Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha megtértem tényleg nem...

Ha megtértem tényleg nem lehet hitetlen barátom?

Figyelt kérdés

a kapcsolatunkon nem lesz Isten áldása?

AKIK NEM TÉRTEK MÉG MEG LÉGYSZI NE ÍRJATOK !!!se ateisták se jehovások bocsi



#hívő-hitetlen-párkapcsolat
2013. máj. 5. 23:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös.


Bocsánat. de nem vagyok Jehovás, hanem Jehova Tanúja.

Isten nevét tartsuk már tiszteletben és ne becézgessük, nem ember Ő.

Más részt egy Tanúnak nem kötelező megtéríteni a társát, mert nem egy Testvérnek van nem tanú társa, és itt nem lehet senkit kényszeríteni.


ezekből a híresztelésekből alakulnak ki a rágalmak,a téves információk, először tájékozódj kedves válaszoló.


Aki kényszerből lesz vallásos, az nem saját meggyőződésből tesz valamit, és az ilyen nem kedves áldozat a teremtőnek.

S Ő maga sem kényszerít senkit, s nekünk sem mondta, hogy kényszerítsünk.

Istennek önkéntes munkások kellenek, nem fülüknél ide rángatott emberek.

Jehova Tanúi senkinek nem mondják hogy kötelező, mint ahogy Jézus sem kötelezett senkit.

Csak elmondta mit kell tenni, ha Isten előtt elfogadható akar lenni.


Más részt, egy Jehova Tanúja, ha a bibliát mint Istentől szóló útmutatást tiszteletbe tartja, akkor nem köt házasságot csak ha az Úrban van az illető, vagy is Jehova Tanúja.

A Zsidóknak is azt a parancsot adta,mint volt választott nemzetének, hogy idegen népből ne vegyenek házastársat maguknak.


Katy Weaver

2013. máj. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Csak a saját és a környezetem példájára hagyatkozva azt mondom, nem érdemes. Mivel ha komolyan gondolod a kapcsolatot (márpedig komolytalanba minek belefogni?!), akkor ebből a meggyőzősédbeli különbségből lesz még bőven probléma. És nem, nem a vallásosság a lényeg, hogy most a barátod is pont abba a felekezetbe járjon, amibe te, de az, hogy megtért, hívő életű legyen, igenis fontos.

Ahogy írta itt valaki, meg lehet próbálni, de nagyrészt nem a hívők "térítik" be az ilyen kapcsolatban a "világiakat", hanem fordítva.

Szíved joga, de szerintem ha már felteszed ezt a kérdést, akkor birizgálja a lelkiismereted, szóval tudod te is a választ. :)

24/N

2013. máj. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Ila7 ***** válasza:

Ha jól tudom, Jézus mondta:

"Új parancsot adok nektek: Szeressétek egymást! Amint én szerettelek benneteket, úgy szeressétek ti is egymást."


Azt sehol sem mondta, hogy bárkit is ne szeress! Hogy bárkit is megtagadj! Nem-e egy hitetlennek van legnagyobb szüksége egy megtért barátságára?


Miért kellene félteni egy megtértet egy hitetlen barátságától? Ilyen törékeny lenne a megtérés?


Isten elfordulna-e bárkitől, bármilyen kapcsolattól, amely a szereteten, megbecsülésen, tiszteleten alapul?

2013. máj. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem a barátságról van szó...
2013. máj. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Ila7 ***** válasza:

Kedves 14!

"Ha megtértem tényleg nem lehet hitetlen barátom?"


Ebben mi nem a barátságról szól?

2013. máj. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!