Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Írja valahol a Biblia, hogy a...

Írja valahol a Biblia, hogy a nő és a férfi egyenlő? Vagy azt, hogy nem?

Figyelt kérdés
2013. márc. 8. 06:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
48%

"Szenvednek emiatt, keresik az igazi férfit, majd a fenenagy önállósodási kényszerben belemásznak egy szintén megalázó kapcsolatba..."

Érdekes módon nekem akkor sikerült megalázó kapcsolatokba belemásznom, amikor még nem voltak "fenenagy önállósodási kényszereim". Ahogy lettek, valahogy elkerültek a megalázó kapcsolatok, mert tudatosan én is elkerültem őket. Ha ezt valaki kényszernek hívja, akkor ám legyen.


"... nem fogják soha megismerni azt, hogy mennyire jó érzés rábízni teljes mértékben az életünket a társunkra. Hogy nem nekünk kell a mindennapi döntésekkel megbirkózni."

Annak idején, gyerekként ezt az oldalt már megismertem. Amikor a szüleim döntöttek helyettem, amikor szó szerint rajtuk múlt az életben maradásom.

Azóta felnőttem. Te kényszernek nevezed azt, ha valaki felnőttként felnőtt életet szeretne élni, felnőtt jogokkal és kötelességekkel, nem pedig gyerekként, neadjisten gyerek jogokkal és felnőtt kötelességekkel? Fura eszmefuttatás ez.

2013. márc. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Nem kéne keverni azokat, akik képesek helyesen dönteni, de meghagyják a másiknak a személyes szabadságot azokkal, akik elnyomnak. Ha az előz típust nem ismered, akkor ne kritizálj engem. (kívánom, hogy megismerd)
2013. márc. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

A személyes szabadság tiszteletben tartása pontosan azt, illetve azt is jelenti, hogy nem döntesz mások helyett, legfeljebb csak akkor, ha az illető külön megkér rá. De semmiképpen nem alanyi jogon.

És nem téged kritizáltalak, hanem azt, amit leírtál.

2013. márc. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Ha a Bibliát tekintjük kiindulási pontnak, nem érvelhetünk a szokások változásaival, mert időtlen. Én ezt feltételezve kérdeztem.

Tud még valaki olyat, ahol éles különbséget tesz férfi és nő között? Igehely is elég.

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát!

2013. márc. 8. 19:09
 15/26 anonim ***** válasza:
50%

Amit leírtam az a véleményem, a véleményem pedig én vagyok. :)

Nagyon sajnálom azokat a nőket, akik nem értik (megtapasztalás híján), hogy mit írok. :(((((

2013. márc. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

"Ha a Bibliát tekintjük kiindulási pontnak, nem érvelhetünk a szokások változásaival, mert időtlen. Én ezt feltételezve kérdeztem."


Hitben, erkölcsben valóban időtlen, viszont a Bibliát is emberek írták, akik egy adott társadalmi közegben éltek és ezt nem szabad figyelmen kívül hagyni. Mondok egy példát: Szent Pál írja, hogy a nők hordjanak kendőt, ne kibontva hordják a hajukat. Ezt azért írja, mert abban a közegben a kibontott haj kihívónak számított, paráznaság jele volt. Ezt ma úgy mondanánk, hogy ne legyen túl rövid a szoknya és ne legyen kint a váll. Ma már senki sem a prostitúció jut az eszébe a kibontott hajról..

2013. márc. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy a biblia mit mond, de a férfi és a nő szerintem egyenlő. Kiegészítik egymást, mint a yin és yang. Egyik sem tud létezni a másik nélkül. Sőt tovább megyek, talán a két lélek a halál után egysesülve lesz egy egésszé. :)
2013. márc. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 lsandor ***** válasza:
1Korintusz 11: 3 - " az asszony feje a férfi" tehát a férfi a családfő. De ennek ellenére a nőknek nagyon is tiszteletreméltó és megbecsülendő szerepkörük van. Isten szándéka szerint a nő a férfi kiegészítője segítője. A férj arra kap utasítást, hogy úgy szeresse a feleségét, mint a saját testét
2013. márc. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Balu86MH ***** válasza:
13:26 te össze kevered a néphagyományokat a Bibliában leírtakkal ... és a Bibliát nem egy korban írták, hanem több évszázadon keresztül. Szerintem olvasd el a feletted írt válaszokat mielőtt tudatlanságból butaságokat írsz/tanácsolsz.
2013. márc. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Jézus pl. azt mondta, hogy a nőknek olyanná kell válniuk mint a férfiaknak, csak akkor léphetnek be a mennyországba.
2013. márc. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!