Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Református keresztelésnél mi...

Református keresztelésnél mi a szokás előtte?

Figyelt kérdés
Azt hallották tesómék, hogy előtte van egy elbeszélgetés a keresztszülőnek elmondja a pap, hogy mi a felelőssége, stb. Ez csak elvétve szokás, vagy elvileg mindig van ilyen? Mert nálam nem volt, de lehet, csak a 300 km távolság miatt anno, maggyarán én már csak a keresztelőre mentem keresztlányomnak. szóval ki tud erről valamit? Köszi
2013. ápr. 1. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az előtte mit jelent pontosan? Mert anno mikor engem kereszteltek ez egész pontosan istentisztelet előtt fél órát jelentett amikor a lelkész elmondott pár tudnivalót.
2013. ápr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát szóval ahogy kivettem a szavukból azelőtt valamelyik nap. Gondolom elmennek megbeszélni, hogy mikor lesz a keresztelő ami vasárnapra esik mindig ahogy tudom, mert ugye istentisztelet előtt van, de akkor ugyan aznap van előtte és kész? Mert akkor értem, én azt hittem mint ők is, tudod mint esküvő előtt ilyen oktatás a fiataloknak. :)
2013. ápr. 1. 12:59
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Jól érthetted, sok helyen van a keresztelő előtt beszélgetés. Az elvi és a gyakorlati tudnivalókról. A kereszteléskor fogadalmat is kell tenni, jó előre tisztázni a jelentését. Meg az adatokat is egyeztetik :)
2013. ápr. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!