Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Már 3. alkalommal nem mertem...

Már 3. alkalommal nem mertem venni az Úrvacsorát a gyülekezetbe, a pásztor mindig elmondja a halálos verzióját Istenítéletet. Segítene valaki helyre állni ebben?

Figyelt kérdés
2013. máj. 18. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Bár Én nem vagyok a Te "vallásoddal" tartó, de nagyon helyesen teszi a figyelmeztetést, hiszen a Bibliában le van írva, hogy nem mindenki veheti magához a Pászkát és a bort.


Mert aki nem tartozik a kicsiny nyáj aklához, akiket Jézus elhívott az égi királyság várományosaként akkor nem fogyaszthatsz belőle.


A földi reménységűek csak szemlélői az eseménynek, Ők nem kötött szövetséget Jézus a királyságra, Ők a földön maradnak örök élet lehetőségével.

(1Korintusz 11:27-29) 27 Következésképpen, aki méltatlanul eszi a kenyeret vagy issza az Úr poharát, vétkes lesz az Úr testét és vérét illetően. 28 Az ember először is tartson önvizsgálatot, hogy alkalmas-e rá, és úgy egyen a kenyérből és igyon a pohárból. 29 Mert aki eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik önmaga ellen, ha nem látja tisztán a testet.


Katy Weaver

2013. máj. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést.

Miért nem mertél Úrvacsorát venni? Nálatok ennek milyen feltétele van?

Mi az az Istenítélet halálos verziója?

2013. máj. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jn 15,13 Nincsen senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja az ő barátaiért.


Jn 13,34 Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást.


Lk 22,19 És minekutána a kenyeret vette, hálákat adván megszegé, és adá nékik, mondván: Ez az én testem, mely ti érettetek adatik: ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.


Kapiskálod, hogy mi is valójában az "Úrvacsora"?


Pál beszélt arról, hogy nem mindenki veheti magához, sajnos Péter megmondta már ezekről az emberekről ezt:


2Pt 3,15 És a mi Urunknak hosszútűrését idvességnek tartsátok; a miképen a mi szeretett atyánkfia Pál is írt néktek a néki adott bölcsesség szerint.

16. Szinte minden levelében is, a mikor ezekről beszél azokban; a melyekben vannak némely nehezen érthető dolgok, a miket a tudatlanok és állhatatlanok elcsűrnek-csavarnak, mint egyéb írásokat is, a magok vesztére.


Vagy ezt hogyan értik a Tanúk, vagy a gyülekezeted pásztora, a bizonyos idézetet, ami miatt megkaptad te is a magadét:


26. Mert valamennyiszer eszitek e kenyeret és isszátok e pohárt, az Úrnak halálát hirdessétek, a míg eljövend.

27. Azért a ki méltatlanul eszi e kenyeret, vagy issza az Úrnak poharát, vétkezik az Úr teste és vére ellen.

28. Próbálja meg azért az ember magát, és úgy egyék abból a kenyérből, és úgy igyék abból a pohárból,

29. Mert a ki méltatlanul eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik magának, mivelhogy nem becsüli meg az Úrnak testét.

30. Ezért van ti köztetek sok erőtlen és beteg, és alusznak sokan.


Szerinted, ha valaki hitetlenül eszik egy kis kovásztalan kenyeret, attól megbetegszik, és erőtlen, meg alszanak?


Nézd csak az idézetet meg, hol is van vajon Katy (az őrtorony) eszmefuttatása?


"Mert aki nem tartozik a kicsiny nyáj aklához, akiket Jézus elhívott az égi királyság várományosaként akkor nem fogyaszthatsz belőle."


Ha éppen úgy, a testünk feláldozásával hirdetjük Jézus halálát, mert úgy kell cselekednünk az ő emlékezetére, nem tehetjük a saját magasztalásunkra. Az Úr ad erőt, mely őt magasztalja, de ha mi magunk magasztaljuk magunkat ezzel, nem ad erőt és kitartást, hitet. Mózes is beleesett abba, hogy nem Istent dicsőítette, hanem Áronnal magukat. Meg is lett a büntetésük, nem mehettek be a néppel Kánaán földjére:

4Móz 20,10 És összegyűjték Mózes és Áron a gyülekezetet a kőszikla elé, és monda nékik: Halljátok meg most, ti lázadók! Avagy e kősziklából fakasszunk-é néktek vizet?

Pedig Isten mondta, hogy mit tegyen. De azt állította, hogy ők fakasszák azt.

2013. máj. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló.

A 30-as vers nem a szó szerinti fizikai betegségre vagy aluszékonyságra gondol.


A Biblia leírásában, és ehhez az őrtoronynak nincs köze:

Jézus 11. Tanítványával kötötte meg a szövetséget, egy királyságra, pedig addigra már vagy 80.ember keresztelkedett, és hirdette Isten királyságát.


Őket miért nem hívta meg erre a vacsorára, miért hagyta ki?Nem véletlen nevezi kicsiny nyájnak a felkent keresztényeket akiket a földről vásárolnak meg, hogy királyokként uralkodjanak Jézussal a Földön maradó nagy sokaság tagjain.

Ha ez nem így lenne, akkor a Biblia vers érvényét vesztené.

(Jelenések 5:8-10) . . .. 9 És új éneket énekelnek: „Méltó vagy rá, hogy elvedd a tekercset, és felnyisd a pecsétjeit, mert levágattál, s véreddel embereket vettél meg az Istennek minden törzsből, nyelvből, népből és nemzetből, 10 és királysággá és papokká tetted őket a mi Istenünknek, és királyokként fognak uralkodni a föld felett.”


A versben láthatjuk, hogy minden nyelvű emberekből vettek meg valamennyit, nem mindenkit,

Mert akkor ezek kik felett fognak uralkodni, ha mindenki az égbe megy?

Ezekkel az emberekkel köt szövetséget Jézus és ép ezért vesznek csak ezek a szövetséget jelképező pászkából és borból.


A Többiek pedig támogatják a jelenlétükkel ezt amikor az Úr vacsora felkínálásra kerül, de Ők nem vétetnek fel ebbe a szövetségbe, mert Ők a földön maradnak és élnek örökké, ahogy Ádám idejében lett volna.

Ádám sem a mennyből jött és nem is ment a mennybe.


Ezért mondja Pál, hogy vizsgálja meg az ember, hogy égi elhívásban részesült-e vagy sem.Mert ha nem akkor olyan dolgot vesz magához amire nem jogosult.


Katy Weaver

2013. máj. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

„A 30-as vers nem a szó szerinti fizikai betegségre vagy aluszékonyságra gondol.”


Ezt jól kettévágtad, mégsem magyaráztad meg. Akkor mit is jelent? Vigyázz, csak a Biblia magyarázatával magyarázhatod, mert ige magyaráz igét!


„Jézus 11. Tanítványával kötötte meg a szövetséget, egy királyságra, pedig addigra már vagy 80.ember keresztelkedett, és hirdette Isten királyságát.

Őket miért nem hívta meg erre a vacsorára, miért hagyta ki?”


Remek, akkor nektek sincs ehhez közötök, mert titeket sem hívott meg, és semmiféle olyan Tanút sem, aki úgy érzi, hogy ennie kell belőle. Mert nem történt elhívás. Mint tudjuk, ők ezt úgy érzik, hogy… A te / őrtorony fantazmagóriád szerint az összes katolikus vét ez ellen, mi a bajuk? Semmi. Nem alszanak, nem betegebbek, mint bárki más, és nem erőtlenek. Tehát nem ezt a sort kell megvizsgálni, hanem azt, hogy mit jelent enni a kenyérből és inni a borból. Mit jelent enni a testét, és inni a vérét. Aki méltatlanul eszi Krisztus urunk testét (nem a kenyeret), és iszik a szövetség véréből (nem a borból), az vét. Nem, aki eszik egy szeánsz keretén belül egy kis kenyeret vagy egy kis szőlőlevet. Ez attól több mint amit a gyülekezeti színjátszó kör előad.


„Nem véletlen nevezi kicsiny nyájnak a felkent keresztényeket akiket a földről vásárolnak meg”


Kevered a szezont a fazonnal.


Két részt illesztettél egybe.


Lk 12,32 Ne félj te kicsiny nyáj; mert tetszett a ti Atyátoknak, hogy néktek adja az országot.


Kik is voltak ezek a kicsiny nyáj?

Nézzük meg a fejezet hogyan kezdődik:

„Ezenközben mikor sok ezerből álló sokaság gyűlt egybe, annyira, hogy egymást letapossák, kezdé az ő tanítványainak mondani:”


„A versben láthatjuk, hogy minden nyelvű emberekből vettek meg valamennyit, nem mindenkit,

Mert akkor ezek kik felett fognak uralkodni, ha mindenki az égbe megy?”


Óh, balga, te azt hiszed, hogy emberek uralkodnak Isten tökéletes országában emberek felett? Szerinted az Isten eleve elrendelése, hogy emberek hatalmaskodjanak emberek felett? Vesd össze a teremtés leírásával.


„És megáldá Isten őket, és monda nékik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.”


Tudod, az emberi uralmat a teremtett dolgokon való uralkodásra értette, nem egymáson való hatalmaskodáson.


„A Többiek pedig támogatják a jelenlétükkel ezt amikor az Úr vacsora felkínálásra kerül”


Természetesen ez is Biblia írása ellen való. Ilyen nincs, és nem is volt, csupán az elmúlt 1-2 száz évben, mikor ez a hamis, személyválogató tanítás felütötte a fejét.


Csel 10,34 Péter pedig megnyitván száját, monda: Bizonynyal látom, hogy nem személyválogató az Isten;


Jó lenne már, ha ti is észrevennétek.


„Ezért mondja Pál, hogy vizsgálja meg az ember, hogy égi elhívásban részesült-e vagy sem”


Ne hazudj, ilyet nem mondott, hanem ezt mondta, hanem ezt:

„Próbálja meg azért az ember magát, és úgy egyék abból a kenyérből, és úgy igyék abból a pohárból,”


Vajon az úgy „érzem”- en túl az „égi elhívású” testvéreid miben próbálták meg magukat?


Alázd meg magadat, és felmagasztaltatól. Aki érzi, hogy égi elhívású, odaül az első sorba, hogy mutogassa magát Isten gyanánt, hogy ő fog majd uralkodni mindazokon, kik csak nézik, miképpen magasztalva eszik a kenyeret, kik azt hiszik, ez az, mikor eszik Jézus testét, és nem értik, hogy hogyan kell szeretni a másikat, hogyan mondta Jézus, hogy éppen úgy szeressük egymást, ahogy ő, miképpen megtörte testét, és tanítványainak adta.

2013. máj. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó.

Azt mondtad, hogy az ige magyarázza az igét

Igen és akkor miért állítod, hogy az emberek nem uralkodnak az emberek felett?

Persze Azok akik az égbe támadnak fel azok már nem mint ember fog ott lenni, mert fizikai test nem örökölheti Isten országát.


És ezt a verset nem lehet félre magyarázni, mert egyértelmű

De az előbb is idéztem:

2013. máj. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat a Biblia vers lemaradt

(Jelenések 5:8-10) . . .. 9 És új éneket énekelnek: „Méltó vagy rá, hogy elvedd a tekercset, és felnyisd a pecsétjeit, mert levágattál, s véreddel embereket vettél meg az Istennek minden törzsből, nyelvből, népből és nemzetből, 10 és királysággá és papokká tetted őket a mi Istenünknek, és királyokként fognak uralkodni a föld felett.”


Bizonyos embereket vett meg Jézus erre a királyi papságra.

S ez nem olyan uralkodás lesz amilyet az emberek csináltak, mert ott Jézus vezetésével fognak uralkodni, ahol más az értelme az uralomnak, mint amit mi emberek most ismerünk.

Más részt aki Égi elhívású az nem az "első" sorban ül, hanem aki sokat kap attól sokat követelnek, ahogy Jézus mondta.

Azok akik égi reménységűek, nagyobb a felelősségük a példamutatásában, mert Jézus azt mondta, hogy aki nagy akar lenni, legyen a Ti szolgátok.

Ahogy Jézus megmosta a Tanítványok lábát azt mutatta, hogy bár Ő Isten királyságának leendő királysága, de nagyobb szolgálatot kell végeznie, mint aki nem az.

(Máté 20:26, 27) 26 Nem így van ez tiköztetek; hanem aki nagy akar lenni közöttetek, az legyen a szolgátok, 27 és aki első akar lenni közöttetek, az legyen a rabszolgátok.



„Terelgessétek az Isten gondjaitokra bízott nyáját, nem . . . úgy, hogy hatalmaskodtok azokon, akik Isten öröksége, hanem úgy, hogy példaképeivé váltok a nyájnak” (1Péter 5:2, 3).

Ez Jehova és Jézus nyája és nem a gyülekezeti felvigyázóké, ezért számadással tartoznak Jézusnak, hogy miként tanították, és vezették a nyájat.


ezért Te félre érted azt amit Én írtam.

Katy Weaver

2013. máj. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

„10 és királysággá és papokká tetted őket a mi Istenünknek, és királyokként fognak uralkodni a föld felett.”


Te azt hiszed, hogy fizikai felett???


Ézs 28,22 … mert elvégzett pusztítást hallottam az Úrtól, a seregek Urától, az egész föld felett.


Éppen így ott is, a föld felett, és nem az emberek felett.


50. Azt pedig állítom atyámfiai, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát, sem a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot.

51. Ímé titkot mondok néktek. Mindnyájan ugyan nem aluszunk el, de mindnyájan elváltozunk.

52. Nagy hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó trombitaszóra; mert trombita fog szólni, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk.

53. Mert szükség, hogy ez a romlandó test romolhatatlanságot öltsön magára, és e halandó test halhatatlanságot öltsön magára.

54. Mikor pedig ez a romlandó test romolhatatlanságba öltözik, és e halandó halhatatlanságba öltözik, akkor beteljesül amaz ige, mely meg vagyon írva: Elnyeletett a halál diadalra.


Tehát nem valós, amire itt terelni próbálsz: „mert fizikai test nem örökölheti Isten országát.”

Földi, romolható test nem fogja örökölni, hanem romolhatatlan test fogja örökölni.


MINDENKI elváltozik, és nem csak azok, akik „égi elhívásúak” …


Jn 3,13 És senki sem ment fel a mennybe, hanemha az, a ki a mennyből szállott alá, az embernek Fia, a ki a mennyben van.


Szó nincs a Bibliában arról, hogy egy kis társaság a mennybe megy, egy másik meg a földön marad.


„Azt mondtad, hogy az ige magyarázza az igét

Igen és akkor miért állítod, hogy az emberek nem uralkodnak az emberek felett?”


Ki állított ilyet, hogy ember nem uralkodik ember felett, hiszen ma is ez van. Én a teremtés leírásából idéztem, hogy Isten az embert a föld felett való uralomra teremtette, ezt a feladatot adta. Nem egymáson való uralkodást mondott ott.


„ezért Te félre érted azt amit Én írtam.”


Nem értem félre, pontosan ismerem az őrtorony hamis tanítását ezzel kapcsolatban. Kirekesztő, személyválogató, és hibás bibliai értelmezésű tanítás.

2013. máj. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Próbálj meg beszélgetni a pásztorral, hogy te nagyon félsz Isten ítéletétől.

Addig csak azt tudom ajánlani, hogy kezdj el őszintén imádkozni, hozd fel Istennek, hogy félsz, és meg fog nyugtatni.

2013. máj. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Válaszadó, akkor hogyan magyarázod ezt a biblia verset:


(Ézsaiás 65:20-25) 20 „Nem lesz ott többé néhány napot élt csecsemő, sem öregember, aki ne töltené be napjait; mert százéves korában is gyermekként hal meg az ember, a bűnös pedig, ha százéves is, megátkoztatik. 21 Házakat építenek majd, és bennük laknak, szőlőskerteket ültetnek, és eszik azok gyümölcsét. 22 Nem úgy építenek, hogy más lakjon ott, nem úgy ültetnek, hogy más egye azt. Mert mint a fának napjai, olyanok lesznek népem napjai, és kezük munkáját teljesen javukra fordítják választottaim. 23 Nem fáradnak hiába, nem veszedelemre szülnek, mert Jehovától megáldott utódok ők, leszármazottaikkal együtt. 24 És úgy lesz, hogy még mielőtt kiáltanának, én már válaszolok, még beszélnek, és én már meghallgattam. 25 A farkas és a bárány együtt fog legelni, az oroszlán szalmát eszik, mint a bika, a kígyónak pedig por lesz az eledele. Nem ártanak és nem pusztítanak sehol szent hegyemen” — így szól Jehova.


Ennek a versnek a lábjegyzete a Jelenések 21:3,4 versére mutat:

(Jelenések 21:2-4) . . .. 3 Erre harsány hangot hallottam a trón felől, mely ezt mondta: „Íme! Az Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakozni, azok pedig az ő népei lesznek. És maga az Isten lesz velük. 4 És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.”


Egyebek mellett a föld felett miért kellene uralkodni?

És akkor a zsoltárok könyvében leírt ígéret?

(Zsoltárok 37:10, 11) 10 Egy kis idő még, és nincs többé gonosz, Nézed a helyét, és nincsen sehol. 11 A szelídek pedig öröklik a földet, És gyönyörködnek majd a béke bőségében.. . .


Kik fogják örökölni a földet

Ha mindenki az égbe megy?

Az égben nem kell házakat építeni, meg szőlőket plántálni.

Ott nincs születés, mert az angyalok nemtelenek, a vers pedig azt írja, hogy Jézus 1000 éves milleniumi uralma alatt nem lesznek beteg csecsemők,halállal járó születések, nem lesz halál, s öreg ember sem, s ez összhangban van Isten azon szándékával, hogy örökké élhetnek öregség betegség nélkül az emberek, amint azt eredetileg Ádám, vagy is az ember teremtésénél


Igen fizikai földről beszélünk.

Isten azért teremtette a földet hogy lakjanak rajta

(Ézsaiás 45:18) . . ., Ő, az igaz Isten, a föld Megformálója és Alkotója, Ő, aki megszilárdította, aki nem pusztán a semmiért teremtette, aki azért formálta meg, hogy lakjanak rajta: . . .

Szellemi földről pedig nem ír a biblia

Az új föld az igazságos emberi társadalmat jelenti itt lent a földön, akik öröklik azt.

Mit jelent örökölni valamit?...

Károli fordítás szerit:

Az igazak öröklik a földet, és mindvégig rajta laknak.

Vagy is soha nem fogják a földet az igazak elhagyni, sem meghalni.

Akik pedig addig a napig még is meghalna az ide a földre fog feltámadni, itt fogják várni a túl élők elhunyt szeretteiket, akiknek Jézus vissza adja az életét, Isten akaratából.


„ne csúfolódjatok, hogy köteleitek szorosabbak ne legyenek; mert elvégzett pusztítást hallottam az Úrtól, a seregek Urától, az egész föld felett” (Ézsaiás 28:22). Noha a vezetők csúfolódnak, Ézsaiás üzenete igaz. Magától Jehovától hallotta, akivel ezek a vezetők szövetséges kapcsolatban állnak. Ehhez hasonlóan csúfolódnak ma is a kereszténység vallási vezetői, amikor Jehova ’szokatlan munkájáról’ hallanak. Sőt, kézzel-lábbal tiltakoznak. Mégis igaz az üzenet, melyet Jehova Tanúi hirdetnek. A Bibliában található, abban a könyvben, melyet ezek a vezetők állítólag képviselnek.


A kereszténység olyan szilárdnak és jól megalapozottnak tűnik. Sőt néhányan úgy vélik, hogy a helyzete egyre jobb lesz. Azok a kormányzatok, amelyek elnyomták, a közelmúltban még nagyobb működési szabadságot adtak neki. A valóságban azonban a kereszténységnek meg kellene szívlelnie Ésaiás tanácsát: „Ne bizonyuljatok csúfolkodóknak, nehogy szorosabbak legyenek bilincseitek; mert van pusztítás, sőt valamilyen határozat is van rá, amelyet hallottam a Legfőbb Úrtól, a seregek Jehovájától az egész föld számára” (Ésaiás 28:22; 2Péter 3:3, 4).

14 Túlnyomó többségében a kereszténység továbbra is ellenségeskedni fog a Királlyal és a Királysággal (2Thessalonika 2:3, 4, 8). Ugyanakkor azonban bilincseik egyre erősebbek és szorosabbak lesznek. Más szavakkal, pusztulásuk egyre biztosabb és biztosabb lesz. Jehova nem lép vissza azon döntésétől, hogy a kereszténységnek el kell pusztulnia, amiként nem lépett vissza attól a döntésétől sem, hogy megengedte Jeruzsálemnek és templomának lerombolását i. e. 607-ben.


Amit az Ézsaiásból beírtál, az a szövegkörnyezet alapján ezt jelenti, de Te tudod.


De igen. lesznek túl élők, és ezt János apostol írta a nagy sokaságról, nem a kicsiny nyájról:

(Jelenések 7:9) 9 Ezek után láttam, és íme, egy nagy sokaság, melyet senki nem volt képes megszámolni, minden nemzetből, törzsből, népből és nyelvből; és a trón előtt és a Bárány előtt álltak, fehér köntösbe öltözve, és a kezükben pálmaágak voltak. . .

(Jelenések 7:13, 14) . . .Kik ezek, akik fehér köntösbe vannak öltözve, és honnan jöttek?” 14 Én pedig azonnal ezt mondtam neki: „Te tudod, uram.” Ő pedig így szólt hozzám: „Ezek azok, akik kijönnek a nagy nyomorúságból, és megmosták köntösüket, és megfehérítették a Bárány vérében. . .


Vagy is a nagy sokaság akiknek a száma sokkal több mint 144.000. túlélik a Jézus által mondott nagy nyomorúságot

(Máté 24:21, 22) 21 mert akkor nagy nyomorúság lesz, olyan, amilyen nem volt a világ kezdete óta mostanáig; nem, és nem is lesz többé. 22 Bizony, ha azok a napok meg nem rövidíttetnének, nem részesülne megmentésben egyetlen test sem; de a választottak miatt megrövidíttetnek azok a napok.


Vagy is gyors lefolyású lesz az ítélet és ez a nap, mert akik úgy éltek sem tudnák fizikailag kibírni.

A teremtőnek nem hiúsul meg azon szándéka amit kezdetben elhatározott, hogy igazságos tökéletes emberek fognak a földön lakni, akiket Jézus elvisz a tökéletességre.

Mit gondolsz, miért gyógyított, meg támasztott fel halottakat?


Mert Meg tudja tenni ezt bármilyen fizikai emberrel, nem azért mutatta be, mert mindenki az égbe megy, akkor minek kellett gyógyítani?

Ettől lesz Ő jó király, itt a föld felett élő embereknek.


(Jelenések 22:1, 2) 22 És megmutatta nekem az élet vizének folyóját: tiszta, mint a kristály, és az Isten és a Bárány trónjától folyik alá 2 a város széles útjának közepén. A folyó innenső és túlsó partján pedig az élet fái voltak, melyek tizenkétszer hoznak termést; minden hónapban megtermik gyümölcsüket. És a fák levelei a nemzetek gyógyítására valók voltak.


ez is a milleniumi uralom alatt a földön lesz

Az angyaloknál nincs nemzettség, és nem kell gyógyítani.

És fák sincsenek az égben.


Katy Weaver

2013. máj. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!