Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet-e 24 órás szombat...

Lehet-e 24 órás szombat ünneplés nélkül is üdvözülni?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor adventistává kell-e lennem, de ha igen, akkor minek legyek pl. adventista?

2013. máj. 22. 14:13
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

Ennél több van ebben. Ezt hogy magyarázod?

Az Úr szombatjának megszentelése

örök üdvösséget jelent számunkra.



Más kérdés:

Ha ez igaz, hogy nem a szombat megtartása jelenti a biztos utat, akkor miért vagyunk olyan sokan, akiknek azt mondták az adventista testvérek, hogy elkárhozik, aki nem tart szombatot?

Ha viszont a te tudásod helyes Péter, akkor mi mit tehetünk, ha ezzel találjuk ismét szembe magunkat?

2013. máj. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
45%

Kedves Frank!


Megint csak meg kell nézni a szövegkörnyezetet. Tudod kicsit olyan ez, mint amikor valaki be akarja bizonyítani a Szentírásból, hogy nincs Isten. Merthogy ez szó szerint szerepel benne, nem is egy helyen:

V.Móz. 32:39, Zsolt. 14:1, 53:2... stb.


Minden felekezetben vannak szélsőségesek. Legegyszerűbb ezekkel nem is foglalkozni...


Üdv. Péter

2013. máj. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:

"csak azt nem értem hogy jönnek a témához, tekintettel arra, hogy egyik sem írja, hogy csak az üdvözül, aki megtartja a szombatot... "


Ha az is üdvözül, aki nem tartja meg a szombatot, akkor az Isten pecsétje, ami a szombatünneplés eredménye, teljesen felesleges, különösen felesleges azt kihangsúlyozni, hogy az Isten pecsétje a szombatünneplőkön van.


Vagy talán Isten pecsétjét szükséges viselni az üdvösséghez? Nyilván nem, ha szükségtelen a szombat megtartása.


Akkor mit emlegetik az Isten pecsétjét, hogy azt csak az adventisták viselik???

2013. máj. 28. 13:28
 34/47 anonim ***** válasza:
51%

Az a helyzet, hogy Péter egy olyan adventista közösséget képvisel, akik nem az üdvözülés feltételének tartják a szombat megtartását, hanem maradva a bibliai alapoknál, Jézus elfogadása a feltétel.

Viszont nekem úgy tűnik, hogy vannak abnormális adventista közösségek is, akik felülírva a Bibliát és a saját egyházuk hitvallását, olyan nézeteket terjesztenek, amikkel bizony el kell majd számolniuk.


Én így látom.

2013. máj. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
50%

Sziasztok!


Tudod kedves kérdező ott követed el a hibát, hogy kevered a dolgokat. Minden Bibliát magyarázó embernek van egy elképzelése arról, hogy mit tanít a Szentírás a jövőről, hogyan zárul az emberi történelem, milyen események lesznek, hogyan követik ezek egymást, és természetes módon saját magukat is belehelyezik ebbe a történetbe.


Így van ez az adventistáknál is, de így van ez Jehova tanúinál is, de bármelyik felekezetet említhetném. Amit te felhozol az az utolsó napok eseményeiről szól, ezért van az, hogy ez ma nincsen benne az adventisták hitvallásában. Meggyőződésünk szerint Isten a bíró, ő dönti el ki üdvözül és ki nem, mi egyet tehetünk elfogadjuk a kegyelmet amit Krisztusban kínál, és mindent megteszünk azért, hogy ezt másokkal is megismertessük. Aki azzal zsarolja a másikat, hogy ő az igazság letéteményese, és csak az üdvözül, aki az ő általa képviselt elveket követi, az "vak és mezítelen" a szó bibliai értelmében. Az én tapasztalatom az, hogy minden közösségben vannak fanatikus szélsőségesek, de ezekről általánosítani legalább akkora hiba, mint hallgatni rájuk.


Egyébként én úgy tapasztalom, hogy sajnos több tanú képvisel ilyen magatartást mint adventista...de nem szeretnék ebből következtetést levonni és minden tiszteletem azoké a tanúké, akik nem így gondolkodnak...


Üdv. Péter

2013. máj. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:

Az egész adventizmus arról szól, hogy a szombat az Isten pecsétje, s akiken az Isten pecsétje, az az Isten népe. Gyakorlatilag az üdvösséghez szükség van Isten pecsétjére, de nincs szükség a szombatra, ami az Isten pecsétje, amire nincs szükség, mert nem feltétel, csak a szélsőségeseknél.


Péternél nem feltétel a szombat, csak az Isten pecsétje, feltéve, ha nem tartozik a szélsőségesekhez. Ha azokhoz tartozik, akkor feltétel a szombat, és feltétel az Isten pecsétje, ami azonos a szombattal, ami Péter szerint nem feltétel. Teljesen világos. Gratulálok a hitedhez, amelyhez a vallásod adja meg a keretet.


És akkor még nem szóltam arról, hogy az adventisták 3/4 része szerint a szombat nem tartozik a Mózes törvényéhez, a maradék része szerint igen.


Hogy kik a szélsőségesek, döntse el az Olvasó!

2013. máj. 28. 17:29
 37/47 anonim ***** válasza:
36%

Kedves tanú testvérem!


Ebből is látszik mennyire nem ismered az adventizmust, csak a kritikát - persze megértem, hiszen nektek tanúként tilos más felekezetek könyveit olvasni - csak azt olvasod el amit az Őrtorony, az Ébredjetek meg egyéb Társaság által kiadott kiadványokban található. Ez persze nem szélsőséges hozzáállás, és teljesen normális dolog... ;-)


Az adventisták nevében is benne van, hogy Jézus visszajövetelét várják. Erről szól az adventizmus.


Ennél sokkal rosszabb a helyzet a Jehova Tanúinál, amely felekezet tanítása arra épül, hogy Jézus Krisztus már 1914-ben visszajött és megkezdte uralmát, melyet ugyebár a 2 világháború is bizonyít. Persze annak kevés tanú néz utána, hogy az 1914-es prófécia kezdődátuma egy tévedésre alapszik miszerint a Jeruzsálemi templom ie. 607-ben pusztult el. Érdekes módon az egész világon minden egyetemen más dátumot tanítanak erről (ie. 587/86) és a zsidók is így tudják, de mint tudjuk a tanúk kiváló történészek és sokkal jobban tudják, mint a világi tudósok... ;-)


Ha valakit részletesebben érdekel: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


Üdv. Péter

2013. máj. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:

A tanúk számára az Isten pecsétje nem a szombat, mivel Mózes törvényéhez tartozik, a Mózes törvényei alatt lévők pedig átok alatt vannak.


A többit elolvashatod a beidézett linken, feltéve ha nem vagy bigott adventista. Köszönöm, hogy tovább nem erőlteted a szombat kérdést.

2013. máj. 28. 20:24
 39/47 anonim ***** válasza:
50%

Sziasztok!


Nos én eddig sem erőltettem a szombat kérdést, sőt ha megfigyeled itt a fórumon szinte mindig más felekezetűek jönnek elő vele az adventisták lejáratása céljából. A pecsét kérdést sem én hoztam fel.


Én elolvastam ezt a cikket, és elmondtam a véleményem róla, amit fenn is tartok. Szomorú az, hogy a tanúk lépten-nyomon más felekezetűek lejáratásával foglalatoskodnak, és különböző álkérdésekkel próbálják a sajátságos nézeteiket propagálni itt - tisztelet a kivételeknek.


Üdv. Péter

2013. máj. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 A kérdező kommentje:

Ez volt a kérdés:


Lehet-e 24 órás szombat ünneplés nélkül is üdvözülni?

Ha nem, akkor adventistává kell-e lennem, de ha igen, akkor minek legyek pl. adventista?


Kijött a válasz, hogy lehet szombatünneplés nélkül is üdvözülni és nem kell az üdvösséghez sem adventistává lenni, sem nem a szombat az Isten pecsétje. (Mert ha az volna, akkor mindenkinek szombatünneplőnek kellene lennie, aki hordozni akarja az Isten pecsétjét.)


Itt egy tantétel tisztázása volt a cél és nem bárki lejáratása. (Ha mégis valaki lejáratódna, nyilván ez azért lehetséges, mert téves tant képvisel igazként.)

2013. máj. 30. 22:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!