Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit vegyek egy 15 éves fiú...

Törpilla57 kérdése:

Mit vegyek egy 15 éves fiú ballagására? Hol szokás átadni az ajándékot? Én leszek a bérmamama (barátaink fia bérmálkozik).

Figyelt kérdés

Keresztet (tűzzománcos)beszéltünk meg a szüleivel. Gondoltam veszek mellé egy szép könyvet, amelybe beleírok.

Hol szokták átadni az ajándékot? Elvigyük a templomba, és az azt követő ebédnél adjuk át? Apropó: ki hívja meg a másikat ebédre? Annyiféle választ olvastam már itt, végül is melyik a helyes?



2013. ápr. 14. 07:19
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem ballagásról, hanem bérmálásról van szó!
2013. ápr. 14. 07:22
 2/2 Prókátor ***** válasza:

Lehet, hogy már felesleges a válasz, mert már volt a bérmálás? :-)


De azért akkor is válaszolok!


Értékesebb tárgyajándék a szokásos(én pl egy fényképezőgépet kaptam). Az ünnepi mise után a keresztszüleimnél volt egy vacsora(a mise délután volt), ott kaptam meg a gépet, de úgy, hogy a.keresztanyám már készített vele pár felvételt a misén.

A kereszt jó ötlet. A magam részéről helyénvalóbbnak tartom, ha az ajándéknak ilyenkor van némi hitbéli "felhangja". Erre egy jó példa volt.az édesapám, aki annó egy imakönyvet kapott, amit vele is temettünk el.

2013. máj. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!