Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az adventisták szombaton mit...

Az adventisták szombaton mit csinálnak pontosan? Mi a napi rendjük a szombat napra?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy szombaton van Istentisztelet, de azon kívül mit csináltok, adventisták? Csak ültök az imaházban és beszélgettek? Ha jó idő van, akkor vannak kinti programjaitok? :)

2013. márc. 20. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Van, aki 9re megy, majd Biblia órán vesz részt, más csak az Istentiszteletre érkezik. Délben közös ebéd, szigorúan vega kaja van. Mindig más szolgál. Aztán pihenő után délután is Istentisztelet, és a végén, 4 körül, irány haza.

Kiváló vendéglátók és kedves emberek.

2013. márc. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Ezt a napot a gyülekezetben töltöm, ahol elsőként Bibliatanulmányozással kezdünk, vagy ha be vagyok osztva, akkor a gyermekekkel veszünk át egy bibliai szakaszt. Rövid szünet után következik az Istentisztelet, ahol egy prédikátor igehirdetését hallgatjuk meg, énekelünk és közösen imádkozunk. Ezt egy közös ebéd követi, majd egy rövidebb imaóra, ezután közös séta. Kéthetente délutánonként szokott lenni evangélizációs célú bibliai előadás, ahova vendégeket is hívunk. Ezzel zárul a szombat.


Üdv. Péter

2013. márc. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akinek nem adventista a családja, hogy tudja ezt beütemezni. Ez egész napos kötöttség.
2013. márc. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy nem gond, ha a hívő fél a szombatot a gyülekezetben tölti.
2013. márc. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a szombat péntek naplementekor kezdődik.

Ilyenkor mi imádkozni is szoktunk.

Másnap(szombat reggel) fél tízre megyünk a biblia-házba,ahol délelött a felnötteknek és a gyerekeknek külön foglalkozás zajlik le- szombatiskola néven,majd 11 órakor

kezdődik az Istentisztelet, imával, énekkel együtt kb, egy és negyed óráig tart,amit a közös ebéd követ..és délután, aki még marad, azoknak délutáni óra is lesz, de mi ilyenkro már az 5 gyerek miatt haza szoktunk menni.

2013. ápr. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
ilyen lámpaoltás nincs mert nekem ismerősöm azt mesélte hogy Miskolcon van olyan
2013. máj. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem így szokott kinézni egy szombatom:

péntek este bibliaóra a többi fiatallal. szombat délelőttöt a gyülekezeti testvéreimmel töltöm, együtt tanuljuk a bibliát. délben a családdal vagyok, délután pihenek és Istennel töltöm az időt. ha jó az idő, ki lehet menni egy sétára is a szabadba. egy egész napnyi nyugalom és pihenés gondok nélkül

nem kötelező egész nap a gyülekezetben lenni, nem erről szól a szombat.

2013. máj. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!