csak a pravoszlávok tartják be.
2013. szept. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!