Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Kinek mondjátok...

Jehova tanúi! Kinek mondjátok az Úr Jézust?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 22. 02:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
17%

Nagyon szívesen.

K.W.

2013. ápr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
49%

Egyetlen Úrnak!

Júd. 1,4

2013. ápr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
33%

7-nek egy kis olvasnivaló:


[link]

2013. ápr. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
76%

Tanuk! Ti sosem voltatok jók logikában az pedig ahogy azt próbáljátok bizonygatni, hogy Jézus egy arkangyal egyenesen nevetséges.

Valójában 1Tesszalonika 4:16 ezt írja a NEM átírt jehovista, hanem a rendes biblia:

"16.

Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először a kik meghaltak volt a Krisztusban;"


Hol van itt szó Jézusról? A biblia sosem szólította Jézust csak simán úrnak, esetleg Úr Jézusnak, de magában Úrnak soha. Erről ennyit.

Az idézetet pedig mindenki érti gondolom, nem kell magyarázat. Az értetlenkedő jehovisták kíméljenek!


Mikor lesz már vége ennek a hazugság áradatnak amit ti műveltek jehovisták???

2013. ápr. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
17%

(1Korintusz 8:6) "számunkra valójában e g y Isten van, az Atya, akiből van minden, és mi őérte; és e g y Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, és mi őáltala."


(Csel 9:1) "Saul pedig, még mindig fenyegetéstől és gyilkosságtól lihegve az Úr tanítványai ellen, elment a főpaphoz..."


(Csel 9:10) "Volt Damaszkuszban egy Anániás nevű tanítvány. Az Úr így szólt hozzá látomásban: „Anániás!” Ő ezt mondta: „Itt vagyok, Uram.”


(Csel 9:11)  "Az Úr ezt mondta neki: „Kelj fel, menj el az Egyenesnek nevezett utcába, és keress Júdás házában egy Saul nevű tárzuszi embert. Mert íme, imádkozik"


(Zsolt 110:1) "Ez Jehova kijelentése az én Uramhoz: 'Ülj az én jobbomon, Mígnem ellenségeidet lábad zsámolyává teszem.'"


Persze ez utóbbi van kevésbé értelmes fordításban is, mikor a "Monda az Úr az én Uramnak" szöveget írják.


Csak néhány példa arra, hogy a logikából hol nincs elég.

2013. ápr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!