Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismertek ilyen fajta kurzust?

Ismertek ilyen fajta kurzust?

Figyelt kérdés

Hallottam ilyen lelki kurzusról, ahol ismeretlen emberekkel vagy összezárva 1 hétig, és nem szólalhat meg senki, csak testbeszéddel kommunikálunk. Közben pedig különféle csoportos programokat csinálunk.


Kérdés h hol van ilyen kurzus? Mert engem ez nagyon érdekel. Tök szívesen eltöltenék így 1 hetet, nagyon érdekes lehet így megismerni embereket.



2013. júl. 16. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
És ennek mi köze van a valláshoz?
2013. júl. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert aki ezt nekem mondta az vallásos volt, és azt állította azon belül volt ilyen "lélek kurzus".
2013. júl. 16. 19:11
 3/11 KZitus ***** válasza:

Hát ez az.

Morbid amit leírtál. Nem gondolod?

2013. júl. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
miért morbid? :) Kommunikációnk 70-80 % testbeszédből áll. Egyáltalán nem morbid szerintem, engem kíváncsivá tett. Teljesen másképp ismernél meg embereket, (tisztábban) Nincs hazugság.
2013. júl. 16. 20:55
 5/11 A kérdező kommentje:
ismernéd meg az embereket*
2013. júl. 16. 20:56
 6/11 yuda ***** válasza:

Érdekes lehet, bár ehhez nem tényleg kell vallásosnak lenni, viszont reflektálni szeretnék egy megjegyzésedre.

Ha már vallásnál tartunk és ott ugye a biblia, mint forrás, abban nem olvasol ilyen testbeszédet.

Sem Jézus, sem a tanítványok nem csináltak ilyet, hanem normálisan, egészségesen kommunikáltak.

Ezt, valójában csak azért írom le, hogy ha már vallás, legyen bibliai, és ha nincs benne, akkor szerintem ne gondold, hogy ezzel valami olyat találnál fel, vagy vennél részt benne, ami közelebb vinne Istenhez, vagy emberekhez, mert nem fog.

Minden, ami életre és üdvösségre való, azt tartalmazza a biblia. Ami ezen kívül van, azok emberi próbálkozások, és mindegyik elég suta. Helyedben nem tennék erre különösebb hangsúlyt.

Bibliában ilyenek vannak, hogy imádkozz, hallgasd Isten beszédét, tanulmányozd az írásokat, gondolkodj rajtuk....

Ezek visznek közelebb Istenhez és az emberek jobb megismeréséhez.

2013. júl. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem a lelki gyakorlatról beszélt az ismerősöd?


Vannak ilyen alkalmak, amikor egy helyre elvonulnak emberek, és megvan egy előre meghatározott menetrendje a napoknak.


Ki mikor kel, étkezési idők, és a lelki gyakorlati rész önálló bibliatanulmányozásból és egy kijelölt lelki vezetővel való lelki beszélgetésből áll.


Ezt leszámítva senki senkivel nem kommunikálhat semmilyen formában (kivéve, ha valami olyan történik, amikor igenis meg kell törni a hallgatást).


Ez a befelé fordulást segíti.


Jézus is elvonult egyedül hosszabb időre.

Sőt volt, amikor a sokaság elől egy hegyre ment, ahova csakis a tanítványai tartottak vele.

2013. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Katolikus volt-e az illető? Mert akkor valószínűleg csendes lelkigyakorlatról beszélhetett. Keress rá a kifejezésre gugliban, kiad lehetőségeket, amire jelentkezhetsz. De ahogy írták: ez nem egymás megismerésére irányul, hanem az Istennel való kapcsolat elmélyítésére.
2013. júl. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

igen azt hiszem katolikus az illető :)


Jómagam nem vagyok hívő, szüleim is úgy neveltek h nagy boom-ból véletlen lett a minden. De egyébként keresem istent. Most h sok szabadidőm van gondoltam elkezdem olvasni a bibliát is. DE annyira ismerem a természetem h nem leszek soha hívő, ahhoz túl önző, türelmetlen, és link alaknak tartom magam, másokat nehezen tudok szeretni, de én elvárom mindenkitől h szeressenek. Hát ez így visszaolvasva elég siralmasnak tűnik. + Túl sok rosszat is tettem életemben már és ez miatt is gondolom úgy nem fogok tudni megváltozni. (Nah még ha ilyen véleménnyel vagyok akkor aztán biztos nem fogok :) ) 1-szer éreztem olyat amit ismerősöm mondott amikor megtért, csak akkor másban hittem nagyon erősen. A Hit tényleg nagyon sok erőt tud adni, de h bálványozzak és dicsőítsek az nem fér bele nálam a "normális viselkedésbe" vagy hogyan fogalmazzak :)


1ik barátom elrángatott párszor ilyen gyülekezetekre is, akkor is úgy gondoltam h esélyt megadom isten felé, nyitott leszek annak ellenére h milyen maradi, és nem törődöm vagyok ebben a témában.


Szóval ezért gondoltam h pl ilyen dolgok mint ez a kurzus is, talán megváltoztatja a véleményem istenről, és saját magamról. De ha tudtok mást tanácsolni szívesen fogadok minden tanácsot erről kapcsolatosan.

2013. júl. 16. 23:27
 10/11 János 3,16 ***** válasza:
Katolikus vonalon Csiszér László Fülöp kurzusát tudom ajánlani, ott megismerheted Jézust. Egyébként vannak alfa kurzusok is, de ott sok a száraz anyag.... de Isten tudja....
2013. júl. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!