Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézusra miért mondják azt,...

Jézusra miért mondják azt, hogy csak egy jelentős próféta volt és nem Isten fia aki nem hisz benne?

Figyelt kérdés
Hogy lehetett volna jelentős próféta ha vakokat, sántákat, stb. gyógyított meg? Mert ha csak prédikált volna, akkor oké, ne higgyenek benne, de így, hogy csodákat tett miért nem hiszik el?

2013. jún. 2. 14:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
6%

"

a tudomány ereje abban rejlik hogy ki merjük jelenteni, valamit még nem tudunk.

(ahelyett hogy idióta meséket gyártanánk hogy meglegyen a biztonságérzetünk)

"


Ne haragudj, de ezen meg még most is szakadok a röhögéstől.

2013. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Habár második olvasásra nagyon igaz ami nem a zárójelben van.

Csak valamiért ezt olvastam:

"a tudomány ereje abban rejlik hogy ki merjük jelenteni, hogy biztosan létezik az, amiről semmit nem tudunk még"

2013. jún. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

15:10 Vagyok.

15:23 Örülök ennek a linknek! Ezt mindenkinek meg kellene néznie, függetlenül attól, hogy mi lesz a véleménye a film után.

2013. jún. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Szerinted van reinkarnáció? Ha nincs, miért mondod ezt, hiszen Buddha állította hogy van.
2013. jún. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
15:48 Magyarázd már el, hogy mi olyan mulatságos a tudomány meghatározásában? Nem az a lényeg, hogy mindig többet és többet tudjunk meg a világegyetem titkaiból tudományosan megmagyarázva a hiedelmekkel ellentétben?
2013. jún. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Oksy, megnézem:)


Buddháról meg annyit, hogy ravasz volt a srác, mert azt is mondta, hogy akkor higgyünk neki, ha beláttuk, hogy igaza van. Gyakorlatilag próbáld ki, hogy van-e reinkarnáció, cseles:D

2013. jún. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Félreértettem, a saját hülyeségemen nevettem, na :P
2013. jún. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Még mindig nem magyarázta el senki nekem, hogy miért a Jézus az igaz, és nem más vallás!

Próbálja már meg valaki.

2013. jún. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ja, tudom hogy elsőre furcsa ^^

de érdemes belegondolni.


Egyébként az első válaszomba nem a biblia kritizálásán akart lenni a hangsúly. Az a lényeg hogy minden amit a kereszténységről tudunk teljes összhangban van azzal hogy ez a vallás is az emberek fejéből pattant ki. Sehol nincs bizonyítható csoda, vagy olyan tudás amit mi emberek nem tudhatunk csak is valami felsőbb intelligenciától születhetett. Ugyanakkor tele vagyunk olyan dolgokkal amelyek megcáfolják az ókori emberek képzelgéseit a "földkorongról" és az ember származásáról.


A kereszténység azért terjedt el mert a szegénység drámai méreteket öltött és hinni akartak valami jobb másvilágban, ilyen az emberi természet. Ironikus hogy ezt a nemesség hogy kifordította és meglovagolta a saját hatalmának megszilárdítására. A vallásokat a mai napig az emberek formálják ezért jönnek létre a legkülönbözőbb ágazatai.

A filmet amit a jutubról linkeltem mindenkinek ajánlom :)

2013. jún. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Tudnék mit írni, de:


"Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek."


Mát. 7,1


"A kinek van füle a hallásra, hallja."


Mát. 11,15; Mát. 13,9

2013. jún. 2. 17:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!