Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kérjem fel őket keresztsz...

Hogy kérjem fel őket keresztszülőnek (magamnak)? Lehet egyáltalán ilyet?

Figyelt kérdés

(Kérlek, ne offoljátok szét a témát azzal, hogy a katolikusokat kritizáljátok, vagy felnőttként nem is kell keresztszülő, esetleg keresztelkedés sem kell...stb. A kérdésemre válaszoljatok. Köszönöm!)


30+ éves vagyok.

Nem vallásos családban nevelkedtem.

Majd huszonéves koromban kezdtem el ténylegesen érdeklődni a keresztény vallás iránt. Utána elmentem más irányba is.

De valahogy mindig a kereszténységhez térek vissza.


Azon belül pedig a római katolikus ág az, amelyet már egyedül tanulmányozok is egy ideje.


Van egy - a szüleimmel egykorú - házaspár, akik tudomásom szerint rendszeresen járnak gyülekezetbe is. Persze ez nem volna elég. Viszont a hétköznapokban is azt látom, hogy ők valóban meg is élik a hitet, és nemcsak "vasárnapi keresztények".


Szoktunk beszélgetni, de ez a téma, hogy én szeretnék megkeresztelkedni, még soha nem jött elő.

Azt megkérdezni pedig, hogy volnának-e kereszt szüleim, nem is tudom, hogyan lehetne?


Tudom, valahol már írták, hogy felnőtt korban nem is kötelező a kereszt szülő, de számomra, úgy érzem, fontos volna mégis.


Nehéz ma olyat találni, akikről tudom, hogy azt meg is élik, amiben hisznek. Azt remélném, hogy így a meglévő hitem is tovább erősödne, tudva, hogy ott vannak nekem a "lelki szüleim".


Mit tudnék tenni egy ilyen helyzetben?

Hogyan hozzam fel a témát, azt, hogy szeretnék megkeresztelkedni és ami igazán őket érinti, hogy vállalnák-e a keresztszülői szerepet?


2013. aug. 31. 23:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Pontosan ezt mondd nekik, amit ide írtál. Egyébként pont, hogy felnőttként van értelme. Katolikusok szerint meg jobb később, mint soha.
2013. szept. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló!


Kifejtenéd részletesebben a válaszodat, légy szíves?

Pl. valami miatt nem jön elő beszélgetés szintjén a téma.

Amikor pedig előjött, akkor még nem voltam biztos abban, amit leírtam.

Azóta többet beszélgettünk, de ez a téma már nem hozódik fel. Magamtól pedig hogy mondjam nekik "hirtelen a semmiből"? Mert ez nekik úgy jönne le.

Ők nem tudják, hogy ez a tervem, és szeretném őket keresztszülőknek.


Illetve miért mondod azt, hogy éppen felnőttként talán még fontosabb is az, hogy igenis legyen keresztszülő?


A kérdéseim őszinték.

Köszönöm szépen a választ!

2013. szept. 1. 00:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon egyszerű: ezt ahogyan itt leírtad, mondd el nekik is. Mondd, hogy bennük tényleg a keresztényt látod, és szeretnél magadnak olyan keresztszülőt aki hacsak lelkileg is de hitben melletted áll. Szerintem minden normális keresztény ember nagy megtiszteltetésnek venné. Ráadásul mivel felnőtt vagy önállóan dönthetsz, nem rokoni alapon választják őket, így számukra is egyfajta visszaigazolás, hogy tényleg hitben járnak és ezt más is megerősíti. Én biztosan nem mondanék nemet egy ilyen szép kérésre. :)
2013. szept. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Attól félek, hogy valami miatt mégis nemet mondanak.

Nem tudom, ők hogyan reagálnák ezt le.


Hiszen, ahogy említettem, velük erről a témáról egyáltalán nem beszéltünk még. Ők azok, akik nem is sejtik, hogy most bennem mi van.


Tehát számukra ez a hirtelen, semmiből érkező kérés volna, teljesen váratlan.


Ez bizonytalanít el csak. Ez az, ami miatt nem tudom, hogyan kérjem fel őket? - Hogy ne utasítsanak el.

2013. szept. 1. 00:29
 5/8 A kérdező kommentje:

Hogyan hozzam fel a témát, azt, hogy szeretnék megkeresztelkedni és ami igazán őket érinti, hogy vállalnák-e a keresztszülői szerepet?


(Az eddigi válaszok után, amiket köszönök szépen), még kiemeltem egy kérdésemet, ami éppen a lényeget érinti.

2013. szept. 1. 00:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem- ahogy az előzőek is írták- szépen elmondod, felnőttként leszel megkeresztelve- és szeretnéd a támogatásukat, vagyis, hogy lennének-e keresztszülők?

Valószínű, megtiszteltetésnek érzik majd. Ismerek olyat, akit kisbabához kértek, megtisztelőnek érezte, de mégis azt mondta, nem vállalja, mert úgy érzi, nem tudja ennek a felelősségét elvállalni. De emberek vagyunk, mindent szépen meg lehet beszélni, bátorság!

2013. szept. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mi lenne, ha először csak beszélnél velük arról, hogy vonzani kezdett a vallás, szeretnél megkeresztelkedni és ennek kapcsán beszélgetni kicsit velük arról, hogy számukra mit jelent kereszténynek lenni, a gyülekezeti életről stb. mert úgy látod ők tényleg megélik a hitet. mert ahogy kiveszem nem is ismered őket még. szóval lehet jó lépés előbb ismerkedni picit. és építgetni ezt kicsit és aztán felhozni a keresztszülő dolgot.


amikor felhozod lehet azt hangsúlyoznám, amit itt is írsz, hogy példa értékűek a számodra és ezért szeretnéd ezt, hogy legyen köztetek egy ilyen kapcsolat. szóval, hogy most nem arra kell gondolniuk, hogy szó szerint a szüleid lesznek, meg hogy ez mit jelent, felelősség e vagy mi. (de amúgy is egy érdekes kérdés, hogy ez mit jelent egy kapcsolat szempontjából. ezentúl, akkor kapsz tőlük szülinapi ajándékot? :D Vagy néha átmennél beszélgetni hozzájuk?)


de a lényeg, hogy legyél bátor. ha esetleg majd nem vállalják el, akkor is biztos jól esik majd nekik és ha nem is lesznek a kereszt szüleid, de emelhet a kapcsolatotokon. egy barát is érhet annyit mint egy kereszt szülő.

2013. szept. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utóbbi válaszokat!


Megmosolyogtatott Okean, ez a rész:

"(de amúgy is egy érdekes kérdés, hogy ez mit jelent egy kapcsolat szempontjából. ezentúl, akkor kapsz tőlük szülinapi ajándékot? :D Vagy néha átmennél beszélgetni hozzájuk?)"

Ugyanakkor jogos a kérdés.


Erre egyértelműen azt felelem, hogy semmilyen anyagi támogatást / ajándékot nem kérek tőlük.

Számomra a lelki életben betöltendő szerep az, ami fontos volna a részükről.


Azért is utaltam fentebb úgy, hogy "lelki szülők".



Ami az ismeretségi szintet illeti, ahogy azt már mondtam, én úgy látom, hogy ők valóban megélik a keresztény hitet, vagy legalábbis azt úgy, ahogy én magam is szeretném, amire törekszem. Ez az, amit látok és tapasztalok, ugyanakkor ők soha nem erőltették rám a vallást, nagyon ritkán szóba jött pl. hogy amikor egész héten elfoglalt voltam, és csak a vasárnap lett volna jó, akkor mondták, hogy nekik minden vasárnap délelőtt a gyülekezet van, és aznapra volt már előre tervezett más programjuk.


Vagy néha említették, hogy xy gyülekezi tagot mennek el felköszönteni, meglepni.


Továbbá nyitottak az emberek felé, nem tudom más szavakkal leírni, csak úgy, hogy "érzem bennük azt", ami a legtöbb "világi" (és NEM lenézem, megbántom őket) emberben nincs meg, vagy nem annyira.

2013. szept. 1. 01:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!