Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek nem bűn Isten...

Szerintetek nem bűn Isten igéjét megfélemlítésre használni?

Figyelt kérdés
Szerintem az! Annak kapcsán jutott ez eszembe, hogy még régebben olvasgattam ilyen nagyon elvakult vallási fanatikus oldalakat... és enyhén szólva ijesztő, amiket írnak. Sajnálom azokat, akik az ilyesmit komolyan veszik, ahelyett, hogy a kereszténység valódi értékeit és célját látnák meg.

2013. jan. 30. 21:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"Kedves éjféli hozzászóló"

Nem tudom ha ez nekem szólt,de mivel nincs más éjszakai bejegyzés csak az enyém, így biztos vagyok benne,hogy az üzenet engem illet.

Te is tudod én is tudom és mindenki tudja,hogy a világ nem jó fele tart. Általában mindenki tenni akar,tenni szeretne valamit ami megváltoztathatja,vagy jó útra térítheti ezt a "menetrendet",de mint látjuk nem igen sikerül ez. Vajon miért? Egyesek Istent okolják -"Isten halott,Isten nem létezik,Isten kegyetlen....stb,stb" Mások Istent játszanak-"ha tudod a titkot istenné válsz a fényben,vagy mindent megteremthetsz magadnak amit csak akarsz...stb,stb" Mások(a legtöbbek)meg a nagy igyekezetükben a térítésben megfeledkeznek az Isten valódi küldetéséről.És ez a legnagyobb baj,mert ez által emberek milliói válnak áldozatokká egy olyan hatalom alatt ami sehova nem vezet.Mit jelent téríteni? Azt,hogy megpróbálsz valakit megváltoztatni,megpróbálsz valakit kizökkenteni abból a környezetéből amiben van,és mindezt csak azért mert te úgy látod, hogy az nem helyes amit ő tesz,hanem inkább az helyes amit te teszel.Tehát magyarán, megpróbálod ráerőltetni akaratodat valakire aki ezt nem akarja és ennek érdekében minden eszközt felhasználsz, hogy elérd a célodat.És most megkérdem -ebben látsz felebaráti szeretetet? Kinek az akaratáért küzdesz te valójában, Istené, vagy a sajátodé? Ha keresztény vagy biztos vagyok benne,hogy a Miatyánkot rendszeresen mondod, nos amikor ahhoz a részhez jutsz, "és legyen meg a te akaratod....úgy a földön is.." el szoktál gondolkodni ezen a pár mondaton? Ismétlem magam "akinek füle van az hallja.." Nekünk keresztényeknek valójában semmi más dolgunk nem lenne csak annyi,hogy szeressünk és hirdessük az Örömhírt,a térítés nem tartózik ránk! Én például senkit nem engedtem a közelembe aki a Bibliával jött, nem jártam templomba,egyszerűen nem hittem Istenbe és mégis egy nap eljött az én időm is és ahhoz nem kellet se Biblia és se semmi hasonló tárgy,egyszerűen egyik napról a másikra megtörtént. Hogy mi által sajnos még én sem tudom,egyszerűen meghallottam egy szép dalt "Amazing Grace" és habár akkor még nem értettem,hogy mit jelent a szöveg,de valami megnyílt bennem és azóta hitben járok.Ezzel csak azt akarom mondani,hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek...ott van Pál Apostol,ki volt és mi lett belőle,ott van Mózes,nevelőszülők akadozó beszéd,büntetett előélet és mégis ő vezette a világtörténelem legnagyobb vándorlását. Péter;lobbanékonyság,megtagadás,kishitűség,és mégis ő lett a kereszténység "apja" és még sorolhatnám.

Szükségünk van a Bibliára mindennél jobban, de nem azért van szükségünk rá,hogy "fegyverként" használva,gyilkoljunk,kényszerítsünk vagy akár térítsünk,hanem azért,hogy tanuljunk,hogy megismerjük a nagyokat általa,hogy példát vehessünk kitartásukról,hitükről és odaadásukról. Ezért van szükségünk a Bibliára! A térítés Isten dolga,aki kiválasztott az úgy is meg lesz érintve akár mennyire is küzd ez ellen.

"Vegyétek fől magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem,hogy én szelíd és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeitekben..."(Máté 11,29)

Sajnos sok keresztény ezt másképp látja. Az alázat az ami igaz keresztényé tesz egy keresztényt, és nem az,hogy én gyülibe járok és imádkozok.

Remélem megértesz és nem ítélsz el többé.

2013. febr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Szia


Nem te voltál.

Volt egy 00,01 perces válasz, ami teljesen elborult volt.

A moderátor törölte.

2013. febr. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

22/22

Ebben az esetben elnézésedet kérem az elhamarkodott válaszért. Sajnos én nem láttam azt az üzenetet már és emiatt gondoltam,hogy nekem szólt és nem akartam,hogy félre legyek értve ezért írtam azt a válasz bejegyzést.

Még egyszer elnézést.

Isten Áldjon!

2013. febr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Akik Isten nevét megfélemlítésre használják fel,azok buta emberek,és szánalmasak.Maguk is félelemben élnek,ezért másokat is elnyomnak.Szándékosan nem azt írom,hogy bűnösök,hiszen a "bűn" fogalma is az ilyen emberek kreációja,és mindig hordoz egyfajta negatív színezetet,vagyis Isten büntetését,ami szintúgy a félelemből ered.

Bizony mondom,boldogok,akik nem félnek,mert meglátják az Istent.

2013. febr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Drága Testvérek!


Ha én bemegyek egy árvaházba, mert szeretnék magamhoz venni több elhajított gyermeket, akkor hazudnom kell, hogy hozzám jöjjenek?

A szabály az szabály.Le kell fektetni, el kell mondani. Attól, mert én elmondom, hogy bizonyos bűnök után milyen büntetést alkalmazok, attól én még nem vagyok sem kegyetlen, sem szadista.


Akik már megtértek, ti is nagyon jól tudjátok, hogy mennyivel másabb, tisztában látásmóddal rendelkeznek és ilyenkor, ha az ember jót akar a másiknak, akkor lehet, hogy nem túl bölcs eszközökhöz folyamodik, hogy megmentse azt a lelket.

2013. febr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
En voltam az ejfeli valaszolo.Bocsanatot kerek azert,amiert elhamarkodottan irtam rosszat.Egyebkent meg,felvettem a kapcsolatot a hozzaszoloval,es nem eppen egy igazi kereszteny,aki olyanokat szol a masiknak,hogy:"szopjal le!Paraszt!".Szoval nem csak en vagyok az egyeduli jomadar.Csak kikeszitett,hogy valaki nagyon emberarcunak kepzeli el Istent,noha mashol is lehet elet.
2013. febr. 9. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Válaszom válasza!


Tudod van szabad akart, melynek keretében még Isten sem kényszerít és félemlít meg.

Pont az ilyen gondolkodás volt az amivel meghódították tűzzel és vassal a bennszülötteket annak idején.

Ma már ők is szégyenlik ezt a fajta magasabb gondolkodást.

2013. febr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!