3. válaszoló:
ezt a részt másold már be! (segítek: nincs ilyen a Bibliában)
Nos bizonyos értelemben nem igazán ír egyházakról, legfeljebb egyről, a többit emberek kreálták.
Csak néhány hozzá fűzni való arra vonatkozóan, miért nem jó ez így:
A kereszténység különböző egyházaiban szétszórtan megtalálható egyének az Isten hűséges szolgái?
2Kor 6:15–18: „mi része van a hithűnek a nem hívővel? . . . »,Így tehát jöjjetek ki közülük, és különítsétek el magatokat — ezt mondja Jehova —, és ne érintsétek többé a tisztátalant’«; »,és én befogadlak titeket’«. »,És én atya leszek nektek, ti pedig fiak és leányok lesztek nekem’ — ezt mondja Jehova, a Mindenható.«”
(Vajon igazán az Isten hűséges szolgájának nevezhető az, aki továbbra is olyanokkal együtt vesz részt az imádatban, akiknek az életmódjuk azt mutatja, hogy a valóságban nem hívők?
1Kor 1:10: „Buzdítalak pedig titeket, testvérek, Jézus Krisztus, a mi Urunk neve által, hogy mindnyájan egyetértésben beszéljetek, és ne legyenek köztetek meghasonlások, hanem legyetek teljesen egységesek ugyanabban a gondolkodásban és ugyanabban a felfogásban.” (A kereszténység különböző egyházai között nincs ilyen egység.)
Ján 10:16: „más juhaim is vannak, amelyek nem ebből az akolból valók; őket is elő kell hoznom, és figyelni fognak a hangomra, és e g y nyáj lesznek e g y pásztorral.” (Ha Jézus ’egy nyájban’ egyesíti őket, nyilvánvalóan nem lehetnek szétszórva a kereszténység vallásaiban.)
Egyebek mellett ezek a vallások a jelenések könyve szerint elmarasztaló ítéletben fognak részesülni, a Jelenések könyve jól rámutat erre.
Katy Weaver
Kedves Frank N. Stein!Helyesen értelmezni is tudni kell a Bibliát és nem csak olvasni.Nem szó szerint, hanem értelmezésében található meg az Egyházalapítás.Az Egyház alapítása nem Jézus egyetlen alapító szavára vezethető vissza, hanem Jézus életének misztériumaira, elsősorban a húsvéti eseményre. Innen válik értelmezhetővé lényege a hit titkaként: a) az Egyház húsvéti eredete: létrejöttében meghatározó Péter hívő vallomása: „Te vagy a Messiás” b) Az Egyház eredete Jézus életének misztériumaiban: Megtestesülés, Jézus igehirdetése, a tanítványok meghívása, Péter kiemelt szerepével , Jézus utolsó vacsorája: „Ezt cselekedjétek…”, Jézus kereszthalála, és feltámadása után a Szentlélek elküldése.
Amikor az Egyház krisztusi alapításáról szólunk, és azt bizonyítjuk, hogy Jézus Krisztus valóban akart alapítani egy olyan közösséget, amely folytatja művét az Úr eljöveteléig, nem állítjuk azt, hogy Jézus kifejezetten olyan egyházat alapított, amilyen a mostani katolikus egyház, a pápasággal, hierarchiájával, intézményeivel stb. Ez történelmi fejlődés eredménye. Az egyház tanításában, életében és istentiszteletében örök időkre megőrzi azt, ami lényege, és mindazt, amit hisz. Az egyház csak akkor felel meg lényegének és küldetésének, ha apostoli, tehát apostolisága révén őrzi meg kapcsolatát a normatív érvényű ősegyházzal, és tartja meg azonosságát. A látható egyház sokféle struktúrában és szervezetben valósul meg, amelyeket lényegében már az Újszövetség apostolinak mondott, és amelyek a történelemben folytatásra találtak.
Az Egyház szó egybehívást jelent. Ez a szó a nép általában vallási jellegű gyűléseit jelöli. Önmagát Egyháznak nevezve, a Krisztusban hívők első közössége elismerte, hogy örököse ennek a gyülekezetnek. Benne isten egybehívja népét a föld minden határáról.A keresztény szóhasználatban az Egyház szó a liturgikus gyülekezetet jelenti, valamint a helyi közösséget vagy a hívők egész, egyetemes közösségét. Ez a három jelentés valójában elválaszthatatlan. Az Egyház az a nép, amelyet Isten egybegyűjt az egész világon. A helyi közösségben létezik, és mint liturgikus gyülekezet, főleg mint eucharisztikus közösség valósul meg. Krisztus igéjéből és testéből él, és így válik ő maga Krisztus Testévé.Az Úr Jézus közösségének szervezetet adott, ami az ország /Isten országa/ végleges beteljesüléséig meg fog maradni. Ez mindenekelőtt a tizenkettő kiválasztását jelenti, Péterrel, mint vezetőjükkel Izrael tizenkét törzsét megjelenítve, ők az új Jeruzsálem alapkövei. A Tizenkettő és a többi tanítvány részesednek Krisztus küldetésében, hatalmában, de sorsában is. Krisztus ezekkel a tettekkel előkészítette és felépítette Egyházát.
Ez tehát az új katolikus katekizmus hivatalos meghatározása az Egyházról.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!