Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi lehet a legnagy...

Szerintetek mi lehet a legnagyobb Istenkáramlás? Ami mélyen sérti, bántja közvetlenül (és nem közvetetten, tehát pl. nem embereken keresztül) magát, az Istent?

Figyelt kérdés

#Isten #bűn #vétek #vétkezés #istenkáramlás
2013. júl. 12. 21:51
1 2
 11/13 Pietrosol ***** válasza:

"Egyébként ez eléggé valószerűtlen, hogy Isten és én 1 vagyunk."


Amíg a testeddel és a gondolatiddal, érzelmeiddel azonosítod magad (szeletekkel), addig nem vagy a teljességben (létezésben, Istenben).


"Akkor Ő nem játszadozna velem bábusdit, hogy "ember tervez, Isten végez" (kb. sosem, ami az emberi terv ;)), én sem bűnöznék."


Nem is játszadozik veled, mert valójában te tévelyegsz. És mi van akkor, amikor én a pokolra kerülök?!! ??:O??


"izé, ez lehetetlen, hogy egy legyek vele."


Ez a mondat egyértelműen mutatja, hogy a saját léted teljességében kételkedsz, tehát a kételkedésben vagy.


"És mi van akkor, amikor én a pokolra kerülök?!! ??:O??"


Ezek szerint nem ismered a poklot, vagyis csak a könyvben leírt és vallások által tanított homályos helyként értelmezed, ahelyett, hogy megélnéd. A szenvedést nem vállalod, csak a jót, szépet, szundikálást akarod. Pedig:"aki dudás akar lenni, pokolra kell annak menni". Ha szeretnél játszani, létezni, akkor meg kell ismerkedni a pokollal, vagyis a szenvedést értelmessé kell tenni. Jézus nem arról beszélt, hogy ez a lét csupa csoda és szépség, ellenben megtanított, hogy miképpen tudsz középen maradni.


"Ááááá, tiszta hülyeség, amit írtál! Ezt csak azért írtad, hogy elhitesd, hogy nem lehet közvetlenül Istent bántani."


Idáig nem tudom, hogy jutottál el. Fejtsd ki ezt légy szíves!

2013. júl. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Tudtommal:

1.) A pokol az Istenen KÍVÜLI hely, amikor Isten végleg, de végleg eltaszít magától.

2.) Mint írtam : "végleg, de végleg" - tehát onnét már nincs vissza"út".


+.) A kereszténység szerint az itteni létemben dől el, hogy megmaradok-e Isten mellett, avagy pokolra kerülök.


Összegzés : Hogy a francba lehet Isten velem egy, ha én simán pokolra tudok kerülni. Egyszer csak leválik belőle valami, ami én vagyok?


Ugyanakkor amit fejtegettél, szintén homályos : én, halandó, aki 150 m² anyagi megjelenésnél nem látok és fogok fel többet a világnál, egy legyek azzal, aki az egész, fényévben is leírhatatlan nagy, és még azon is (anyagi világon) túl, az egész világot teremtette?


Vagy direkt megosztott egy árnyképet magáról (engem), akinek csak tébolyogni van ereje a világban, és még ahhoz sincsenek képességei adva, hogy az eredeti Istenről tudjon, DE, állításod szerint mégis egy vele????!! Egyáltalán mi a jó büdös értelme lenne ennek a retardálciós játéknak??!!


Ez az egész logika nekem nem logika, HIBÁS! Itt nem értem az egészet.

Jobban kifejezni sajnos nem tudom.


De köszönöm, hogy legalább magyarázod az álláspontodat, nem csak kijelentesz.

2013. júl. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobban az bántja Istent, az a bűn, melyet úgy követünk el, hogy tudatába vagyunk, hogy ezzel olyat teszünk amit Isten gyűlöl, nem helyesel...és még később megbánást se mutatunk, vagyis mégsem hagyunk fel ennek a cselekvésével.
2013. júl. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!