Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet az, hogy a határon...

Hogy lehet az, hogy a határon túli magyarok (Erdély, Felvidék, Délvidék, Kárpátalja, . ) jóval nagyobb arányban vallásosak, vagy kötődnek a vallásukhoz, mint a magyarországiak?

Figyelt kérdés
Itt abból indulok ki, hogy a magyar nemzet keresztény volt (történelmünk kezdetét leszámítva), van (és remélem lesz), mégis Magyarországon (Mária országában) jóval nagyobb arányban terjed a pogányság, mint a kinti magyarok között. Kérdésemet nem csak a népszámlálásra alapozom, hanem arra is, hogy ha megkérdezel egy határon túli magyart (lévén hogy én is az vagyok), hogy melyik felekezethez tartozik ritkán kaphatsz olyan választ, hogy egyikhez sem (olyan ez nálunk, hogy a nemzeti hovatartozással jár a vallási hovatartozás is). Míg ez Magyarországon nem épp így van!

2013. aug. 18. 15:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Na jól van, még egy valaki, aki különbnek érzi magát :D
2013. aug. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Roppant egyszerű a válasz. Magyarországon nincs ára annak hogy magyar vagy. Ez a természetes. Romániában, Szerbiában Szlovákiában viszont ez kihívás, hátrányos helyzet. Eleve a legtöbb szomszédunk nyelvén a magyar jelent egyben olyat is, hogy suttyó, tanulatlan, bunkó, buta, hülye, egyebek.. egyben káromkodás is. Bennük, a határon túli magyarok többségében az életet a hitük jelentette. Mikor az emberek ,-még az ateista is- végső elkeseredésben szenvednek Istenhez fordulnak. Segítségért, megváltásért szabadságért. Külhoni társaink sokszor jártak ebben a cipőben. Nekik a magyarságukat a hagyományok őrzése, a vallásuk, a nyelvük ápolása jelenti.
2013. aug. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

12: Egész Románia mélyem vallásos ország.


[link]

2013. aug. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Na most képzelj el egy olyan helyzetet,korszakot amikor nem beszélhetsz az anyanyelveden. Én Erdélyi vagyok és megéltem azt az időszakot amikor probálták beléd nevelni,hogy te román vagy. Nos ha nem lett volna az egyház,a vallás lehet,hogy sikerül is nekik...de az egyház összetartotta a nemzetet. Ez olyan volt mint a fehér kenyér egy olyan korszakban ahol csak fekete kenyér volt az asztalon. Isten nem hagyja a népét elveszni. Soha!
2013. szept. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
26%
A románok is ugyanolyan vallásosak, ez így nem magyarázat.
2013. szept. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
A románok nem vallásosak (legalábbis a legtöbb), csak követik a papok diktatúráját és a középkori hagyományokat! És azt hadd ne mondjam, hogy a pátriárkájuk mekkora hülyeségeket enged meg, s mennyi pénzt nem lop az államkasszából. (Ha valakit érdekel, elmondom priviben, miért nem ugat semmit az ortodox egyház a verespataki ügyekkel kapcsolatban ;))
2013. szept. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!