Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézusra miért mondják azt,...

Jézusra miért mondják azt, hogy csak egy jelentős próféta volt és nem Isten fia aki nem hisz benne?

Figyelt kérdés
Hogy lehetett volna jelentős próféta ha vakokat, sántákat, stb. gyógyított meg? Mert ha csak prédikált volna, akkor oké, ne higgyenek benne, de így, hogy csodákat tett miért nem hiszik el?

2013. jún. 2. 14:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
58%
Van rá bizonyítékod, hogy valóban gyógyított? Ismersz valakit aki látta ezt? Írni bármit lehet.
2013. jún. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Ahogy az első is utalt rá, hinni benne és nem hinni benne ugyanazon az elvén működik.

Ha meg akarod érteni őket, akkor a saját hited működését vizsgáld meg.

2013. jún. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
35%

te miért hiszed el hogy csodákat tett? Ha annyi forintom lenne ahány hülység a bibliába le van írva. Persze nem kell másra számítani, egy több ezer évvel ezelőtt íródott műről van szó, nagyon értékes emlék. Az akkori emberek úgy gondolkoztak, hozzánk képest alig ismerték a világot.

Az rendben van hogy valaki vallásos mert szép érzelmeket ad neki és nem érdekli a racionalitás. Ha viszont valaki a hatezer éves föld és társai dumával jön az azt jelenti hogy súlyosan híján van annak a képességnek hogy összefüggéseket lásson meg.

Miért van több vallás? köztük több isten hitek, a görög vallás miért az ő kultúrájukat tükrözi? a kicsi halászfalunak miért a tengerhez kötődik az istensége? a római szegénység miért pont a kereszténységet vette fel míg a katonáik olyan vallást ami szerint aki harcban elesik nyer jegyet a mennyországba ? a kezdeti civilizációk pedig az esőért és a jó termésért mutattak be áldozatokat az isteneiknek. minden vallás csodákról számol be.


vagy ne gondolkozz vagy gondolkozz de akkor próbáld meg jól csinálni. a bibliai történetek nagy része mai intelligens ember fejével egyszerűen sületlenség.

persze régen tanulságosak voltak hogy megmagyarázzák vele a nőknek miért ott van a helyük ahol, a jobbágyoknak miért ott van a helyük ahol, illetve minden mást amit nem értettek.

olyan információ még véletlen sincs a bibliában amit egy ókori ember nem tudhatott, olyan viszont rengeteg amit egy ókori ember tévesen gondolt.


jézus nem tett csodákat, mint ahogy a többi vallás prófétái sem. még mesének is sántít. miért pont ott miért pont velük tett csodákat ,miért nem változott semmi, ha így nem jó akkor miért ilyennek teremtettek?

2013. jún. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
63%
Te elhiszed más vallások prófétáinak, követőinek a csodáit? Nem hinném. Akkor meg ne akasszon ki, hogy sokan nem hiszik el, hogy Jézus valóban csodákat tett, csak mert a Biblia ezt írja. Te elhiszed, mások meg nem. Ez van.
2013. jún. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%

"A történet szerint egy indiai maharadzsának nem tetszettek Buddha tanításai, így megvadítot elefántokkal akarta őt eltapostatni. Buddha azonban a szemükbe nézett, melyből szeretett áradt, az elefántok pedig letérdepeltek."


Hiszel ebben? Nem? Pedig csodát tett, mondhatná egy buddhista.


Na, pont így nem hiszem el Jézus csodáit.

2013. jún. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

14:49.

Tipikus hitetlen gyaúr ember megnyilvánulása.

Rengeteg mindenben egyet értek vele.

Nem nevezném azonban azokat a tudós embereket összefüggéseket nem értőeknek, akik vallásosak, még is magas tudományos fokozattal rendelkeznek.

Ma is vannak emberek, akik képesek olyan dolgokat művelni, amit más ember nem ért és csodának minősít.

Itt egy példa rá:

[link]

Én nem vagyok vallásos, mert számomra elrettentő dolgokat produkálnak az emberek vallás címszó alatt.

Ráadásul nem csak egy vallás van. Akkor most melyik az igaz vallás? Jézusé, vagy egy hindué, vagy valamilyen más több istenben hívő emberé?

Ki mondja meg?

Addig eljutok, hogy a tudomány sok mindent megmagyaráz.

Pl. Porszemekből és gázokból keletkezett a világ. És a porszem, a gáz miből? Ki készítette? És ha megmondja valaki, hogy miből lett a porszem, akkor az a valami miből lett.

Eddig eljutok, és akkor hiszem, hogy valaminek lenni kell, ami teremtette a világegyetemet. És ha ezt a valamit, valakit Istennek hívják, akkor abban hiszek. De az emberek által kitalált vallásokban nem. Ezek már a különböző kultúrák kitalált dolgai. Még mindig találni különböző embereket, akik áldozatokat mutatnak be az istennek, isteneknek a jóindulata elnyeréséért. Ők abban hisznek. Mások Jézusban, Megint mások különböző sokkarú indiai istenekben. Valaki mondja meg nekem, melyik az igaz.

De indokolja is meg!

2013. jún. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%

15:10 nem tudom ezt láttad e már: (magyar feliratot érdemes beállítani hozzá)


http://www.youtube.com/watch?v=752V173e31o


konkrétan vallásokról lehet nincs benne szó, nem tudom mert régen láttam.

de az egyik kulcsmondata nagyon megmaradt:

a tudomány ereje abban rejlik hogy ki merjük jelenteni, valamit még nem tudunk.

(ahelyett hogy idióta meséket gyártanánk hogy meglegyen a biztonságérzetünk)

2013. jún. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Rég volt, tán igaz se volt....
2013. jún. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
68%

Ma meggyógyítottam három vakot, két némát, öt szívbeteget és visszanövesztettem egy nyomorék lábait. Nem hiszed el? Nem tudod semmivel sem megcáfolni.

Kb. erre a logikára épülnek Jézus csodái, és a Biblia. Én nem hiszem azt, hogy Isten fia volt, szerintem csak egy egyszerű ember, aki rengeteg jót tett az emberekkel, jószívű és igazságos volt, ezért sokan azt hitték, hogy Isten küldte. Ma is vannak ilyen emberek, de róluk nem írnak könyveket és nem tisztelik őket szentként.

2013. jún. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
30%

A Bibliába egyáltalán nincs hülyeség írva, csak sokan nagyon rosszul értelmezik.

A bibliát ért vádak többsége pedig érzelemből jön, racionalitás nélkül. Legalábbis a legtöbb netes blogban.


Egyébként:

Mózes is csinált csodákat. Szóval nem ettől lesz valaki Isten. És még nem csak ő.


A vakok, süket, sánták pedig szellemileg biztos azok voltak. Hogy fizikailag is gyógyította-e az pedig hit kérdése. Mondjuk Lázár esetét nehéz lenne kimagyarázni.

2013. jún. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!