Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus vagy reformatus?

Katolikus vagy reformatus?

Figyelt kérdés
Meg vagyok keresztelve. Tudni szeretnem gyonhatok e.
2013. febr. 15. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha katolikus vagy, akkor gyónhatsz, persze, de ha még nem gyóntál, akkor van előtte egy felkészítés, egyben elsőáldozásra való felkészítés is, mert ezt egyben szokták kiszolgáltatni(általában egyik szombat este, másik vasárnap reggel) Azt sem írtad, ha katolikus vagy, akkor milyen, mert a római és a görög gyakorlat eltér egymástól.
2013. febr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy ha meg vagyok ketesztelve akkor katolikus vagy reformatus vagyok.

Ezt valaki meg tudja mondani.!!

2013. febr. 16. 09:48
 3/10 anonim ***** válasza:
Szülők, nagyszülők, esetleg ha tudod melyik városban keresltrek, akkor az ottani pap belenéz az anyakönyvbe, s ha nem talál, nyilván akkor próbálkozz más felekezeteknél.
2013. febr. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gyónás előtt mindenképp ki kéne deríteni, hogy katolikusnak vagy reformátusnak kereszteltek-e.

Ha tudod, hogy melyik városban volt, akkor ott utána tudsz járni, elvileg minden templomnak vezetnie kell az anyakönyvet.

2013. febr. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem templomban kereszteltek hanem a varoshazan
2013. febr. 16. 16:37
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Városházán nem keresztelnek, ott max névadóünnepséged lehetett. A kommunizmusban előfordult, hogy nem a vasárnapi istentiszteleten vagy misén kereszteltek meg valakit, hanem titokban, de akkor sem a városházán, hanem a parókián vagy a plébánián.
2013. febr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Keresd fel a papot, ő eligazít, hogy mit kell tenned. Nem számít, hogy a reformátusok kereszteltek-e meg, mert azt a keresztséget elismeri a katolikus egyház.

Derítsd ki, hogy tényleg meg vagy-e keresztelve, mert ha nem, akkor gyónás helyett elég a keresztség, bár megbeszélheted eddigi életedet a pappal.

2013. febr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De hivatalos papir van arrol h kereszt apam anyam van. Vegkepp nem tudom mi van
2013. febr. 16. 17:51
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nem templomban kereszteltek hanem a varoshazan"


Ha a patakparton kereszteltek, akkor is egyházi anyakönyvbe vezetik. Azt kéne kideríteni, hogy katolikusba vagy reformátusba.

2013. febr. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha van hivatalos igazolásod, hogy vannak keresztszüleid, akkor nézd meg, hogy ki állította ki: X. Református Egyházközség vagy Y. Római Katolikus Plébániahivatal. Hm?
2013. febr. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!