Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek nem bűn Isten...

Szerintetek nem bűn Isten igéjét megfélemlítésre használni?

Figyelt kérdés
Szerintem az! Annak kapcsán jutott ez eszembe, hogy még régebben olvasgattam ilyen nagyon elvakult vallási fanatikus oldalakat... és enyhén szólva ijesztő, amiket írnak. Sajnálom azokat, akik az ilyesmit komolyan veszik, ahelyett, hogy a kereszténység valódi értékeit és célját látnák meg.

2013. jan. 30. 21:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Én azt is utálom, amikor különböző keresztény felekezetűek (tipikusan katolikus és valamelyik protestáns felekezet tagja), az egymás elleni indulatos vitájukhoz Isten igéjével "harcolnak". A normális párbeszéd, a teológiai eltérések átbeszélése, és akár a bizonyítás Isten igéjével rendben van, amíg ez a másik testvéremnek tekintésével történik, de amikor már kb. az asztalt verjük a Bibliával idegességünkben, ott egy kicsit abba kell hagyni.


Ökumenikus szemléletű helyen dolgoztam, sok felekezet tagjával volt dolgom, és nem egyszer volt ilyen élményem.

2013. jan. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz

A vallási villongásoknál elég Belfastra gondolunk.


Lehet, hogy a keresztes háborúknak még nincsen vége - csak most már egymás ellen vívják a keresztények?

2013. jan. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Isten igéje nem tanulás,nem tudás , hanem értelem

értelem kell hozzá,akinek van adatik ,akinek nincs csak bolond beszéd Isten előtt,mert nem szemmel láthatólag jön el Isten országa ,bennetek kell hogy legyen ,nem vallás vagy felekezet ítél meg vagy adhat szabadulást csak Isten ,de aki a tudással vagy tanulásával akar vagy fenyítéssel valakit megtéríteni nem Istentől van .

Mindennek van rendelt ideje ,és a hamist kell és fontos hamar felismerni ,sokan mondják itt van aki igaz ,de vigyázzatok a hamis prófétákkal . Isten ma is ítél és kegyelmet kínál ,tehát van kegyelem de van ítélet is minden nap ..

2013. jan. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 barátkozó ***** válasza:

Én úgy tudom hogy Jézus Krisztus vette magára a

büntetést ,elszenvedte helyettem és én hálás vagyok ezért.

Örömmel teszem azt amit Ő mond.

2013. jan. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
De.
2013. jan. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

"Szerintetek nem bűn Isten igéjét megfélemlítésre használni?"


Az ha mondjuk valaki valami súlyos bűnt követett el (mondjuk megölt valakit), de aztán elgondolkodik és félni kezd Istentől és ezért félelemből igyekszik vezekelni és bűnbánatot tartani ez szerintem nem rossz dolog. Van olyan eset amikor az ilyen istenfélelem helyes.

De aki jobban megismeri Istent az már nem fél Tőle, sőt akkor már bűn is a félelem hiszen a félelem egy olyan érzelem ami a gonosz lélektől származik.

2013. jan. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

" de

amikor már kb. az asztalt

verjük a Bibliával

idegességünkben, ott egy

kicsit abba kell hagyni."

A hónap legjobb válasza.

2013. jan. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

De jó kérdés! Hosszú hosszú időn át abban a tévhitben voltam,hogy igen az emberekkel tudatni kell mindazt amit Isten kijelent a Bibliában. És ez úgy is van,csak sajnos nem úgy ahogy "egyesek" teszik azt. Ha te nem ismered Istent, nem ismered mindazt amit rád hagyott akkor nem tudsz dönteni mert nincs amihez viszonyítanod mindazt amiben hiszel,nem tudod megkülönböztetni a valóságot a fikciótól. Rengeteg elmélet van napjainkban,és mind mind az övét tartja a tutinak, mindegyik biztosra megy,hogy az az igazság amit ő ír elő...de igazság csak egy van,gondolom ezzel mindenki tisztában van. Nos vissza térve a kérdéshez, a választ Jézus adta meg "Szeresd felebarátodat mint magadat..."(Mát.22,39) Szóval ha én ezt komolyan gondolom és igyekszem is ezt betartani,akkor soha de soha nem foglak téged se zaklatni se ijesztgetni és semmi hasonlóval nem fogok próbálkozni,hogy arra a hittre térítselek amit én látok jónak. Nem ez nem így működik, Isten nem ezt akarja, és tudjátok meg,hogy emiatt tart ott a világ ma ahol van. A Sátán, ne feledjétek mindent fel használ annak érdekében,hogy távol tartsa az embert az igazságtól. Na és,hogy tudja ezt elérni a legjobban és a legkönnyebben!? Szerintetek? Nincs szüksége csak egy emberre aki a Bibliával a kezében nekifog "téríteni"és ő maga ehhez még csak meg se kell,hogy érintse a Bibliát. És ezt teszi Jézus halála óta,gondolom nem kell említenem a sok mártír halált,a keresztes hadjáratokat,az inkvizítorokat, és még sorolhatnám. A lényeg az kedves barátaim,hogy valójában nem attól kell félni ami teljesen nyilvánvaló,hogy hazugság, hanem attól kell félni leginkább ami a legközelebb áll a valósághoz.

És visszatérve arra amit az elején írtam,hogy az emberekkel tudatni kell az igazságot, de mindennek megvan a maga ideje. Nem azzal fogom kezdeni,hogy van valahol egy bosszúálló hatalmas isten aki meg bünteti hetedíziglen a bűnöst, mert ez már történelem ami már megtörtént egyszer valamikor nagyon régen, csak Noét említem és mindenkinek van fogalma,hogy miről beszélek...de nem! Nem a történelemmel kezdem, hanem a jövővel azzal, hogy van egy szerető és irgalmas Isten aki a végtelen boldogságot és az örök életet kínálja neked. Az embert vonzani kell az igazsághoz és nem el taszítani tőle,ha én fenyegetőzve közeledek feléd akkor soha a büdös életben nem fogsz rám figyelni. Egy szó mint száz, nem Isten útjába kell állni hisz Ő remekül ki tud állni önmagáért,hanem szeretettel kell közelíteni mindenki felé és nem befolyásolni mások döntéseit, akinek füle van az igazságra az úgy is meghallja. Isten nem az emberek tervei szerint dolgozik,ezt el kell fogadni és bízni kell Istenbe. Ha valaki megpróbál Istent játszani,ott mindenki megsérül, az ilyenfajta "játékok" kísérik végig az emberiség történelmét és sajnos a jövőét is akarva akaratlanul.

"..a sötétséget világossággá változtatom előttük,a rögös utat simává,,,"(Ézsaiás 42:16)

Csak szeretet kell és több semmi más. Ez az igazság!

2013. febr. 1. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Kedves éjféli hozzászóló!


Szerintem az iskolapéldáját állítottad annak, hogy hogyan nem szabad bánni valakivel aki más hiten van mint te.

Ahogyan a kérdező fogalmazott."enyhén szólva ijesztő", bármelyik felekezethez is tartozol, remélem hogy hittestvéreidre nem jellemző ez a fanatizmus.


Egy higgadt keresztény.

2013. febr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Szerencsére törölték
2013. febr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!