Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amerikában összeházasodhat...

Amerikában összeházasodhat egy protestáns nő és egy zsidó férfi anélkül, hogy bármelyikük megváltoztatná a vallását?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 6. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy echte zsidó férfi elvbôl nem házasoik más vallású nôvel.
2013. ápr. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
itthon is összeházasodhat. nem helyfüggő.
2013. ápr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De gondolom nem templomban... Én úgy tudtam, hogy csak azonos vallásúak házasodhatnak össze. Legalább is volt egy barátnőm, aki azt mesélte, hogy a református anyjának katolikussá kellett lenni, hogy összeházasodhasson az apjával... Vagy ez csak kereszténységen belül működik? Nem nagyon vagyok otthon ezekben a dolgokban, úgyhogy bocs, ha hülyeséget mondok :D
2013. ápr. 6. 14:02
 4/6 anonim ***** válasza:

A templomi esküvő az kb tökre nem számít a jog szempontjából.


Egy református meg simán összeházasodhat egy katolikussal.

De akár egy zsidó is, max két pap van az esküvőn. Illetve egy pap, egy rabbi. Ma már minden lehetséges. mondjuk ettől még, ha nem kötnek polgári házasságot, akkor sehol nem jegyzik a templomi esküvőt.

2013. ápr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszi az infót :)
2013. ápr. 6. 14:26
 6/6 anonim ***** válasza:

A demokráciákban - elvileg - mindenki azzal házasodik össze, akivel akar - hivatalosan, az anyakönyvvezető, a békebíró stb. előtt.

Ha a feleknek nem azonos a vallásuk, mindkét templomban összeadhatják őket, ha így kívánják.

Hogy aztán a család mit szól hozzá, az már más tészta.


Az USA-ban demokrácia van, egyes államokban az egyneműek házassága is engedélyezett. Ezzel persze a legtöbb egyház nem ért egyet, és nem is adják őket (bármelyik) Isten előtt össze.

De, ahogy mondtam, vannak olyan közösségek, (amishok, muzulmánok, a régi vallást követő izraeliták stb), amelyek ilyen esetben kitagadják az "elrugaszkodott" bűnöst. De ez nem a hivatalos álláspont. A házasságkötésnek sem a bőrszín, sem a vallás, sem korkülönbség nem lehet akadálya. Hivatalosan...

2013. ápr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!