Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány Isten létezik?

Hány Isten létezik?

Figyelt kérdés
2008. jún. 10. 02:03
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
A Biblia szerint sok isten van és sok úr, de csak 1 igaz Isten van, aki mindent teremtett.
2010. júl. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim válasza:

A biblia egy regi meses konyv ami tele van hujesegekkel mint pl az isten....

Szerintem egysem letezik!

2010. szept. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Én Wicca vagyok, és ott is nagy betűvel írják az Isten nevét, nemcsak a kereszténységben.

A különbség csupán ebben a tekintetben, hogy mi hiszünk egy Istennőben is. Tulajdonképpen az Istennő és Isten Egy, épp olyan ez, mint a bibliai szentháromság.

2010. szept. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
0%

1 !!!!!!



ZSOLTÁROK 83:18

2011. ápr. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
egy.
2011. máj. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 nyenyiblack ***** válasza:

Miért hiszitek azt,hogy amit a biblia ír az szóról-szóra igaz vagy egyáltalán miért pont keresztény vallásnak hisztek...több mint 500 vallás létezik pont annyi ahány egymástól elszigetelt népcsoport létezett annak idején...hisz minden népcsoport a maga módján akarta megmagyarázni azt amit akkor még nem is sejtettek,mint pl azt,hogy,hogy kerültünk ide!Mivel mára a keresztény vallás a legelterjedtebb az csak annak köszönhető,hogy technikai szempontból Európa volt a legfejeltebb tehát ők tudtak elsők között olyan Hajókat építeni amik átszelik az óceánokat.Innentől kezdve sikeresen hódították meg az ismeretlen földrészeket ahol módszeresen (mint pl észak és dél Amerika)saját hitükre formálták a szerencsétlen őslakósokat!

Én komolyan mondom el sem tudom képzelni,hogy a 21 század derekán,hogy hihetnek még az emberek az Istenmesében.Az más tészta,hogy 500 éve még be lehetett adni ezt az egyszerű tudatlan jobbágyoknak.De ma már minden témáról hatalmas mennyiségű szakirodalom áll rendelkezésre...inkább azokat kéne olvasgatni a mesekönyvek helyett!!!

Különben az első válasz a helyes...pont annyi isten létezik ahányat az emberi képzelő erő nem szégyellt létrehozni!

2012. júl. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!