Van olyan ember, aki sosem születik meg, sosem fog létezni?
Ha belegondolok, akkor én nem léteztem mindig, hanem a születésem pillanata egy konkrét időpont. Tehát azelőtt nem léteztem. Vannak körülöttem emberek, velük ugyanez a helyzet. Előttem is éltek emberek, akik már meghaltak, és utánam is fognak születni új emberek.
Na de a Földön csak véges számú ember élhet. Akkor ez azt jelenti, hogy végtelen sok olyan ember van, aki sosem születik meg? Nem az lenne az igazságos, ha végtelen sok ember születne meg?
Mert gondoljatok bele: ha csak véges számú ember születik meg valaha is, akkor mindig lesz olyan ember, aki még nem született meg. Velük mi van?
Pl. én ugye ebbe a korba születtem meg, de így kiszorítottam valaki mást, aki helyettem születhetett volna meg. De ennek a valaki másnak már nem biztos, hogy lesz ideje megszületni, mielőtt elpusztul a Föld.
@eric_one
Attól még ugyanúgy fennáll a kérdés. Most mindegy, hogy fogantatásunk előtt léteztünk-e. Az a kérdés, hogy miért csak véges számú lélek fog valaha is a Földre jönni? Mert nyilván a Föld csak véges számú embert tud eltartani, mert egyszer megsemmisül a Föld.
De akkor mi van azokkal, akiknek már nem jutott idejük megszületni?
Mindig lehet egy új lelket alkotni, aki teljesen más az összes többitől, tehát matematikailag végtelen számú léleknek kellene léteznie, hogy mindenki láthassa ezt a világot.
Nem lehet, hogy végtelen számú univerzum létezik, nemcsak az általunk látható univerzum? Ez megoldaná a problémát. Ugyanis ekkor végtelen számú lélek tudna megszületni, tehát MINDENKI meg tudna születni, mindenki látná a világot.
Valójában sok tudós szerint végtelen sok világegyetem létezik, erre utalnak tudományos megfigyelések. De bizonyíték még nincs rá. Viszont értelme lenne.
Ha csak ez a világegyetem létezik, az igazságtalan, mert így végtelen sok számú lélek sosem születik meg.
1. Tobb vilagegyetem letezik es ezt nem 2013-tol tudjak
2. Teves elmelet a csak veges szamu ember elhet, a szuletesek es elhalalozasok szama orokke valamilyen szinten de egyensulyban vannak, akarcsak a garaxisok vagy bolygok szama. Nem veletlen hogy a tul sok es a tul keves jelzo eggyik-e se tart egyensulyt, tehat mindenbol aranyosan kell lennie. Ha megfigyeled a vilagunkban sok a kettoseg,nappal, este, szep es jo, no es ferfi, him es kan, jing es jang, feher es fekete es sorolhatnam, ez mind reszese a vilagunknak. A galaxisunkban is ne hidd hogy csak mi letezunk mint intelligens lenyek ezert nem szuksegszeru hogy csak a Foldre szulessen egy leny.
Az elmeletedre hasonlo szamomra elfogadhatatlan pelda hogy amikor az ember eltavozik az elok sorabol akkor varakozik az Isten hivo szavara hogy itelkezzen o felette a jo es rossz tettetit ertekelve iteletet hozzon. De kerdem en ha az emberke meghallat 3000 eve es akkor meg keves evszamot irtam, azota varja az itelet napjat ? ez ugyanugy teves elmelet.
Senki nem a születése pillanatától születik, mert már 9 hónapja élő magzat akkor az anyja méhében. ezek közül sok nem születik meg, pl természetes elhalás, vetélés vagy abortusz miatt, mégse gondolhaatjuk azt hogy ők nem léteztek.
A kereszénység alapvetően egyetlen életben, leszületésben gondolkodik, megszületsz, meghalsz, és akkor jön a pokol vagy menyország és kész, várod a kürtöt. Csakhát ugye ez nem biztos hogy így van. Ha keletebbre születsz, nem lennének ezek a kérdéseid.
> Ha csak ez a világegyetem létezik, az igazságtalan, mert így végtelen sok számú lélek sosem születik meg.
Igazságtalan az lenne, ha természet törvényei nem egyformán vonatkoznának mindenkire és mindenre. De a természeti törvények személytelenek, és megváltoztathatatlanok. Azaz: igazságosak.
A te "igazságtalanság" fogalmad nem éppen szokványos. A te logikádat (azaz: az általad a szó mögé képzelt jelentés logikáját) használva azt is kijelenthetnéd, hogy az emberi döntések is igazságtalanok. Ha például, ha neked döntened kell hogy a kocsmában bevered valakinek a képét, vagy inkább elmenekülsz, akkor az lenne az igazságos ha megtehednéd mind a kettőt. Ilyen alapon minden dolog ami történik a világban, igazságtalan. De ez paradoxonhoz vezet, mert ebből az következik, hogy a világon minden igazságtalan, és így tulajdonképpen nem is jelent semmit (hiszen mindenre vonatkozik). Ha ilyen paradoxonnal találkozol, akkor biztos lehetsz benne hogy nem az általad vizsgált dolog képtelenség, hanem a róla alkotott képed a hibás.
Ez a válasz a kérdésedre: az emberek rendelkeznek szabadsággal. A szabadságuk által meghatározott kereteken belül dönthetnek arról, hogy mit tesznek, mit éreznek és gondolnak stb. A szabadságuk keretek közé van szorítva: a világegyetem törvényeinek keretei közé. Ezeken a kereteken az emberek nem léphetnek túl, de ezen belül a saját szabadságukkal ők rendelkeznek. A szabadság nem rossz! A szabadság éppen hogy jó. Sőt, a szabadság is törvényszerű. A lehetőségek és a szabadság létezése nélkül az élet sem létezhetne. A szabadság elemi szinten is megjelenik (pl. a kvantum fizikában, ha nem figyelsz oda akkor egy foton előszeretettel van a tér sok különböző pontján egy adott pillanatban). Az a tény, hogy a lehetséges dolgok közül csak néhány konkrét dolog kerül valóban megvalósításra a világban, nem igazságtalan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!