Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus pap házasodhat vagy...

Katolikus pap házasodhat vagy nem? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Református vagyok így a ti segítségeteket szeretném kérni mert Apukámmal nem egyezik meg a véleményünk.

Én azt mondtam, hogy a Katolikus papok házasodhatnak addig ameddig nincsenek felszentelve. Ha már felszentelték akkor nem házasodhat.

Ő azt mondta,hogy a katolikus pap semmilyen körülmények között nem házasodhatnak?

Megy mindenkinek a zöld kéz!


2013. febr. 15. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Római katolikus nem házasodhat soha, görögkatolikus igen, de csak a pappá szentelés előtt, utána már nem, még ha özvegy marad, akkor sem:)
2013. febr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első válasz helyes.
2013. febr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs felszentelve, addig nem pap...
2013. febr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Ahogy az első mondja.


De azért pontosítsunk :)

Házasodhatnak a katolikus papok is, csak akkor már nem lehetnek papok... nálunk volt egy fiatal, jóképű kispap, direkt elküldték még egy évre, hogy menjen és éljen, ha utána is pap szeretne lenni, legyen. Fel is szentelték. Egy évvel később az idősebbik papnak feltűnt, hogy sokat járogat el esténként. Hát akkor már volt egy kapcsolata, el is vette a nőt (persze egyházi mise nem lehetett), ikreik születtek, majd még egy gyerkőc. Én nem vagyok hívő, de gyerekkoromban kötelező volt ez az egész hercehurca, és nagyon szerettük ezt a kispapot, mert élvezetes hittanórákat tartott, leállt focizni a srácokkal, játékosan tanítgatta az egyház dolgait. Jobb pap lehetne, mint a többség, ha eltörölnék ezt a hülye cölibátust.


Nagyon remélem, hogy a következő pápa tesz lépéseket ez ügyben. Egészséges felnőtt embernek szüksége van az intimitásra, és mivel egy pap többségében gyerekekkel találkozik olyan közegben, plusz ők a befolyásolhatóak, ne csodálkozzunk, hogy minden második pap pedofil... ő is ember. Aki meg nem pedofil, az a paptársaival van el... ha eltörölnék a cölibátust, akkor ennek a problémának a legnagyobb része valószínűleg egy generációváltásnál eltűnne.

2013. febr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor Apukám tudta helyesen.

Ment mindenkinek a zöld kéz!

2013. febr. 15. 22:12
 6/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok:) Na szóval, a Bibliban ez áll: "Te pap vagy mindörökké"

Nos, én görög vagyok, teológiai végzettséggel, és ez úgy van hogy akit egyszer pappá szenteltek, annak nincs többé olyan, hogy nem pap. Ez egy eltörölhetetlen jegy, mint akit megkeresztelnek, azt sem lehet többé meg nem kereszteltté, pogánnyá tenni. Pap marad, de a hivatását nem gyakorolhatja, tehát nem misézhet, nem szolgáltathat ki szentséget. Nyilván ha életveszélyben van, akkor feloldozzák.

2013. febr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Nos Jézus és az apostolok nem vezettek be ilyen kitételeket a keresztény életbe.

Ilyet az Isten sem mondott. Sajnos ez emberi határozat alapján került az egyház fogadalmai közé, hogy a vagyon nehogy át szálljon az esetlegesen születendő gyermekre, hanem az egyházé maradjon.


3,1 Igaz ez a beszéd: Ha valaki püspökséget kiván, jó dolgot kíván.


3,2 Szükséges annak okáért, hogy a püspök feddhetetlen legyen, egy feleségű [Tit. 1,5-6.] férfiú, józan, mértékletes illedelmes, vendégszerető, a [Tit. 1,7.8.] tanításra alkalmatos;


3,3 Nem borozó, nem verekedő, nem rút nyereségre vágyó; hanem szelíd, versengéstől ment, nem pénzsóvárgó;


3,4 Ki a maga házát jól igazgatja, gyermekeit engedelmességben tartja, minden tisztességgel;


3,5 (Mert ha valaki az ő tulajdon házát nem tudja igazgatni, mi módon visel gondot az Isten egyházára?)

Tehát ez nem bibliai tanítás az egyház vezetők találták ki.

2013. febr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Végül is házasodhat a római katolikus még nem pappá szentelt személyt is, de ebben az esetben már nem lehet pap.

Görög katolikus papnövendékek házasodhatnak a pappá szentelés előtt, viszont ha már felszentelték, akkor nem házasodhat.

2013. febr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Római katolikus pap nem házasodhat.

A többi rítus szerinti papok felszentelésük után nem házasodhatnak. Van egy mondás, hogy: Óvja, mint pópa a feleségét. Nem véletlen.

2013. febr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében mindkettőtöknek igaza van! :)

Katolikus papok nem házasodhatnak.

Az apukád válasza:

"Ő azt mondta,hogy a katolikus pap semmilyen körülmények között nem házasodhatnak? "

Ameddig nincsen felszentelve nem pap.

Kispapnak nevezik, még tanuló éveik alatt.

Kispap, nem egyenlő a felszentelt pappal.

Ameddig kispap,azaz teológiát tanul, nyugodtan kiléphet hiszen még semmilyen fogadalmat nem tett le.

2013. febr. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!