Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyi penzt fizet be gyulekez...

Mennyi penzt fizet be gyulekezete reszere egy megtert tag havonta?

Figyelt kérdés
Egy ismerosom rendszeresen viszi a boritekot a gyulekezeti osszejovetelre. Valoszinuleg a pasztor gazdalkodik vele.Van nyilvanos kimutatas arrol, hogy mire hasznaljak ; vagyis hogyan lehetne a pasztort kontrolalni ? Egy kis videki gyulekezetrol van szo, nem a HIT-rol, de hozzajuk tartoznak, azt az iranyvonalat viszik.

2013. máj. 12. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
húsz százalék
2013. máj. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a pásztort, mi honnan tudnánk? Egyébként annyit visz be, amennyit szeretne, ezt meg az ismerősödtől kérdezd, ha kíváncsi vagy rá.
2013. máj. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Andizsuzsi ***** válasza:
30%

"nem a HIT-rol, de hozzajuk tartoznak"


????? Fiókegyházuk lett?

2013. máj. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Jézus és a biblia nem tesz ilyen kitételt.

Az adománynak önkéntesnek kell lenni, és annyit kell adni amennyire a szíve indítja, és amennyit megengedhet magának, hogy ne veszélyeztesse a megélhetését.


Katy Weaver

2013. máj. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Katy! Te illetékes vagy ebben. Mondd már meg nekem, hogy melyik az a gyülekezet, ami nem a tietek, de hozzátok tartozik?
2013. máj. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Katy Jehova tanuja, nem hites... En az vagyok, fogalman sincs, mire gondol a kerdezo.
2013. máj. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Igaz, bocs. Kérdés visszavonva.
2013. máj. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Andizsuzsi ***** válasza:

A kérdés csak azért furcsa, mert ha a kérdező nem mondja meg, hogy melyik gyülekezetre kíváncsi, akkor mégis kitől vár választ a kérdésére?

Az én "gyülekezetem" nem kicsi, és nem tartozik a HIT-hez, de elmondhatom. A katolikus egyházban az egyházközségi hozzájárulás az éves netto jövedelem 0.5%-a.

2013. máj. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%

JC! én meg hetente egy százast dobok a perselybe! Na szép mondhatom. boríték...bár azt hiszem üresen 15 forint, szóval nem nagy összeg:D:D:D:D

Kontrollál helyesen. A gyülekezet rakta, választotta, hívta vagy nemtudom én a helyére nincs véletlenül egy hívőkből álló kis "bizottság" amely felügyeli, hogy a bejövő pénzből mi hova megy el? Vagy teljesen szabadon gazdálkodik? Akkor áttérek én is arra a hitre azt hiszem...kéne egy új BMW!

2013. máj. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nalunk karizmatikus evangelista punkosdi egyhaz

Ha tag vagy akkor a bibliai 10% amit adni lehet.

Ennek resze visszaigenyelheto az adoalapbol hiszen adomany.

A mi tizedunk tobb reszbol all pl adomanyok a gyulekezetnek szeretetvendegseg a szugseges dolgok atvallalasa pl a konyhaban bevasarlas stb. Es a tenyleges penzadom any ami lelkiismeretre van biztva kb 0,5%a jovedelemnek.

2013. máj. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!