Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Mit csinálnátok,...

Keresztények! Mit csinálnátok, ha egy szeretteitekhez fegyvert fognának, de a ti kezetekbe is lenne egy? :o

Figyelt kérdés

2013. máj. 18. 22:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, látja-e a túszejtő az én fegyverem helyzetét. Hátat fordít nekem, miközben én a tarkójára célzok (mert akkor nyilván lövök; persze én nem vagyok keresztény, bocs, hogy beletrollkodok, csak elgondolkodtatott a szitu) - vagy éppen szemből nézi ernyedten lógó kezemet, amely fegyvert markol (mert ő gyorsabban meg tudja húzni a ravaszt, mint amennyi idő alatt én felemelem)? Netán én rá célzok szemből, ő pedig a szerettemre (ez a "túsztárgyalós" helyzet, lehet egyezkedni arról, hogy mit akar elérni)?


Az sem mindegy, hogy milyen fegyver. Pisztoly, AK vagy lángszóró?

2013. máj. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Balu86MH ***** válasza:
100%
én nem ölném meg a támadót, csak harcképtelené tenném ...
2013. máj. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Ha éles lenne a helyzet és az önvédelem lenne az egyetlen megoldás akkor nem gondolkoznék. Úgy látom a jogos önvédelem nem gyilkosság. A célom mindenesetre az ártalmatlanná tétel lenne és utána szakszerűen ellátnám mivel eü dolgozó vagyok. Közben pedig imádsággal próbálnám a helyzetet kezelni. Remélem nem kerül rá sor.

2013. máj. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

tényleg érdekel, vagy unalomból provokálsz? :) - teljesen komolyan kérdeztem, szintén keresztény vagyok, de én nem tudtam válaszolni a kérdésre..


Lelőnélek téged, kérdező. - miért? mert végre egy értelmes kérdés van feltéve, ami ráadásul nem hatszázadjára szerepel az oldalon? rendben.


köszönöm a válaszokat, elgondolkodtató..

2013. máj. 21. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!