Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel Jehova Jenőben, a fura...

Hiszel Jehova Jenőben, a fura sivatagi viharistenben?

Figyelt kérdés

2013. júl. 13. 00:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Eretnekség megkérdőjelezni a Viharisten végtelen hatalmát, mindenki hisz benne, hisz ő mindenható!

Ő ki szükség idején megáld minket a mennyek minden frissítő harmatjával. Végtelen szeretetében reánk ereszti az egek szent vizeit, hogy bűnös fajtánkat megőrizze szomjúságtól itt e földön. Végtelen a szeretete, és az áldozat mit hoz miértünk. Elfordult mégis tőle a bűnös emberfajzat, nem áldoz neki az áldozatért mivel Ő megszán minket, ezért haragja közeleg.

Halljátok szavam! Álmodtam múlt éjszakám. Az Úr hírnöke eljött hozzám, a Vizek asszonya, és színtiszta tükrében megmutatá nekem a jövőt. Elborult a keleti égbolt, nyugaton már csak halovány fény derengett, majd sötétség szállt az egész világra. Az égből tekergő kígyók szálltak le, kiknek hatalom adatott a szél felett és amerre jártak minden elpusztult. A Vizek asszonya, felbujtotta a tengerek vizeit, égig érő vízoszlop pusztította el a partokat. Majd a Viharisten sötét erővel felruházta az egek vizeit, és megparancsolá neki hogy pusztítson el minden bűnös embert a Földről, ki ellenszegült az ő akartjának. Az ég megnyílt és vérvörös eső hullott, és az emberek kiknek a lelkükben akár 1 fekete folt is volt elpusztultak, az ő számuk pedig 6.666.666.666. Én mondom néktek ennyi lesz a halottak száma ha meg nem tértek.

A végítélet közeleg, aki nem tér meg arra a pokol gyötrelme vár, térjetek hát vissza a helyes útra, gyújtsátok meg az áldozati tüzeket és áldozzatok a vihar urának, ki végtelen áldozatot hozott értünk. Ki így tesz annak lelkét megjelöli a fény, mi erősebb mint a villámok fénye, és az Urunk kegyébe kerül, és uralkodhat mellette a mennyekben a következő korokban, hisz a Szentek közé emeli őket. Ez Viharok Urának szava, halljátok hát!

2013. júl. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kzs ***** válasza:
Nem, és teljességgel megtagadom a létezését!
2013. júl. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem. Ami nem bizonyítja saját magát, mint Isten, az csupán csak Grimm mese.
2013. júl. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 kzs ***** válasza:

@ Előbbi válaszadó


Pontosan így van. Isten maga képes bizonyságot tenni saját magával kapcsolatban, ha az illető őszintén keresi Őt: "Közeledjetek az Istenhez, és közeledni fog hozzátok." (Jakab 4/8)


Amit pedig az első válaszadó írt, nem több szánalmas filozofálásnál, aminek semmi igazságtartalma sincs, és amit én teljességgel visszautasítok.

2013. júl. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hogy miért kell Isten személyes nevét így bemocskolni?


K.W. Szörnyű.

2013. júl. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én katolikus vagyok, de ez a kérdés sértő Jehova Tanúi számára, nem tudom, miért a vallás rovatban van?
2013. júl. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem Jehova Tanúi iránt sértő, hanem Jehova isten iránt. A név, jahve, vagy Jehova, a héber "hawah" befejezetlen idejű igéből származik, valamivé lenni, valamivé válni. A név, héber szógyöke alapján, azt jelentheti: „Ő okozza, hogy létrejöjjön” (vagy „bizonyuljon”) önmagára vonatkozóan. Isten nevének tehát valóságos jelentése van a gondolkodó személyek számára. A név olyannak tünteti fel őt, aki csalhatatlanul teljesíti ígéreteit és tökéletesen kézben tart mindent, bármilyen helyzet adódjék is. Majd kiderül, hogy jehova hogyan vélekedik, erről, mi nem tudunk mit tenni. De nyilván aki ilyet ki írt nem hisz Istenben.
2013. júl. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az, azért engem ateistaként is bosszant kissé, hogy az én nem sértő, de vicces stílusban megfogalmazott kérdéseimet törlik, de egy nyilvánvalóan gúnyolódó baromságot meg nem. Az oldal szellemi nívóját tükrözi a dolog.
2013. júl. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek, a kérdés jelentve van, de nem csinálnak semmit.
2013. júl. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

èn Jehova Tanu vagyok de nem sèrt a kèrdès mert Istent mocskolja vele nem engem,amugy töröltèk a fiòjàt

Itt lehet kulturàltan vitatkozni de ez mocskoskodàs.

2013. júl. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!