Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pápaválasztó konklávén csak...

A pápaválasztó konklávén csak a RÓMAI katolikus bíborosok vehetnek részt?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem,hogy a pápa a katolikus egyház vezetője.A katolikusban benne van a görögkatolikus,a káld katolikus,a kopt katolikus egyházak,stb.Ezáltal ezek az egyházak is részt vesznek a konklávén,vagy csak a RÓMAI katolikus bíborosok.Az lehetséges,hogy pl.görögkatolikus vallású legyen a következő pápa (a görögkatolikus alatt nem az ortodoxokat értem)
2013. febr. 21. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg lehet görög katolikus is bíboros, nem zárja ki semmi (kivéve az, hogy ha nős!), csak nem tudom, hogy jelenleg van-e ilyen személy.
2013. febr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van, és görögkatolikus (ma már egybe írandó, még ha a helyesírás ellenőrző program ezt nem is tudja) püspök sem lehet nős, kizáró ok. (És a bíborosok egyben püspökök is, a püspöknél nincs is nagyobb rang. A pápa is egy kiterjedt joghatósággal bíró püspök, teológiailag.) Például: Lucian Mureşan is görögkatolikus bíboros.
2013. febr. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És a görögkatolikus,stb.bíborosok is lehetnek ezáltal pápák?Ha igen,mennyi erre az esély?
2013. febr. 22. 13:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehetnek pápák a görög katolikus bíborosok is, de az esélyekről fogalmam sincs.
2013. febr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló vagyok.

Indulhatnak ugyan, de az esély 1% alatt van. A nyugati (római katolikus) egyháznak sokkal több híve van, mint a keleti (pl. görögkatolikus, malabár, kopt, stb) részegyházaknak összesen. Én görögkatolikus vagyok, de nem is lenne jó, ha keleti lelkiségű ember vezetné az Anyaszentegyházat. A pápának az egészet kell képviselnie, és amikor az egész aránya 90% nyugati, 10% keleti, akkor legyen csak nyugati a pápa :)

2013. febr. 23. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"Indulhatnak ugyan" = Elméletileg indulhatnak pápai címért, elméletileg lehetnek pápák. Elnézést, már késő van :)
2013. febr. 23. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hmmm, érdekes, én, mint hatalmas identitástudattal rendelkező görögkatolikus, örülnék neki. De erre az esély kb. 1: 10 000-hez. Hacsak a Jóisten nem ezt akarja majd:)
2013. febr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Örülni én is örülnék neki, de kicsit sem érzem fontosnak. :)
2013. febr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!