Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért okoz idegességet és...

Miért okoz idegességet és feszültséget ha megölünk valakit?

Figyelt kérdés

(Tisztelet a kivételnek) Ha én megölnék valakit, ideges lennék, itt bukik meg sok gyilkos. Elárulja magát.

Mondjuk a háborúban hozzá lehet szokni. Oké, minket vallásosokat bánt a bűntudat, de egy ateista miért f*sik annyira? Pláne, ha rosszul alakul az élete és végső elkeseredésében sem öl meg több embert és csak tűr és tűr? Pl. a hajléktalanok is mitől félnek, féltik ezt az életüket?


(Ha már ennyi ateista szól itt, érdekel mit gondolnak erről?)


2013. febr. 13. 18:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hát azért, mert az egész kultúránk a vallából nőtte ki magát. Azért tanítja az ateista anyuka is a gyerekének, hogy ne üsse meg a másikat, ne lopjon, ne beszéljen tiszteletlenül, legyen segítőkész, szavahihető, becsületes. A Biblia tanai benne vannak a kultúránkban, akár tetszik, akár nem. Ölni, lopni, hazudni mindenkinek bűn. Az őseink eszerint éltek ezer éve. Valamit rontott rajta az elmúlt évszázad, de az alapok megmaradtak.
2013. febr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

És miért alakult ez így, hogy nem szabad embert ölni? A természeti törvényeket vesszük, akkor az erősebb agyonüti a gyengét. Ez lenne a cél, az oroszlánok ha összevesznek, akkor megdöglik az egyik. És nem csukják börtönbe. Miért kell megvédeni a gyengét?

A természeti törvény, hogy az erősebb marad életben, akkor miért kontrollálunk feleslegesen mindent bírói ítéletekkel?

2013. márc. 12. 20:12
 13/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk az evolúció lényege is ez, hogy a gyenge pusztuljon és mi gátat szabunk a fejlődésnek...
2013. márc. 12. 20:13
 14/14 Antimod ***** válasza:

"A természeti törvényeket vesszük, akkor az erősebb agyonüti a gyengét. Ez lenne a cél, az oroszlánok ha összevesznek, akkor megdöglik az egyik."


Ez nem igaz. Tipikusan az állatvilág az, ahol valódi törvények uralkodnak. A gyengének szinte minden fajnál esélye van az elmenekülésre. A harc meghatározott rituálék szerint zajlik, és csak addig tart, amíg ki nem derül, melyik egyed az erősebb. A gyenge ezt követően szinte minden esetben elmenekülhet, nincs értelmetlen gyilkolászás.


Pedig az evolúcióelmélet szerint az volna nekik a jó, ha elpusztítanák a gyengébbet, hiszen csak korlátozza a számukra is elérhető "energiaforrásokat".

Vagyis az evolúcióelmélet nem ilyen egyszerű. Minél fejlettebb egy élőlény, annál erősebb benne az empatikus képesség (lásd delfinek, lásd elefántok, a fejlett majomtársadalmakról nem is beszélve). Gondolj bele: hány olyan csoportosulás van (pl. farkasfalkák), ahol az idősebb, vadászatra már képtelen egyedeket is fenntartják a többiek!

2013. márc. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!