Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztelőre (katolikus) baj...

Keresztelőre (katolikus) baj ha "csak" ezüst karkötőt vagy nyakláncot viszünk meg gravírozott kiskanalat?

Figyelt kérdés
Ilyenkor csak az arany az elfogadott? Illetve a másik kérdés hogy ugye felnőtt méretű ékszert kell venni, nem gyerek nyakláncot mondjuk?
2013. febr. 24. 15:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Jó az ezüst és a gyerek méret is. Hacsak nincs sok pénzetek drágábbra. Nem az ajándék a fontos egy keresztelőn.
2013. febr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Bocsánatot kérek, de amikor elolvastam a kérdést majd nem elájultam.


Nekem ez új,

Vajon Jézusnak milyen karkötője, meg kiskanala volt 30 évesen a keresztelkedéskor...?


Nem kötözködni akartam.

Sorry

2013. febr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen köszi most ez mindegy hogy én mit gondolok erről meg úgy általában, a lényeg hogy felkértek, szeretnék is az lenni (kereszt szülő) és megkérdezni meg nem tudom a családtól hogy mégis mivel nem lesz ciki ha odaállítok, mert azt mondják hogy : Mindegy, meg ááá nem kell semmi. Na azért üres kézzel nem megyek. Aranyra meg nincs pénzem, azért egy normálisabb lánc 25-30 nál kezdődik.

Köszi várok még választ!!

2013. febr. 24. 15:53
 4/14 anonim válasza:
Ha kereztszülönek hivtak,a kicsi ruháját amibe keresztelik azt illik megvenni,és a papot fizetni.Ha mint rokon vagy vendég leszel,akkor sem kell ezüst kanál meg karkötö sem,minek?A kicsinek valami ajándék,vagy pénz a szülöknek amiböl azt vesznek neki amire szüksége van.Nem kell tulzásokba esni,még akkor sem ha jomodu vagy.
2013. febr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen, sznobéknál így szokás. De normális esetben gyerekholmit vegyél, abból sosem elég. És nagyok a lehetőségeid az olcsó egyszerűtől az elegánsig. A csicsás dolgok fölöslegesek, azzal mindössze a lehetőségeiddel kérkedsz. A pelenkacsomagtól a kimenő rugdalózóig bármi megteszi, különösen, ha jó minőségű.
2013. febr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A keresztelő ruha rég megvan (hagyományozódik a családban) a pap az ő ismerősük meg nem is ismerem se őt se a helyszínt nem tudom egyenlőre stb. Persze nyilván meg fogják mondani:) csak addigra már le lesz rendezve a számla meg ez főleg tök kellemetlen lenne hogy ott szerencsétlenkedek hogy bocsánat ki van e fizetve ha igen mennyi volt (belefér e a keretembe) ha belefér akkor jó akkor fizetem, ha kiderül hogy nem akkor meg bocsi de mégse?? Ez kellemetlen szituáció.
2013. febr. 24. 16:29
 7/14 anonim ***** válasza:
Én nem vennék nyakláncot. Ha már keresztanya leszel, akkor az a feladatod, hogy segítsd a gyerek hitbeli fejlődését. Legalább is a szövegben benne lesz, hogy ezért vagy felelős. Na most már, akkor vegyél neki egy olyan dolgot is, ami a hite érlelődéséhez kell, pl. gyerekbiblia. Vannak tök jók, szép képekkel, na ezt élvezni fogja. Én tanítok egész kicsiket, nagyon szeretik, élvezik ezeket a történeteket. Mellé mehet még a gravírozott kiskanál, az sztem szép kis emlék:)
2013. febr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Mi a fene???


Hogyhogy "kell", meg "elfogadott"? Nekem semmi ilyesmim nem volt, és a katolikusoknak sincs semmiféle előírása vagy elvárása ilyesmivel kapcsolatban. Aki meg katolikus létére a gyereke keresztelőjéből ilyen külsőséges marhaságot csinál, és még el is várja, az ássa el magát szerintem :)

2013. febr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
oké:DD majd ezt ott közlöm velük a szép nap emlékére. Igen gyerek bibliára gondoltam én is. Köszi a válaszokat!!!
2013. febr. 24. 20:20
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem baj, de feltétlenül gravíroztasd a kiskanalat, nehogy utóbb emiatt érvénytelenné nyilvánítsa a pápa a keresztséget!! :) Elnézést kérek... Szerintem plüssmacit vigyél. Vagy gyerekbibliát.
2013. febr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!