Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek miért hisznek a...

Szerintetek miért hisznek a hívők egy istenben?

Figyelt kérdés

Az ember az eljén sok isten hívő volt, majd lassan Babilonban kezdett népszerű leni a Fény Istene, az Élet és a Világosság Istene...és ellenfele a Sötétség és a tudatlanság.

De miért lett az Isten egy férfi? Miért lett a nő a bünős? A férfinak és a nőnek egyenrangúnak kellene hogy legyen, de megsem az. Hisz már a kezdetek kezdete óta a vallás szerint Isten EGYEDÜL teremtett meg mindent. Hogyan tudta ezt az emberi agy elfogadni mikor tudjuk hogy egy élet létrejöttéhez két nem szügséges?? Hogyan dölgettünk be a meséknek melyben 99%-ban csak a férfiakról szól, kinek a fia mit tett kivel és mivel? Csak a királyok vére számított amig a nő ott volt mindig de soha sem látszott. Szerintetek miért hisznek az emberek továbbra is az egy istenben mint mennyei atyában? Hol maradt el a mennyei anyánk???



2013. márc. 23. 02:25
 1/9 anonim ***** válasza:

A Biblia (ha arra célzol) egy patriarchális társadalomban keletkezett.


Nézd meg a hinduizmust:

ott istenpárok vannak.


Persze, ezeket nem szabad fizikai testekkel azonosítani. Ezek a megtestesülések szimbolikusak, ugyanakkor óriási segítség a dolgok megértéséhez.


Mielőtt bárki lehúzná a hinduizmust, olvasson utána (de ne iskolai történelem könyvekben, ahol tanulóknak adják be nem hindu szerzők agyrémeit.)

Azt (is) tanítja, hogy Isten egy, de sokféleképpen jelenik meg. Tehát nem sok Isten van, hanem csak egy, és az jelenik meg számos formában, és formájának (amit az adott hívő, csoport) megfelelően kapnak neveket is. De mindez csak az elme játéka. Isten túl van ezen a formákon.

2013. márc. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"De miért lett az Isten egy férfi"


Sehol nem szerepel, hogy Isten férfi lenne, hanem az szerepel, hogy Ő mindennek a teremtő Atyja. Nem Ő szülte ki magából, hanem Ő alkotta.


"Miért lett a nő a bünős? "


Érdekes, nekem ez van meg:

Hós 6,7 De ők, mint Ádám, áthágták a szövetséget; ott cselekedtek hűtlenül ellenem.

Nem Éva bűne miatt lett az ember kiűzetve, hanem a törvényt Ádám kapta, nem Éva. Ádám volt a kígyó célja, nem Éva. Éva eszköz volt.


"A férfinak és a nőnek egyenrangúnak kellene hogy legyen, de megsem az."


Nem teljesen:

12. A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.

13. Mert Ádám teremtetett elsőnek, azután Éva. ITim 2


Ef 5,33 Hanem azért ti is egyen-egyen, ki-ki az ő feleségét úgy szeresse, mint önmagát; az asszony pedig meglássa, hogy félje a férjét.


Ha nem érted a férfi nő kapcsolatát, szépen szemlélteti Pál is, talán onnan is meg tudnád érteni. Úgy van az asszony a férjével, ahogy a férj Krisztussal. Nem egyenrangú, de nem gonosz uralom. Az asszony feje az ő férje, a férj feje Krisztus. Krisztus feje az Mennyei Atya. (Lásd az utolsó lépcsőnél a IKor 15;25-28)


" Hisz már a kezdetek kezdete óta a vallás szerint Isten EGYEDÜL teremtett meg mindent. Hogyan tudta ezt az emberi agy elfogadni mikor tudjuk hogy egy élet létrejöttéhez két nem szügséges??"


Egyrészt nem. Isten a teremtett felsőbb hatalmasságok lévén teremtett mindent, mely első teremtménye az Ő fia, minden teremtett dolog és lény uralkodója volt.


Az élet létrejöttéhez nem két nem szükséges (lásd osztódás) hanem egy legfelsőbb élet szükséges, AZ ÉLET. A teremtő. Ő az, aki formált minket az anyánk méhében. Az Ő akarata tartja fent a világot. A világ önmagát nem tartja fent magát, csak a pusztulásba taszítja.


"Hogyan dölgettünk be a meséknek melyben 99%-ban csak a férfiakról szól, kinek a fia mit tett kivel és mivel?"


Nem, ugyanis a héber származást a mai napig az asszonytól származtatják. Tehát akinek az anyja héber, az héber, akinek az anyja nem héber, azt tudtommal nem tartják annak.


"Szerintetek miért hisznek az emberek továbbra is az egy istenben mint mennyei atyában? Hol maradt el a mennyei anyánk???"


Amiről te beszélsz, az emberi gondolkodás. Amiről én, az nem nemi identitás. Az Atya igazság és lélek. Szükség, hogy akik Őt imádják, igazságban és lélekben imádják, mert a Mennyei Atya is ilyeneket keres az Ő imádóikul. (Jn 4,23)


És egy Istenhívő, Krisztushoz megtért ember azért hisz, mert az Atya vonzza. És akit az Atya vonzz, azt Jézus nem engedi el. Nem a mi akaratunkból van ez, hanem a világ fenntartója és alkotója teszi ezt.

Rm 9,15 Mert Mózesnek ezt mondja: Könyörülök azon, a kin könyörülök, és kegyelmezek annak, a kinek kegyelmezek.

2013. márc. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Molnár Sándorné ***** válasza:
19%

T.Kérdező!

Az igaz, hogy Istent férfiként ismerjük. De Isten nem hus-test mint mi, hanem szellem, számunkra láthatatlan lény. A Biblia azt irja, hogy "öröktől fogva van, és örökké létezni fog". Ez a mi agyunknak felfoghatatlan, hiszen mi ugy gondolkodunk, hogy mindennek van kezdete és vége. De nagyon sok minden van a világegyetemben, amit a mi elménk nem tud felfogni.

Isten nem egyedül teremtett. A Biblia megirja, hogy az első teremtménye Jézus volt /mennybéli nevén Mihály arkangyal/. Az "arkangyal" szó jelentése: legfőbb angyal.

Miután megteremtette Jézust, minden mást már együtt alkottak meg. A Példabeszédek 8:22-31 verésben olvashatod Jézus megteremtését.

Irod, hogy egy élet létrejöttéhez két nem kell. Igen, itt nálunk a földön.

De Istennél más a helyzet. Ahogy irtam, Ő szellem. Ezért is nem volt szükség egy "anyára".

Kérdezted, hogy miért a nő lett a bünös? Azért, mert Sátán őt használta fel arra, hogy megkisértse. Ádám közvelenül Istentől kapta a parancsot arra vonatkozólag, hogy "arról a bizonyos fáró nem ehetnek". Ádám közölte ezt Évával. Tehát Sátán tudta, hogy Éva gyengébb, ezért őt használta fel. Sajnos ahogy tudjuk, Ádám is elbukott.

A női egyenjoguságra is kitértél. A Biblia azt irja, hogy a nőt, Isten a "férfi segitőtársául" adta. Istennél megvan egy teokratikus elrendezés. A Biblia szerint a "nő feje a férj, a férj feje Krisztus, Krisztus feje pedig Isten."

Tehát a nő "bizonyos alárendeltségben" van a férjével szemben. De ez nem azt jelenti, hogy a férje uralkodhat rajta. A Biblia azt irja: "a férjnek ugy kell szeretnie a feleségét, mint saját testét". Szeretettel kell törődnie a felesége szükségleteivel. A férj egy döntés alkalmával meghallgathatja a felesége véleményét is, és el is fogadhatja ha jónak látja. De a döntés "mindig a férjé".

Tehát egy igazi keresztényi életmódot élőknél a nők nincsenek elnyomva. Megvan a maguk helye a családban, ugyan ugy mint a férfié is.

Remélem a válaszom kielégitő volt? Ha kérdésed lenne szivesen válaszolok, de akkor irj privátba. Üdvözöllek: Judit!

2013. márc. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Molnár Sándorné ***** válasza:
30%

Szerbusz! Ujból Judit vagyok. Elfelejtettem a legelső kérdésedre a választ megadni. Mármint az "egy Isten hitről".

Kezdetben "egyetlen Istenben hittek". De ahogy az emberek szaporodtak a földön, ugy alakult ki a "több Isten"-ben való hit. TEhát nem a több isten hit volt a legelső. Hanem az egy Isten hit.

És miután már az emberek eltértek, és több istent imádtak, akkor is voltak mindig olyan személyek, akik egyedül a teremtő Istenben hittek. Erről sintén a Bibliában lehet olvasni. Csak ennyit akartam hozzátenni. Üdv: Judit!

2013. márc. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Azt honnan veszed kedves tanu, hogy Jézus nem is Jézus hanem Miháel arkangyal? Szerintem, ha valakit megteremt Isten az nem vesz fel egy "becenevet" ha lejön a földre...
2013. márc. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

A neveknek jelentése volt akkor.


Manapság már arra használják, hogy az egyén egyértelműen azonosítható legyen(ezeket xy ízlése szerint választják többnyire a szülők).

Sok helyen a név semmit nem mond már, vagy az ego használja.


Istennek viszont a "szelleme", lényege (szeretete, bölcsessége, igazságossága) a fontos. A belseje, tulajdonsága.


Tök mindegy, hogy minek nevezed őt.

Ő az, amit saját maga képvisel.

Amikor a Bibliában megnevezte magát, akkor sem nevet adott magának...

2013. márc. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Michaél: ki olyan, mint Isten

Jehósua: az Úr a szabadulás


Mielőtt lejött olyan volt, mint az Isten, majd szolgai formát vett fel, és szabadító lett.


Fil2

6. A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,

7. Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;

8. És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.

9. Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza néki oly nevet, a mely minden név fölött való;

10. Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké.

11. És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.


Jákobnak is megváltoztatta a nevét. Jákob: csaló, Izráel: Isten harcosa

2013. márc. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Csodállatos az emberi elme, ahogy keresünk magyarázatok útán és megpróbáljuk felül múlni önmagunkat, hogy megértsük azt ami eleve megfoghatatlan a számunkra. Köszönöm hogy segítetettek a kutatásomban, itt ott találtam egy két használható darabot mely segít a tudományos magyarázataimhoz. A vallás a szent könyvek mind egy olyan nyelven szól hozzánk amit mi magunk kell hogy megértsünk, képekkel és példákkal próbál meg elmagyarázni dolgokat hogy mindenki megértést nyerjen. Sajnos ebből több féle út is fakadhat, mind ahogy több féle vallás is kialakult. Én inkább nem az absztrakt dolgokat vadászom inkább a tudomás módot próbálom követni. A hitetlen Tamás aki nem hitt...lehet hogy egyszer majd én is hinni kezdek de addig még sok minden van amit szeretnék embertársaimmal megosztani, Isten és a világ létezését a kezdetek kezdeténél szeretném az atropologia és a régészet szemszögéből felvázolni.


Kissé sok kérdést tettem fel egyszerre, sok fontos kérdés amire több időt fogok szentelni kicsit késöbb és nem munka alatt okostelefonról:)


Addig is mindenkinek köszönöm az eddigi hozzászollását, legyen béke és boldogság a szívetekben!

2013. márc. 23. 20:42
 9/9 anonim ***** válasza:

"Szerintetek miért hisznek a hívők egy istenben?"


Szia! Szép dolog a tudományos értekezés de én nem az elméletek miatt hiszek Istenben hanem mert megtapasztaltam hogy Ő létezik. Először egy álomban kaptam meg egy kis időre azt a 100%-os biztos ismeretet hogy Isten él és létezik. Aztán később megkaptam a Szentlélek-keresztséget olyan módon hogy semmi kétségem se maradt. Azóta láttam hogy Jézus ma is prófétákat ad nekünk, gyógyít és ördögöket űz.

Ezzel csak azt akarom mondani hogy nincs szükség bonyolult elméletekre mert ha valaki őszintén keresi Istent akkor olyan módon is megtapasztalhatja ahogy korábban el se képzelte volna.

2013. márc. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!