Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hisztek Istenben és ebben?...

Ti hisztek Istenben és ebben? (többi lent)

Figyelt kérdés
Én katolikus vagyok és úgy tudom ,ha imádkozunk egy szűz mária szobornál és kérünk tőle valamit az beteljesül,nem vagyok annyira vallásos de 2 szer imádkoztam ott és amit kértem teljesült,de most egy olyan dologra gondolok ami elég valószínűtlen lenne,hogy beteljesül,szerintetek megpróbáljam?
2013. máj. 18. 01:43
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
A dolgon sok vesztenivalód nincs, szóval hajrá! :)
2013. máj. 18. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Csak a pontosság kedvéért. Katolikusok csak Istenhez imádkozhatnak, Szűz Máriának és a szenteknek csak a közbenjárását lehet kérni.


Amit kérsz az imában, természetesen nem teljesül automatikusan. Vagy teljesül, vagy nem.

2013. máj. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vagy teljesul, vagy nem. Ne ugy tekints Istenre, mint egy automatara, amibe felul bedobod az imat, es alul kijon a meghallgatas.
2013. máj. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Katolikus vagyok én is, de szerintem ez nem így működik. Egyrészt a Szűzanyához nem imádkozunk, hanem a közbenjárását kérjük. Másfelől meg Isten nem úgy működik, mint egy Kóla-automata: hogy bedobod a 100-ast, megnyomod a gombot és kiadja, mait kell. Ilyen szemléletű emberekből lesznek a leghamarabb ateisták. Mert ha Mária vagy Jézus nem jött be, akkor átmegy "Zeuszhoz", ha az sem, akkor "Odinhoz", aztán végül inkább ateista lesz. Isten szeret és segít, de nem ad meg minden hülyeséget neked, amiről azt hiszed, hogy jó lesz, csak azt, ami neked is az üdvösségedre válik.
2013. máj. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak."


"Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek."


II Mózes 20:4-5


Szóval: Bűn az istenszobrok készítése, tartása, és imádása.


Ezt a pontot általában a katolikusok kitörlik a 10 parancsolatukból (mivel a templomaik tele vannak istenszobrokkal). + ha ilyeneket csinálsz te is, akkor harmad és negyediziglenig a te utódaid fogják megszívni [lol].


Nekünk Istenben és Jézusban hívő keresztényeknek/katolikusoknak csak is Istenhez és Jézushoz szabad imádkoznunk a Biblia szerint (és nem a katolicizmus szerint ami a józan gondolkozással szemben gátfutás).


Nekünk semmi közünk Máriához, Józsefhez és más Bibliai személyhez! Ők nem tudnak meghallgatni minket egyszerűen képtelenek rá. Az istenszobrok sem képesek meghallgatni képzeld.. tudom ezeket a dolgokat nehéz lehet felfogni egy katolikusnak, de gondolj bele, ha egy olyan dologhoz imádkozol amitől Isten eltiltott minket, akkor a segítségek amik értek az életedből, biztosan Istentől jöttek volna, amikor nem is Ő hozzá imádkoztál?


Ezen egyszer alaposan gondolkozz el.

2013. máj. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nos elgondolkoztató, amit mondasz.


Jézus Urunk azt mondta, az előttem szólókkal egyetértésben, hogy a Teremtő Istenhez intézzük az imát.


Viszont a közbenjárás feladata Jézusé, ezért senki máson keresztül nem lehet imádkozni, csak Jézuson keresztül.


Jézus határozottan kijelentette, hogy az Atyjától kell kérnünk Jézus nevében. S nem a Mária, József, vagy ki tudja még kinek a nevében

(János 14:13, 14) 13 És amit csak kértek az én nevemben, meg fogom tenni, hogy az Atya megdicsőüljön a Fiú által. 14 Ha valamit kértek az én nevemben, meg fogom tenni.

. Azért könyörgünk Istenhez, hogy Fia, Jézus használja fel érdekünkben nagy hatalmát és tekintélyét.



Katy Weaver

2013. máj. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
jó hát ez már régen volt és nem is szoktam templomba járni csak nagy ritkán.
2013. máj. 18. 13:30
 8/9 anonim ***** válasza:

Istenben igen, a szobornál való imádkozásban nem.

De ha Te ebben hiszel, ám legyen.

2013. máj. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1-nél a pont

Nekünk semmi közünk Máriához, Józsefhez és más Bibliai személyhez! Ők nem tudnak meghallgatni minket egyszerűen képtelenek rá.

-reformátyus testvéreim nem hiszik a biblia azon részét, miszerint Illés testben elragadtatott, Mária az édes Jézus bűntelen tiszta ÉDESANYJA (a reformátyusoknak nem fontos a saját anyjuk sem, mindegy tehát Jézus inkarnálódásának testi vonatkozása), Lázár feltámasztatott, a színeváltozásnál Mózes és Illés testben megjelent (lévén feltámadottak)

-de ne törődj semmivel.


Meghallgatnak az égiek- és ahogy Isten jónak látja, úgy alakul minden! :))

2013. máj. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!