A Biblia szerint a testünk a lelkünk temploma. Ha azt valaki megrontja az, az Istent rontja meg.
Isten teljes egységben teremtett meg mindent, a testünket és a környezetet is. Nincs olyanokra szükség ami csak rontaná Isten munkáját.
Isten szeretné továbbá, ha egészségesen élnénk és ha boldogak lennénk. Jézus ezeket meg tudja adni, viszont a pia, cigi, drogok nem.
Mit gondolsz a szmognak mi az oka?
Egyébként meg kérdezd meg Jézust.
Azon nincs mit vitatni, hogy nem éppen egészséges. De ettől még rossz nem leszel, aki büntetést érdemelne.
Habár a fogaid, tüdőd stb. így is megbűnhődhetnek, ha túlzásba viszed.
Rab leszel, az többek között a probléma.
Jn 8,36 Azért ha a Fiú megszabadít titeket, valósággal szabadok lesztek.
Vagy egy dohányos szeret tízezreket költeni a cigire? Szereti a slejmes köpéseket, a fuldokló köhögést reggel, szereti, hogy szinte mindent képes megmozgatni, hogy legyen cigije? 15 évig dohányoztam, szerintem nem jó. Hála az Úrnak egyetlen kérésre megszabadultam mindezektől, pedig mennyit próbálkoztam mindhiába.
A dohányzás — s ennek széles körben elterjedt formái: a cigarettázás, szivarozás vagy pipázás — ellentétben áll Pál apostol korinthusi gyülekezethez intézett szavaival: „Drága barátaim, tisztítsuk meg magunkat mindentől, ami beszennyezi a testet vagy a szellemet” (2Korinthus 7:1, The Twentieth Century New Testament). Pál, közvetlen e szavak leírása előtt, olyan vallásos tevékenységről is ír, amely a „tisztátalan dolog érintésével” lenne egyenlő (2Korinthus 6:17). Majd fejtegetését a 2Korinthus 7:1-ben tovább folytatta. Ez a vers bármilyen tevékenységre alkalmazható, amely a keresztényt erkölcsileg, szellemileg és fizikailag beszennyezné. Ez az elv bizonyára alkalmazható a dohányzás viszonylag nem túl régi szokására is.
Mindezenkívül, a dohányzás ma már annyira elterjedt szokás, hogy ha valaki azt látná, hogy egy keresztény cigarettázik, szivarozik vagy pipázik, aligha lehetne hibáztatni, ha rögtön dohányzásra gondolna esetében. Vagyis, még ha nem dohánytartalmú cigarettát szívna is, a megfigyelők vagy megbotránkoznának rajta, vagy úgy következtetnének, hogy Jehova Tanúi nem következetesek a szennyező, egészségre ártalmas dohányzás kerülésében (Lukács 17:1, 2).
Drága Istemünk nem szeretné ha ilyen ÁRTALMAS dolgokkal szennyeznénk be a testünket.!
Szia,
már volt pár kérdés a témában, egyet épp én magam tettem fel pár éve: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..
Tisztátalan szokás.
A Biblia azt mondja, hogy „a teljes Írás Istentől ihletett” (2Timóteusz 3:16). A Szentírás alapelvei és kijelentései egyértelművé teszik, hogy Isten azt szeretné, figyeljünk oda az egészségünkre. Először vizsgáljuk meg, hogy a kutatók szerint milyen hatással van a dohányzás az egészségünkre, azután pedig nézzük meg, hogyan kapcsolhatók össze a bibliai alapelvek a megfigyeléseikkel.
A dohányzás káros az egészségre; a megelőzhető halálesetek egyik legfőbb kiváltó oka. Az Egyesült Államokban minden ötödik ember halálát a dohányzás okozza. Egy egészségügyi intézet (National Institute on Drug Abuse) jelentése szerint ebben az országban évente több ember hal meg dohányzás miatt, mint alkoholizmus, illegális kábítószer-fogyasztás, gyilkosság, öngyilkosság, autóbaleset és AIDS következtében együttvéve.
A dohányosok mások egészségét is veszélyeztetik. A cigarettafüst még a legcsekélyebb mértékben is káros. A passzív dohányzás akár 30 százalékkal növeli a tüdőrák és a szívbetegségek kialakulásának kockázatát. Az utóbbi években az orvosok a dohányzás egy újabb veszélyét ismerték fel. „Harmadlagos dohányfüstnek” nevezik azokat a vegyületeket, melyek a füst eloszlása után még hosszú ideig a ruhán, szőnyegen és egyéb felületeken maradnak. Ezek a mérgező vegyületek különösen a gyermekek egészségét veszélyeztetik, és rossz hatással vannak a tanulási képességeikre.
A dohányzás függőséget okoz. Ez az ártalmas szokás teljesen a hatalmába keríti az embert. A kutatók úgy vélik, hogy a nikotin, mely nagy mennyiségben található a dohányban, az egyik legerősebb függőséget kiváltó anyag.
Hogyan kapcsolhatók össze a bibliai alapelvek a fenti tényekkel? Gondolkodj el a következőkön:
Isten azt szeretné, hogy tiszteljük az életet. Az Izraelnek adott Törvényben Isten egyértelművé tette, hogy csak azok nyerhetik el a kegyét, akik tisztelik az emberi életet (5Mózes 5:17). Az izraelitáknak korlátot, azaz alacsony falat kellett építeniük a házuk tetejére. Miért? Mert a házaknak lapos tetejük volt, és a család gyakran tartózkodott a tetőn. A fal megakadályozta, hogy bárki is leessen, és így megsérüljön vagy meghaljon (5Mózes 22:8). Az izraelitáknak arra is figyelniük kellett, hogy az állataik nehogy megsebesítsenek másokat (2Mózes 21:28, 29). Aki dohányzik, megsérti azokat az alapelveket, melyeken ezek a törvények alapultak. Szándékosan kárt tesz a saját egészségében, és még a környezetében élők egészségét is veszélyezteti.
Isten azt kéri tőlünk, hogy szeressük őt és az embertársainkat. Jézus Krisztus azt mondta, hogy a követőinek engedelmeskedniük kell a két legfőbb parancsolatnak: Egész szívükkel, lelkükkel, elméjükkel és erejükkel kell szeretniük Istent, és úgy kell szeretniük embertársaikat, mint önmagukat (Márk 12:28–31). Mivel az élet ajándék Istentől, az, aki dohányzik, valójában megveti ezt az ajándékot, vagyis nem szereti eléggé Istent (Cselekedetek 17:26–28). És mivel ez a szokása másokat is súlyosan veszélyeztet, hiába is állítaná, hogy szereti az embertársait.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!