Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám alapítója és prófétá...

Az iszlám alapítója és prófétája milyen jogon és mi célból házasodott össze egy kiskorúval?

Figyelt kérdés

Muhamednek az iszlám vallás alapítójának volt vagy 10 felesége, ha jól tudom 3 engedélyezett és az is csak akkor ha mindhárom azonos kezelésbe részesül. A próféta feleségül vett egy Aisha nevű kislányt aki csupán 6 éves volt, azt nem írja a bukari hogy 6-9 éves koráig volt-e szexuális együttlét az akkor 53 éves próféta és a 6 éves Aisha között. Akkoriban a nővé vállás az első vérzés, menstruációt jelentette, vagyis a vaginális közösülés feltételét egy férfi és nő között.

Nem tudom ezzel mennyire sértem az iszlám vallásu olvasok fülét de pl Iránban 10 évessen már törvényessen házasodhat egy kislány és az iráni vezető saját szavaival megerősítette a gyerekházasságokat. Szeretném hogy valaki erről véleményt írna mivel Muhamed a legfőbb példakép és ha Ő pedofil is volt akkor itt valami baj van a rendszerben?



2013. márc. 22. 23:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Egy szóval nem mondta senki, hogy ezek normálisak.
2013. márc. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A szövegből lemaradt hogy a próféta 9 évesen már vaginálisan közösült Aishával.

Itt nem rég kapta el egy afgán apát aki 8 éves kislányával fajtalankodott análszex és orálissan is. Az első házasságából két már nagykorú lányával is így bánt de azok féltek elmondani. Szóval hol itt az igazság, normális hogy egy ekkora vallás fő embere egy pedofil volt?

2013. márc. 22. 23:27
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

Iránban sok érdekes dolog történik aminek köze nincs az iszlámhoz, nem pont pérdaértékü egy ország, az anális közösülés meg teljesen tiltott, tehát ha valaki ilyet tesz arra nem adott neki engedélyt az iszlám. Aisa életkoráról a tudosok is sokat vitatkoznak, de biztos, hogy nem 6 éves volt, és azt is lehet tudni, hogy mikor a Próféta (saw) elvette, nem kezdtek el házas életet élni, csak jóval később költöztek össze, az első menstruáció azt jelenti, hogy a lány férjhez adható. Négy feleség engedélyezett (bár a prófétának {saw} 8 volt megengedve).

Az iszlám vallást sokan szeretik lejáratni, és ez is egy része, hogy kiforgatják a családi életét, de élletének erényeiről ssenki sem szeret beszélni. De Allah jutalmazzon kérdező azért, hogy inkább utána kérdeztél, mert szereti azokat akik a tudást keresik.

2013. márc. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Kérdező, amiket itt összehordasz, az nem az iszlám Prófétájáról szól, hanem a mocskos ferdítések egyike. Pár mondatban egy kis tisztázás:

Miért lenne probléma, hogy a Prófétának saws több felesége volt? Hiszen az Ótestamentumban pl a bizánci császárnak a feleségei mellett ágyasai voltak, Salamonnak ezernél több felesége volt - a poligámia bevett gyakorlat volt annak idején.

2. A Próféta Aishát kb 6 évesen vette el úgy, hogy a kislány nem volt jelen az esküvőn, apja, Abu Bakr segítségével házassági szerződéssel a kislány még továbbra is otthon maradt és a babáival és barátnőivel játszott. Az esküvő hivatalos időpontja után már csak a házban játszott és a barátnőivel is benn játszottak a benti udvaron, már nem az utcán, innentől kezdte megsejteni a kislány, (az ő elbeszélései alapján),hogy valami történt, édesanyja akkor még nem szólt neki erről. A házasság egyfajta politikai szövetséget is jelentett az egy nézetet valló családokkal, törzsekkel, tehát eleve szükséges volt. Aisha szabadon nőhetett fel a saját szülei házában úgy, hogy, ismerte a Prófétát, megkedvelte, hiszen ő volt Abu Bakr lánya; emellett volt a Prófétának saws volt más felesége, Szauda. Csak sok évvel később költözött át a Próféta saws házába.

Amúgy az iszlám szerint 4 feleség engedélyezett, de erre megvolt az alapos indok, viszont rendkívül szigorú feltételei vannak, majdnemhogy lehetetlen így házasodni. Annak idején a háborúkban rendkívül sok nő volt, árvákkal, a megmaradt férfiak így segítették a megcsonkult családokat.

2013. márc. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, néhány dolgot megtudtam ami még eddig nem jutott el hozzám. Szeretem a vallást és a filozofiát, szeretném megérteni az embereket kik egy vallást választanak és megpróbálnak kiállni e mellett, bátor döntés és szeretem az okos magyarázatokat. Volna még a fentiekhez néhány kérdésem, távol álljon tőlem mocskolni egy vallást, de itt most nem római császárokról van szó, hanem az Iszlám vallás tartó pilléréről, Muhamed profétáról.


Háború - sok nő özvegy ok. Muhamed szegény volt és írástudatlan, nulla feleséggel. Egy idősebb jó modú asszony megkivánta Muhamedet, először csak szeretőként majd meg is házasodtak és mikor az idős asszony meghallt a fiatal Muhamed örökölte a vagyonát. Gyorsan új arák útán nézett, inmár fiatalabbakat és szebbeket választott mert volt pénze és megtehette. Gondolom biztos nem szeretetből gyüjtött össze egy háremet. 8 felesége volt de ha a történet nem csal volt néhány hadifogoly és egy zsidó meg egy egyiptomi ágyasa is. Azt nem tudni h a prófétának miért lehetett privilégiuma 8+4 nőre. Biztos valami extra kiváltságos helyzete volt, főleg mikor megkivánta az egyik sógornőjét és intézkedett róla hogy az elváljon, a ex férj a kedves rokon meg vagy befogta vagy segítettek neki befogni. Javitsatok ha rosszul tudom.


A kis Aisha 9 éves volt mikor Muhamed szerelmi életet kezdett vele élni 53 évessen. Ezt a kislány a saját Bukari-jában írja le ha jól tudom. Nos tudom hogy voltak furcsa szokások abban iz időben de képzeljük el a mai világban ezt, melyik muzulmán asszony adná a lányát egy jó modú 53 éves férfiuhoz szexuális célokra? Én azért átgondolnám és legalább várnék 10 évet, igaz egy 19 éves meg egy 63 éves is eléggé gusztustalan látvány de ilyen párokat nem egyszer láttam már Pesten.

2013. márc. 23. 19:52
 6/14 A kérdező kommentje:
Még hozzá teszem h a próféta halálakor Aisha 19 volt, a próféta megtiltotta hogy más férfi hozzá érhessen Aishához,...
2013. márc. 23. 19:55
 7/14 A kérdező kommentje:

Ezeket itt érdemes elolvasni mielőtt letámadna valaki:


Bukhari ezt írja az 5. könyvében 58. fejezet 234. oldal

”The Prophet engaged me when I was a girl of six (years). We went to Medina and stayed at the home of Bani-al-Harith bin Khazraj. Then I got ill and my hair fell down. Later on my hair grew (again) and my mother, Um Ruman, came to me while I was playing in a swing with some of my girl friends. She called me, and I went to her, not knowing what she wanted to do to me. She caught me by the hand and made me stand at the door of the house. I was breathless then, and when my breathing became all right, she took some water and rubbed my face and head with it. Then she took me into the house. There in the house I saw some Ansari women who said, ”Best wishes and Allah’s Blessing and a good luck.” Then she entrusted me to them and they prepared me (for the marriage). Unexpectedly Allah’s Apostle came to me in the forenoon and my mother handed me over to him, and at that time I was a girl of nine years of age.”


Bukhari vol.7 bok 62, nr 17 nézz útánna...

Muslim 8. könyve vol.3 nr.311 is emlitést tesz erről a frigyről


Arról nem is beszéltem hogy miként tett szert a Próféta Zaynab nevű feleségére aki a próféta örökbe fogadott fia felesége volt. A próféta az állitotta hogy Allah jelenést küldött melyben Zaynab a próféta felesége kell legyen... Hihető már amit írok vagy még több kérdést tegyek fel?

2013. márc. 23. 23:09
 8/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, azért vette feleségül, hogy anyagilag tudja támogatni a kislány családját.
2013. márc. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mint mondtam, sok különböző hagyomány is fentmaradt, Aisha életkoráról, és minimum 9 éves volt, de sokak szerint 14, és azt is lehet tudni, hogy nem volt kettejük között nemi kapcsolat egy jó ideig. Az, hogy a Próféta szeretője lett volna Khadijjanak, egy rágalom, amit a medinai zsidók terrjesztettek róla. Sok ilyesmi maradt fent a kopt keresztények között is. Nem azonnal nősült újra, és Aisha Mohamed legjobb barátjának Abu Bakrnek a lánya volt, tehát nem igazán vették figyelembe az anyagiakat. Bukhári egy vallás tudós neve aki Buharából származott, tehát nincsen senkinek saját Bukhárija, valószínüleg láttál, egy tőle hagyományozott hádiszt amire ezt alapoztad. Egyszerre összesen 7 felesége volt, akik közül nem egyet azért vett el, mivel szokás volt, hogy ha valakivel, szerződést kötnek, azt egy házassággal is megpecsételik, mivel az iszlám egyre nagyobb tért nyert sokszor mikor egy törts felvette a vallást, egyik nőtagjukat elvette a Próféta.
2013. márc. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Granulátum ***** válasza:

Kérdező, ne visszafele a korunkból nézd a történelmet.

Akkoriban tényleg ilyen dolgok voltak, és nem csak az araboknál. A házasság szövetségként jött létre a lány apjával, amint ez szokás volt az ókorban és a középkorban.

A maximum négy feleség engedélyezése meg csak később került be a szabályzatba. A házasulandók kora sem volt lényeg, sokszor előfordult, hogy gyerekeket adtak össze.

2013. márc. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!