Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » E. G. White miben tévedett az...

E. G. White miben tévedett az adventisták szerint?

Figyelt kérdés

Mert ugyan ő kijelentette magáról, hogy nem az, sokan mégis annak kezelik.

Mindent, amit leírt elfogadnak úgy, ahogyan van, pedig sokminden nincs is benne a Bibliában.

Pl. ételektől való tartózkodás, szombetból üdvkérdést, stb.


2013. aug. 27. 20:33
 1/6 A kérdező kommentje:
Mert ha azt mondják, hogy nem tévedett semmiben, akkor mégis csak tévedhetetlenként kezelik.
2013. aug. 27. 20:43
 2/6 KZitus ***** válasza:
0%

A biblia válasza a kérdésedre:


2Péter 2,1: "2 Mindazonáltal hamis próféták is támadtak a nép között, miként közöttetek is lesznek hamis tanítók. Ugyanezek romboló szektákat fognak bevezetni csendesen, és megtagadják még a tulajdonosukat is, aki megvette őket, gyors pusztulást hozva magukra."

2013. aug. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Én is kíváncs vagyok erre, de Zitus! Te Jehova tanúja vagy, akkor meg miért írsz ide jelzés nélkül, mint ha adventista lennél?

Adventista ilyet nem jelent ki, benne is van az adventista hitvallásban, hogy el kell fogadni, hogy igaz próféta volt!

2013. aug. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, én is kíváncsi vagyok a válaszra. Bár én még arra sem találtam meg a választ, hogy mik voltak beteljesült próféciái.
2013. aug. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek, remek kérdés.


E.G.White szerint tévedhetett. Ezt állítják az adventisták is, ő sem volt tévedhetetlen.

Akkor miben tévedett az adventisták szerint? És ki dönti el, hogy ha van egy tévedése, akkor vajon ki dönti el, hogy volt a tévedése, és mi nem az?

Ha az adventisták szerint is tévedhetett, akkor miért kezelik tévedhetetlenként? Ez egy kicsit logikai bukfenc onnantól kezdve, hogy kijelentik, hogy tévedhetett, és kijelenti saját maga is (állítólag), hogy tévedhet. Egy próféta mellélőhet? Isten szája mellétrafál?

2013. aug. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 nikaa11 ***** válasza:
26%
A Bibliában minden benne van az étkezésről is és a szombat üdvösségéről is. Először olvasd el a Bibliát és utána kérdezd amit nem értettél belőle.
2013. szept. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!