Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallási diszkrimináció munkahe...

Vallási diszkrimináció munkahelyen - mit tudok tenni? Van olyan munkahely, ahol nincs ilyen?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy muszlim vagyok, pár napja dolgozok egy helyen, és ma kitalálták, hogy nem hordhatok fejkendőt, mert ez a szabály.

De semmi értelmét nem látom, mert nem gátol a munkavégzésben, és semmilyen indokot nem is tudtak mondani.


Korábban ezt nekem nem említették, pedig az interjúra is úgy mentem, szóval láthatták, és nem is írtam alá semmilyen szerződést, amiben le vannak fektetve ezek a szabályok, csupán annyi, hogy balesetveszélyes ruhában nem lehet járni, de ez egyáltalán nem balesetveszélyes, nem akad bele semmibe(passzos).


De ez szerintem semmit nem jelent, mert gondolom úgyis kirúgnak, ha nem teszek eleget nekik, hiába hivatkozok az alapvető emberi jogokra (alkotmány/alaptörvény).


Na most én nagyon rosszul állok anyagilag, ráadásul még így is én támogattam egy rokonomat, ügyvédet nem tudok megfizetni, de nem tudom ilyenkor mit lehetne tenni, 2 felettesemmel is beszéltem.


Valaki hasonló helyzetben volt már?


Tudom, hogy másik helyet kéne keresni, folyamatosan azt csinálom, de nekem már holnap elvárják ezt, és ha most felmondok emiatt, nem találok hamar munkát.


Nagyon rosszul érzem magam amiatt, hogy arra kényszerítenek, hogy tagadjam meg a hitemet (nem csak örökölt vallás, felvett hitem).



2013. szept. 4. 17:08
1 2
 1/16 KZitus ***** válasza:
45%

Szervusz


Nem gondolom, hogy ez miatt föl kellene mondanod. Ha rendesed elvégzed a munkádat, ez nem lehet ok a felmondásra.

Én Jehova Tanúja vagyok. Nem csak egy dolog volt a munkahelyemen, amit ÁLLANDÓAN és ismét újra, és újra el kellett mondanom a munkatársaimnak(mosolyogva, és kedvesen), hogy mit miért nem, vagy mit miért teszek meg.


Én sem örököltem a vallásom, azzá lettem, tehát ráadásul folyamatosan láthatták rajtam a munkatársaim, mint változik meg a magatartásom. Hidd el, kedvességgel és kitartással, becsületességgel és jó munkával vallástól függetlenül meg lehet tartani a munkahelyedet. Nekem 31 évig sikerült.


Csak nem gondoltad komolyan, hogy egy akadály, illetve nehézség miatt föl kellene adnod a hitedet?!! Miféle hit az akkor. Kérd az istened, hogy támogasson.


Üdvözlettel: Zita

2013. szept. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
nem biztos hogy vallási diszkrimináció, iskolában is megkérik a tanárok a diákokat hogy vegyék le a sapkájukat, pedig nem zavar senkit se
2013. szept. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
Most ne haragudj de itt élsz Magyarországon, miért nem bírsz alkalmazkodni a többségi társadalomhoz?
2013. szept. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kzitus, köszönöm a tanácsot, de itt nem csupán elmagyaráznom kell valamit, hanem kikötötték, hogy ez a szabály. Most választanom kell az éhenhalás és a megalázkodás közt.


Mindenben meg nem lehet alkalmazkodni másokhoz szerintem, meg nem is érdemes, ha holnaptól az emberek többsége döghúst eszik, te is azt fogod tenni, hogy beilleszkedj? Ha Magyarországon a többség nem tetovált vagy piercinges, akkor aki piercinges, vagy tetovált, vagy muszlim, vagy zsidó, az nem magyar?

Vagy majd az én gyerekemnek is kötelező lesz 12 évesen leinni magát, ha be akar illeszkedni az iskolába?

De ezt szerintem úgyse érti meg az, aki egész életében csak alkalmazkodni akar. Ráadásul nem is magyar cég, de ez most mindegy.


Tudtok esetleg példát felhozni jogi esetekre?

2013. szept. 4. 17:42
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Én ateistaként sohasem értettem ezeket a vallási öltözeteket. Az istened talán kendő nélkül nem szeret? Ha így van, akkor mi értelme hinni benne?
2013. szept. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem meg ne pattogj. A felmondópapírodra úgysem azt fogják ráírni, hogy a kendő miatt küldtek el, szóval sehova se fordulhatsz. Vedd le, vagy nem lesz munkád, más lehetőség nincs. És csak gondolj bele, hogy ebben az országban máshol sem tolerálják nagyon az ilyesmit, egyáltalán nem biztos, hogy kapkodni fognak utánad a cégek.
2013. szept. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Sajnálom kedves ateista, de most nem fogom elmagyarázni, hogy működik ez, olvass el pár vallási könyvet, vagy a Koránt, és akkor megérted.


Azt eddig is tudtam, hogy a legtöbb munkahelyen diszkriminálnak, de előtte volt más munkahelyem, és sosem csinálták még ezt, hogy felvesznek, és utána találják ki, hogy mégsem.

2013. szept. 4. 18:08
 8/16 KZitus ***** válasza:

Ismét szia


Azt írtad: "Korábban ezt nekem nem említették, pedig az interjúra is úgy mentem, szóval láthatták,"


Leginkább te tudod az összes körülményeket. De úgy tűnik a munkád(helyed) legnagyobb akadálya a fejkendőd. Valószínűleg tapasztalnod kellet már más munkahelyen is, hogy ez ott problémát jelent. (Én ezt nem tudhatom) De nem jobb lett volna(lenne) rögtön tisztáznod ezt a kérdést már az állásinterjúnál? Talán még mindig jobb lett volna, ha nem vesznek föl, mint most ebbe a helyzetbe kerülj? Ismétlem, nem ismerem az összes körülményt.

Ezen kívül, ha jogi útra tereled a dolgot, szerinted hogyan fognak "megtűrni" azon a helyen a munkaadó(id). Nem gondolod, hogy keresni fogják az alkalmat, hogy alkalmatlanság, vagy más indokkal elbocsássanak?

Jól gondold át mi kívánsz tenni. Talán a tűrés lenne most a legjobb, amihez erőt adhat az a tudat hogy így eltarthatod magadat, és segíthetsz a rokonodnak.

(Képzeld az előbbi válaszomért lehordtak privátban. Nem zavar, mert az író magát minősíti).


Üdvözlettel: Zita

2013. szept. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Dolgoztam már máshol, ahol nem volt probléma, gondoltam az interjúból csak "lejön", hogy milyen ember vagyok, de úgy látszik ezek szerint itt nem ez csapódott le, legközelebb előtte rákérdezek többször is.


Ezek szerint semmi esélyem. Tudom, ha beperelném őket, nem dolgoznék már ott, csak ráijeszteni akartam, valami jogi szabállyal. Csak felmondani tudnék, vagy kirúgatni magam.


Szomorúnak tartom, hogy idáig süllyedt ez az ország, meg hogy az egész világ ennyire érzéketlen. De tudom, hogy egyelőre annak is örülnöm kéne, hogy nem halok éhen. De néha már azon gondolkodok, hogy ennek az életnek meg így mi értelme, ha sosem lehetek szabad. Ez a sok megaláztatás... meddig kell még eltűrni. Mert ezeket az emberek teremtik.


Mert külföldön az ilyet komolyan veszik, és be lehet perelni érte cégeket. Elküldenek, vagy felmondasz, persze, de van helyette másik munka, és ha pert nyersz, az is pénz.


Köszönöm hogy legalább te meghallgattál és jó szándékú választ írtál.

Kívánok neked sok sikert az életben!

2013. szept. 4. 19:07
 10/16 Pietrosol ***** válasza:
51%

Szia!


Az a sityak mindenképp kell a fejedre?


Rossz muszlimnak érzed magad, ha az nincs a fejeden?

2013. szept. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!