Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet-e 24 órás szombat...

Lehet-e 24 órás szombat ünneplés nélkül is üdvözülni?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor adventistává kell-e lennem, de ha igen, akkor minek legyek pl. adventista?

2013. máj. 22. 14:13
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
az udvossrg nem a szombat megtartasaban van, hanem Jezus Krisztus aldozataban, attol higy adventista leszel nem fogsz udvozulni de, egy vallas sem udvozit.
2013. máj. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

"egy vallas sem udvozit."


Akkor minek egyetlen vallás is, nem elég csak Jézus áldozata vallás nélkül?

2013. máj. 22. 14:21
 3/47 munyamunya ***** válasza:

>> Lehet-e 24 órás szombat ünneplés nélkül is üdvözülni?


Igen.

2013. máj. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Persze, hogy lehet. Nem az ember van a szombatért, hanem a szombat az emberért, ahogyan ezt Jézus Krisztus is tanította.


Adventista akkor legyél, ha meggyőződtél arról, hogy amit tanítanak az igazság. Ennyire egyszerű.


Üdv. Péter

2013. máj. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
53%
Itt és most Péter válasza a legmérvadóbb, mert ő az adventista egyházat képviseli itt tudásával.
2013. máj. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:

Sziasztok !


Péter kifejtenéd hogyan tértél meg és miért az adventista egyházat választottad ?

Talán szereted a szombatot megtartani?

2013. máj. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A Törvény akkor töltötte be a célját, amikor az izraeliták egy maradékát rávezette arra, hogy elfogadja Jézust a Messiásnak, vagyis a Krisztusnak. Pál ezért kijelentette: „a törvény vége Krisztus” (Róma 10:4; Galácia 3:19–25; 4:4, 5). Azaz ránk, keresztényekre már nem vonatkozik.

Remélem tudtam segíteni!


Üdv: Imre

2013. máj. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

"Adventista akkor legyél, ha meggyőződtél arról, hogy amit tanítanak az igazság."


Pont az érdekel, hogy az micsoda?

2013. máj. 22. 18:16
 9/47 anonim ***** válasza:
Léteznek vasárnapot tartó adventista közösségek is.
2013. máj. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
60%

Sziasztok!


Természetesen szívesen teszek eleget bármilyen olyan kérésnek, amely arról szól, hogy bizonyságot tegyek a hitemről. Én tradicionális református családban nőttem fel, kicsi gyermekkoromtól jártam hittanra. Ennek ellenére csak 16 évesen tértem meg Tahiban egy nyári református ifjúsági táborban 1987-ben. Ezután igen komolyan vettem a hitemet faltam a keresztény könyveket, és párhuzamosan több keresztény közösség Bibliaköreibe jártam. Öreg otthonba jártam beszélgetni idős emberekkel és a tanulmányi eredményeim is kiválóak lettek. A Ráday utcába jártam református teológiai előkészítőre, de végül a műszaki pályát választottam és Sopronba mentem Egyetemre.


Az egyetemi évek alatt ismerkedtem meg az adventistákkal. Egy művészettörténet tanár tartott előadásokat az egyetemen a művészet és a Biblia címmel, először el sem akartam menni, de az egyetemi Bibliaköri társaim beszéltek rá, hogy jó, és érdemes meghallgatni. Jób könyve előadásra ültem be, és lenyűgözött, hogy az előadó mennyire ismeri a Szentírást. A második kellemes meglepetést az okozta, hogy hiába faggattuk, az előadó nem árulta el a felekezeti hovatartozását, mondván, hogy ez nem lényeg. Sok felekezetnél megfordultam, de ilyet előtte sehol nem tapasztaltam. Általában mindenhol nagy hangsúly van ezen.


Az adventisták egyik fő elve, hogy csak azt fogadd el, amiről meggyőződtél, hogy igaz. Ezután több hónapos vitatkozásaink voltak a szó pozitív értelmében. A legnagyobb küzdelem a szombattal volt, de egy-két szombat nap - amit velük tölthettem elég volt arra, hogy meggyőződjek róla, micsoda áldása van Istennek ezeken az alkalmakon.


"Ha megtartóztatod szombaton lábadat, és nem űzöd kedvtelésedet szent napomon, és a szombatot gyönyörűségnek hívod, az Úr szent és dicsőséges napjának, és megszenteled azt, dolgaidat nem tevén, foglalkozást sem találván, hamis beszédet sem szólván:

Akkor gyönyörűséged lesz az Úrban; és én hordozlak a föld magaslatain, és azt mívelem, hogy Jákóbnak, atyádnak örökségével élj; mert az Úr szája szólt!" (Ézsaiás 58:13-14)


Üdv. Péter

2013. máj. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!