Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten teremtette az embert,...

Isten teremtette az embert, vagy az ember teremtette Istent?

Figyelt kérdés

2013. júl. 2. 14:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Felvillanyozó ez a merőben újszerű felvetés.....
2013. júl. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 piriiiiii ***** válasza:
26%
1.: amennyiben Isten nem létezik, akkor igenis az ember teremtette meg a gondolatai által. És szerintem ez így van. Egyáltalán nem újszerű felvetés.
2013. júl. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
24%
Nem hinném, hogy újszerű, alapjában mindig ez a kérdés. A válasz is hasonló sok korábbihoz. A vallásos hívő számára isten teremtette az embert, a tudomány számára az ember teremtette az istent. Mindkettőnek megvannak a maguk jól megfogható okai.
2013. júl. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló válaszában azért lehetett érezni némi iróniát :P
2013. júl. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egész mögött a hiénák állnak.

...Azért vihognak mindig olyan hülyén.

2013. júl. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Ha Isten mindenható, tehát tökéletes, akkor miért van annyi ellentmondás a Bibliában. Miért tudjuk megcáfolni a teremtést, a hittételeket, és Isten létezését? Mivel emberek kreálták Istent és a Bibliát, ezért sok a hiba, az ellentmondás, mind a "szent" könyvben, mind a kereszténység és a többi vallás tanaiban.

Zeuszt, Jupitert, Visnut, Allahot, mind az emberek "teremtették", ugyanúgy, ahogy Jehovát.

2013. júl. 2. 15:00
 7/22 anonim ***** válasza:
16%
Ki fogsz kapni Jehovától...:(
2013. júl. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
74%
Az a baj, hogy neked nem kérdéseid vannak, hanem meggyőződésed, és azt várod, hogy megerősítsük. Ez az oldal arra való, hogy kérdéseket tegyél fel, de ha ennyire odavagy ezért a témáért, akkor nézegess régebbi kérdéseket, ebben a kategóriában találsz párat... Unom már, ahogy gyilkolásszák itt egymást az ateisták meg a hívők :/
2013. júl. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
55%

Én még az első válaszán röhögök. :)


Kérdező: a Bibliában nincsenek ellentmondások, még akkor sem, ha a fejed tetejére állsz és minden nap ezzel jön valaki. Gondolom te még nem olvastad, én viszont igen, sőt merem használni a google-t és a telefonos lelkipásztor segítséget, ha valamit nem értek. Tehát az én határozott kijelentésem a mérvadó, nem a te légből szakadt, vagy valamelyik ugyanilyen tudatlan ateista ismerős által kitalált hülyeség.

Én kérek elnézést.


A többi pedig: halál után minden kiderül, ne aggódj. Vagyis én a helyedben aggódnék, mert nem jó oldalon állsz.

2013. júl. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Isten teremtette a világot? Vagy a semmiből alakult ki a világ?
2013. júl. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!