Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen módszerrel ismerjem...

Milyen módszerrel ismerjem meg a szent írásokat?

Figyelt kérdés

Szeretném elolvasni a Bibliát, az Ó és Új testamentumot, de ezek vajon olvasható könyvek? Vagy csak részletekben érdemes velük foglalkozni?

Hogy és mivel kezdjek hozzá, hogy alaposabban megismerhessem a vallásomat?



2013. máj. 14. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Függetlenül attól, hogy milyen felekezethez tartozol, az a tanácsom, hogy minden tanulmányozás előtt imádkozz! Kérd az Úr segítségét a szentírások megértéséhez.

Kezdd az Evangéliumokkal, aztán sorrendben haladva az Újszövetség többi könyvével, és az Ószövetséghez csak ezután láss hozzá. Így könnyebb lesz megértened az olvasottakat.

Ne úgy olvasd, mint egy regényt. Ne arra törekedj, hogy napi X oldalt elolvass. Inkább olvass lassan, amikor szükséges, állj meg olvasás közben, és gondolkodj el az olvasottakon. Vonatkoztasd azokat az életedre. Tegyél fel magadnak kérdéseket, pl.: Ez milyen hatással van az életemre? Hogyan alkalmazhatom ezt a saját életemben? Egy adott problémám megoldásában hogyan lehet ez a segítségemre?

Amikor szükségét érzed, olvasás közben is megállhatsz néha, és imádkozhatsz azért, hogy az Úr segítsen helyesen értelmezned egy-egy bonyolultabb verset.

2013. máj. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem kell körülményeskedni, egyszerűen olvasd, és kész. Nem csak részletekben érdemes velük foglalkozni, sőt, ha csak kiemelsz egy-egy részletet, az könnyen félre is vihet (ugyanakkor jó is tud lenni, ha ugyanannak az igének többfajta értelmezési lehetősége van, annál több helyzetre elvonatkoztatható). Olvashatod akár folytatólagosan is, elejétől a végéig, így jobban átláthatóak az összefüggések.
2013. máj. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kedves első, én nem tudok imádkozni, soha nem csináltam és most, ahogy elképzelem magam, egyből rámtör a nevetés. Szerintem én még nagyon messze vagyok attól, először is szeretném megérteni, hogy miben is hisz több millió ember és mi a célja. Na meg az általános műveltséghez is hozzátartozik talán.
2013. máj. 14. 11:52
 4/11 A kérdező kommentje:
Amúgy református vagyok. Na ez lesz még egy másik nagy témakör, amit szeretnék áttanulmányozni, hogy mi a különbség katolikus, református, evangélikus stb. között.
2013. máj. 14. 11:53
 5/11 saluosi válasza:
Javaslom,hogy az evangéliumokat olvasd először.Én többször nekirugaszkodtam az ótestamentumnak,de vannak részei,amelyek nehezen érthetőek,feldolgozhatóak,nem olvasmányosak.Az evangéliumok megértésével,átélésével is el lehet"csemegézni" akár éveket is!
2013. máj. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 15 évesen kezdtem komolyabban foglalkozni a Szentírással. Első körben Lukács evangéliumát és az Apostolok cselekedetei könyveket ajánlom olvasásra! A Biblia mind a 66 könyve önálló, tehát önmagában is érthető, ha elolvasod. Én vitatom az új fordítás előnyeit, szerintem sokkal jobb a régi Károli fordítás, mind nyelvezetre, mind használhatóságra. Ha a hagyományos fekete teljes Károli Bibliát használod érdemes kikeresgélni az adott igevershez írt hivatkozásokban megjelölt bibliai igéket. Ha a teljes Szentírás történeti részét szeretnéd megismerni - érdemes elolvasni E.G.White 5 kötetes munkáját, mely a teremtéstől az újjáteremtésig végigkiséri a történelmet. A Szentírás olvasása nagy figyelmet és türelmet igényel, érdemes olyan emberrel konzultálni olvasás közben aki ismeri és segít eligazodni a kérdéses részek közt.


Isten áldja meg az elhatározásodat!


Üdv. Péter

2013. máj. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"de ezek vajon olvasható könyvek? Vagy csak részletekben érdemes velük foglalkozni?"


Előbb az Új testamentumot érdemes, mivel a szerint élünk.


Idéznék egy igeszakaszt:


"A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre."

2. Timótheus 3:16

2013. máj. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves Péter, már több hozzászólását olvastam ezen az oldalon, végtelenül szimpatikus embernek tűnik.

Mindenki másnak is köszönöm a javaslatokat.

2013. máj. 14. 13:35
 9/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Imádkozni roppant egyszerű, és gyakorlatilag semmi nem kell hozzá. Még túl nagy hit sem. Egyvalami kell: őszinteség. Ha te szeretnéd megérteni a Bibliát, a saját szavaiddal fohászkodhatsz ezért.

Nem kell betanult szöveget mondani. Az ima egy beszélgetés az Úrral. Az elején szólítsd meg, a végén pedig mondd azt: Jézus Krisztus nevében, ámen.

Közte meg azt mondd, amit mondani szeretnél. Ha egy mondatot, akkor egy mondatot. Ha fél órán át, akkor fél órán át. Mindegy.

2013. máj. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Köszönöm kedves soraid tényleg jól esett! Itt mindannyian tegeződünk, bátran tégy te is így! Ha bármilyen kérdésed felmerül tedd fel bátran akár privátban is igyekszem rá válaszolni.


Üdv. Péter

2013. máj. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!