Jehova tanúi nekem is válaszolnátok?
Előző kérdésnél ezt a válaszotokat olvastam:
"Isten a következő kijelentést tette, mielőtt az első embert megalkotta: „Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra.” 1Mózes 1:26 A Teremtő egy szellem, tehát nincsen fizikai teste, mint nekünk. Így mi abban az értelemben vagyunk az ő ’képére’ teremtve, hogy vissza tudjuk tükrözni a személyiségét — bizonyos mértékig bennünk is megtalálhatók az ő kiváló tulajdonságai. Az emberek képesek alapelvek által vezérelni az életüket, azaz olyan irányelvek által, melyek meggyőződésük szerint a helyes viselkedés mérvadói."
1. kérdésem ezzel kapcsolatban:
Attól függetlenül, hogy nem szó szerinti testről van szó, attól függetlenül olyan nem létezhet, hogy valakinek szellemi teste van és így néz ki, formálódik ki az alakja?
Honnan tudjátok, hogy az a szellemi testnek nem lehet alakja? Jártatok már a mennyben, van-e róla esetleg fotó vagy videó bizonyíték, hogy Isten hogy néz ki vagy hogy nem néz ki sehogy sem?
2:
Kicsit nem evolucionista felfogás azt feltételezni, hogy istenek vagyunk?
Tudjuk tükrözni a személyiségét.. de nem olyan mértékben, ettől falnak megyek!
Tükrözni azt teszi, hogy teljesen olyan vagy, a mása. Amit látsz a tükörben az vagy külsőre akkor még is miért így nézünk ki úgy ahogy? Biztos evolúció ez is mint ahogy az is, hogy a Föld több milliárd éves.
Nem mi vagyunk istenek, hanem Lucifer az, aki isten akar lenni!
3:
Tudjuk, hogy mi a helyes és mi nem ez bizonyítaná az állításotokat, akkor hadd kérdezzem már meg kedves fejlövést szenvedett barátaim: Az édenben elhelyezett jó és rossz tudásának fája minek állt ott? És miért csak akkor tudta meg az ember a jó és rossz dolgok tudását amikor megették az almát? Ja hogy az is jelképes! Ami csak ellent mond az elméletünknek azt tegyük át más és más jelképekbe, szóval ez így működik!
Javítsatok ki ha tévednék, bár biztos vagyok benne, hogy a kb. 6000 éves fejünkkel lehet a gond...
1. Mi nem állítjuk, SŐT a BIBLIA sem, hogy Istennek nem lehet alakja, hiszen személy (Héb 9:24). Nem szükséges, hogy a mennybe (égbe) legyünk, hiszen a Biblia elmondja, amit tudnunk kell (mintegy idegenvezető módra).
2. Nem evolucionista felfogás, mert a Biblia úgy beszél a fiairól (gyülekezetből valókról), mint istenekről, mert Őt Istent képviselik (Zsolt 82:6). Jól mondod tükrözni "teljesen olyan", de mi nem vagyunk tökéletesek, hanem bűnösösök (Róma 3:23), mert Ádám vétkezett (de ha nem vétkezett volna tökéletesen visszatükröztük volna, mint Jézus is tökéletesen tette) - egyébként meg Jehova Tanúi megpróbálják 'tökéletesen' visszatükrözni Isten egyéniségét vagy tulajdonságát ezért nem értik őket (minket) a világ.
3. A helyes és helytelen különbségtételre mindig tanulni kell nekünk és így tudjuk eldönteni, hiszen információ hiányában ez 'fejlövést fog okozni barátom'. Az Édenben viszont Isten szükségesnek tartotta a (1. jó) és (2. rossz) tudásának fáját elhelyezni. Ádám és Éva nem a jó és a rossz eldöntését nem azt ismerte meg, hogy jól tudta eldönteni a jót és a rosszat, hanem a gyakorlatban megismeri a jó hatásait (pl. megtudta később, hogy rosszul döntött, amikor evett a gyümölcsből) és a rossz hatásait (pl. megtudta, hogy Istennek igaza volt, hogy meg fog halni és Ábelt látta holtan) (és nem biztos, hogy alma volt, ámbár azt sem , hogy nem az volt). Mi nem mondjuk, hogy ez jelképes jelenet volt.
Egy Tanú
Szervusz!
Az első kérdéseddel kapcsolatban szeretnék írni Neked.
Nem tudjuk, hogy Istennek milyen "szellem alakja" van. Csak azokat a dolgokat tudhatjuk Istenről, amelyeket leíratott magáról a Bibliában.
Mit ír a Biblia ezzel kapcsolatosan? A Biblia feltárja, hogy Isten szellemi lény (2Korintusz 3:17). Ezért ő sokkal magasabb rendű nálunk, és fizikailag számunkra nem érzékelhető. Az 1Timóteusz 1:17 „az örökkévalóság Királyának” nevezi, és azt írja róla, hogy „romolhatatlan” és „láthatatlan”. Az 1János 4:12 pedig kijelenti, hogy „Istent soha senki nem látta”.
A Teremtőnk sokkal magasabb rendű nálunk, ezért még csak elképzelni sem tudjuk, hogyan néz ki. „Kihez hasonlíthatnátok Istent, és mit állíthatnátok melléje, ami hasonló őhozzá?” – olvashatjuk az Ézsaiás 40:18-ban. Még az ámulatba ejtő világegyetem is eltörpül a Mindenható mellett (Ézsaiás 40:22, 26).
Vannak azonban olyan intelligens teremtmények, akik láthatják Istent, sőt szemtől szemben beszélhetnek vele. De hogyan lehetséges ez? Úgy, hogy nekik is szellemi testük van, és az égben élnek (1Királyok 22:21; Zsidók 1:7). Ezekről az emberfeletti teremtményekről, az angyalokról Jézus Krisztus ezt mondta: „az égben mindig látják az én égi Atyám arcát” (Máté 18:10).
Vajon Isten mindenütt jelen van?
Mit ír a Biblia? A Biblia nem tanítja azt, hogy Isten mindig mindenütt jelen van, mintha valamilyen személytelen erő lenne. Jézusnak a Máté 6:9-ben és a 18:10-ben feljegyzett szavaiból az derül ki, hogy Isten egy személy, egy Atya, és hogy az égben, az ő szilárd lakhelyén él (1Királyok 8:43).
Nem sokkal a halála előtt Jézus ezt mondta: „elhagyom a világot, és elmegyek az Atyához” (János 16:28). Miután hús-vér emberként meghalt, és szellemként feltámadt, felment „az égbe, hogy... megjelenjen az Isten személye előtt értünk” (Zsidók 9:24).
Miért fontos mindezt tudnunk Istenről? Egyrészt azért, mert ő egy személy, akit megismerhetünk, és akihez közeledhetünk (Jakab 4:8). Másrészt, ha tudjuk az igazságot róla, elkerülhetjük, hogy hamis imádatot gyakoroljunk, például élettelen képeket, szobrokat vagy más tárgyakat imádjunk. „Kicsiny gyermekek, őrizzétek meg magatokat a bálványoktól!” – figyelmeztet az 1János 5:21.
Milyen értelemben lett az ember Isten képmására alkotva?
Ismét, mit ír a Biblia?
Mi, emberek képesek vagyunk visszatükrözni Isten tulajdonságait, például a szeretetét, az igazságosságát és a bölcsességét. A Biblia így buzdít minket: „Legyetek... Isten utánzóivá mint szeretett gyermekek, és továbbra is szeretetben járjatok” (Efézus 5:1, 2).
Isten szabad akarattal ruházott fel minket, ami képessé tesz arra, hogy a helyes utat válasszuk, és többféleképpen kifejezzük a szeretetünket mások iránt (1Korintusz 13:4–7). Ezenkívül kreatívak vagyunk, szeretjük a szép dolgokat, és ámulattal töltenek el minket a természet csodái. És ami a legfontosabb, vágyunk arra, hogy megismerjük a Teremtőnket és azt, hogy mi a szándéka velünk (Máté 5:3).
Miben segíthet nekünk a Bibliában található igazság? Minél jobban megismerjük és utánozzuk Istent, annál inkább elmondható rólunk, hogy úgy élünk, ahogyan azt ő szeretné. Ennek köszönhetően boldogabbak vagyunk, valamint igazi megelégedettséget és belső békét érzünk (Ézsaiás 48:17, 18). Igen, Isten tudja, hogy az ő megnyerő tulajdonságai megérintik az emberek szívét. A tiszta szívűek arra éreznek indíttatást, hogy közeledjenek hozzá, és az örök élethez vezető ösvényen járjanak (János 6:44; 17:3).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!