Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az adventisták miért nem...

Az adventisták miért nem esznek húst?

Figyelt kérdés

Az adventisták miért nem esznek húst? Nem törvényeskedés ez? Sehol sem ír ilyet a Biblia.


1. Timóteus 4.

1

A Lélek pedig nyilván mondja, hogy az utolsó időben némelyek elszakadnak a hittől, hitető lelkekre és gonosz lelkek tanításaira figyelmezvén.

2

Hazug beszédűeknek képmutatása által, kik meg vannak bélyegezve a saját lelkiismeretökben.

3

A kik tiltják a házasságot, [sürgetik] az eledelektől való tartózkodást, melyeket Isten teremtett hálaadással való élvezésre a hívőknek és azoknak, a kik megismerték az igazságot.

4

Mert Istennek minden teremtett állata jó, és semmi sem megvetendő, ha hálaadással élnek azzal;

5

Mert megszenteltetik Istennek ígéje és könyörgés által.

6

Ezeket ha eleikbe adod az atyafiaknak, Krisztus Jézusnak jó szolgája leszel, táplálkozván a hitnek és jó tudománynak beszédeivel, a melyet követtél;


2013. ápr. 16. 16:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem jó a példa, mert nem ismerjük az akkori körülményeket! Ezt az érvet már nagyon sokszor olvashattuk itt a gyakorin amit említettél, vajon miért, mert ezt hallgatjátok a gyülekezetben. :) Az előadó a banán evésről Reisinger János, (gondolom nem ismeretlen a neve) akinek mindemellett nagyon sok jó előadása van. A másik témával kapcsolatos előadó neve most nem jut eszembe, de utána fogok nézni.


A tejjel kapcsolatban nem reagáltál, az is olyan káros az emberi szervezetre?

Igen is, hogy nagyon sok növényvédő szert használnak, nem csak a ciánszennyezésről lehetett hallani, hanem a fejes salátákról, az uborkákról melyeket igencsak mérgezőknek találtak...

2013. ápr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért a korabeli történetírásból elég jól lehet rekonstruálni egy adott korszakot, így eleget tudunk arról, hogy olyan mértékű környezetszennyezés, amely ma éri a tengereket, (ráadásul olyan gyakran) nem volt. Éppen ezért beszél az emberiség csupán a 18. század kezdve (és nem korábban) ökológiai válságról, amely az állatvilágot is érinti. Reisinger János természetesen ismerős, viszont ő a KERAK-ban szokott általában előadásokat tartani. Így nem tudom pontosan megmondani, hogy vajon a HNA vagy a KERAK a vegetáriánusabb. Én hetednapi adventista vagyok, és nálunk az tény és való, hogy nem mindenki vegetárinus, tehát vannak olyanok, akik a tiszta állatokat fogyasztják. A tejjel kapcsolatban azért nem reagáltam, mert nincsenek róla pontos információim, így ez a kérdés utánanézést igényel. De nagyon jó, hogy felhoztad, mert így legalább utánanézek majd ennek is, mert engem is érdekel. Azt pedig nem tagadom, hogy a gyümölcsök sem olyanok, mint amilyennek eredetileg lenniük kellene, bár ahogy utaltál rá, nem mindegy, hogy ki hol vásárol. Talán ezt a kérdést a légszennyezettséghez tudnám hasonlítani. A levegő is szennyezett alapból, de azért van különbség egy vidéki, és egy városi levegő között. Az eddigi ismereteim szerint a gyümölcsök fertőzöttsége és a húsok fertőzössége közt is különbség van, és pozitív irányba billen a mérleg a gyümölcsök javára. Persze, van aki ezt máshogy gondolja. De engem végülis nem zavar. ^^

2013. ápr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Lukács Evangyélioma 12. rész


22. Monda pedig az ő tanítványainak: Annakokáért mondom néktek, ne aggodalmaskodjatok a ti éltetek felől, mit egyetek; se a ti testetek felől, mibe öltözködjetek.

23. Az élet több, hogynem az eledel, és a test, hogynem az öltözet.

24. Tekintsétek meg a hollókat, hogy nem vetnek, sem nem aratnak; kiknek nincs tárházuk, sem csűrük; és az Isten eltartja őket: mennyivel drágábbak vagytok ti a madaraknál?

25. Kicsoda pedig az közületek, a ki aggodalmaskodásával megnövelheti termetét egy arasszal?

26. Annakokáért ha a mi legkisebb dolog, azt sem tehetitek, mit aggodalmaskodtok a többi felől?

2013. ápr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Lukács 12-vel tökéletesen egyetértek. Valóban nem jó aggoddalmaskodni sem az étel, sem pedig az öltözet miatt, ezt saját magam tapasztaltam. Mind az az étkezés, mind pedig a ruházkodás esetében is jellemző, hogy minőségit kaptam az Úrtól.
2013. ápr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Felettébb bátor és merész dolognak tartom, hogy az a világokat teremtő Isten, aki legyen szavára teremtett, mannát hullatott az égből 40 éven át, 5000 embert jóllakatott, stb... erről a Mindenhatóról föltételezni, hogy özönvíz után kénytelen volt az embereknek húst adni enni, mert nem volt más megoldás. Sőt, évezredeken át az áldozati állatok elfogyasztására is utasította az embereket, ami állítólag nem jó. Sőt, Illésnél is tévedett volna? Nem banánt vitetett a hollóval, vajon miért? És Jézus többször fogyasztott húst. Egyesek okosabbnak tartják magukat Istennél, mert amit Isten cselekedett, azt ők nem, sőt rossznak tartják. Vagy Isten nem látta volna előre, hogy fertőzöttek lesznek az állatok és növények, a víz, levegő, minden? Ezek közül kiemelni egy valamelyiket több mint bátorság. Vajon a gyümölcsök közül megeszi-e bárki amelyik már félig rothadt? Ha nem jó akkor nem eszi meg. Miért föltételezi bárki is másokról, hogy beteg állatokat fogyasztanak? Óva és szeretetteljesen intenék mindenkit, hogy ragaszkodjunk a Biblia tanításához, amely az Isten szava. Biztos, hogy lesznek még fölkészültebbnél fölkészültebb előadók, akik majd komoly érvekkel bizonygatják igazságukat, ezzel Isten fölé helyezvén magukat, Isten adjon bölcsességet számunkra, hogy kikre és mire hallgatunk."


Ezt egy adventista írta egy régebbi kérdésre. Szerintem benne van szinte minden, amit ezzel a kérdéssel kapcsolatban gondolok.

2013. ápr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
55%

Sziasztok!


Szerintem tegyük rendbe egy kicsit a dolgokat:


1. A Hetednapi Adventista Egyház közt a húsfogyasztás kérdés bizonyos szinten megoszlik, és bizonyos szinten nem. Abban mindenki egyetért, hogy tisztátalan állatokat nem fogyaszthatunk, a tiszta állatokkal kapcsolatban pedig vannak, akik fogyasztják őket, és vannak akik nem.


2. Ha Isten eredeti szándékát nézzük, ami az ember élelmiszerkészletére vonatkozik, akkor bizony tagadhatatlan, hogy az a vegetáriánus életmód (1Móz 1,29) Eredetileg Isten az állatokat nem arra teremtette, hogy az ember megegye őket. A bűneset után még kb 1500 évig vegetáriánus volt az emberiség egészen az Özönvíz utánig, gondolom ezt nem kell részleteznem. Sőt a próféciákból nyilvánvaló, hogy amikor az Úr helyreállítja az eredeti, édeni állapotot, ismét vegetarianizmus lesz. Az állatok ugyanis nem fognak más állatokat megenni, még a ragadozó állatoknak is növényfélék szolgálnak majd táplálékul (Ésa 11,7) Következésképpen az ember sem fogja megenni az állatokat, erre utal az is, hogy az örök életben nem lesz halál, (Jel 21,4) tehát az ember nem fog vadászni az állatokra.


3. A fentiek fényében tehát az adventistáknak alapvetően két választása van:


-Visszatérnek ahhoz az étrendhez, amelyet Isten eredetileg rendelt az embernek.

-Fogyasztják a tiszta állatokat.


3. Az adventisták tiszteletben tartják minden ember nézetét. Tehát ha nekem például egy ismerősöm sertéshúst fogyaszt, nem fogom azért kárhoztatni. Cserébe viszont azt kérem, hogy ő is tartsa tiszteletben, hogy én nem fogyasztok ilyeneket, és ne próbáljon meggyőzni, hogy nem jó amit teszek.


Minden jót!

2013. ápr. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!