Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kételkedés mentes hit a...

A kételkedés mentes hit a gonoszság forrása lehet? Összefér a hit a kételkedéssel?

Figyelt kérdés

Popper Péter ilyesmit fejteget itt, hogy meg kell őrizni a kételkedés képességét, anélkül nem lehet emberségesen együtt élni másokkal:

http://www.youtube.com/watch?v=TRnzPKEe4jo

Szerintem elég nehéz dilemma. Hogy látjátok a cél a totális hit, vagy pedig az, hogy megmaradjon a kétely, hogy lehet mi tévedünk?



2013. jan. 26. 19:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%

Nem nem fér össze.

De ez a bibliában le is van írva.


(Jakab 1:6-8) 6 De hittel kérje kitartóan, egyáltalán nem kételkedve, mert aki kételkedik, az olyan, mint a tengernek szél űzte és ide-oda hajtott hulláma. 7 Az ilyen ember bizony ne vélje, hogy bármit is kap majd Jehovától; 8 határozatlan ember ő, minden útjában állhatatlan.


A cél a valódi meggyőződésen alapuló totális hit, ami nem egyenlő a hiszékenységgel.

aki kételkedik az hogyan tudna bármit is tisztán keresztényként megtenni.Mint Jézus aki önfeláldozó szellemmel rendelkezett.

Ha Jézus kételkedett volna akkor hogyan halt volna meg azzal a tudattal, hogy nem is fog feltámadni.


És a többiek,

Ha kételkedtek volna, hogyan tudták ezt az óriási munkát végezni?

2013. jan. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy egyfajta egészséges kételkedés mindenképpen kell, különben az ember minden butaságot elhinne, nemcsak az igazságot, hanem a hazugságot is.

Amit az előző válaszoló írt, hogy vannak dolgok, amikben lehet kételkedni, és vannak, amikben nem. Nem kell kételkednünk pl. Isten jóságában, hogy amit kérünk, azt megadja nekünk stb. Azonban Pál apostol is javasolja, hogy vizsgáljuk felül az írásokat, és ne higgyük el feltétlenül, amit mások mondanak, hanem csak ha meggyőződtünk róla, hogy igaz. Igehelyet nem tudok, de biztos lesz, aki bemásolja.

Isten nem vár el vakhitet.

2013. jan. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, most látom, hogy az előző hozzászólásomban elrontottam valamit. Helyesen:


Amit az előző válaszoló írt, AHHOZ SZERETNÉM HOZZÁFŰZNI, hogy vannak dolgok, amikben lehet kételkedni, és vannak, amikben nem.

2013. jan. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a gonoszság forrása éppen a saját hitedben való kételkedés.

Akinek biztos hite van, az nem haragszik meg, ha valaki kétségbe vonja az ő bizonyosságait, megharagudni az fog, aki a szíve mélyén kételkedik, és titkon fél, hogy a másiknak van igaza.

Biztos alapra kell a hitet építeni, és akkor nem fog az ember kételkedni.

2013. jan. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

nem tudom megnéztétek e a videót. ott elég szépen beszél arról, hogy az, hogy ha teljesen meg vagyunk győződve arról, hogy nálunk van az igazság talán oda vezethet, hogy másokkal olyasmit is megtegyünk, amit nem mernénk megtenni, ha kételkednénk, hogy tudjuk e tényleg, hogy mi a végső jó. hogy talán van valami szeretetlenség abban, ahogy valaki akkor áll a másikhoz, ha úgy gondolja, hogy ő tudja és a másik nem tudhatja mi neki a jó. pl elég egyenesen jön a másik nem meghallgatása, úgy igazán. mert minek beszélgessek, ha már tudom. nem csak azt, hogy velem mi van, de nála is jobban tudom, hogy vele.


#1"aki kételkedik az hogyan tudna bármit is tisztán keresztényként megtenni." pont ezért nehéz a kérdés. az ószövetségben nekem is ilyen totálisnak tűnik a hit. de ebben mintha lenne valami szívtelen. és amikor az új szövetségben a szeretet kerül a központba ott már nem tudom megmarad e ez a fajta kérlelhetetlenség. nem tudom, hogy Jézus nem mondana e nemet az Atyának, ha ő Ábrahám helyébe kerülne, hogy ölje meg a fiát az hitéért. Belőle én kinézem, hogy kételkedne. Valahogy az egész hozzáállása nem olyan, hogy keményen be tudna avatkozni bármibe. Ő lágy.


#2 de pont arról szól a hit, hogy teljesen nem tudsz róla meggyőződni. azért kell hinnünk, mert van ott egy lyuk. szóval azt mondod, hogy csak az igazságot kell elhinnünk, de pont, hogy azzal kapcsolatban, hogy mi az igazság nem kell megtartani valami kételyt? hihetem bármikor teljesen, hogy ok megtaláltam, hogy ez az Igazság, ez a Jó. Ebben a pillanatban tényleg mindenki más téved. És nekem minden erőmet be kell vetnem, hogy őket a helyesre tereljem. És ettől tényleg csak az mentene meg, ha maradna bennem némi kétely. Hogy lehet ő tudja jobban.

2013. jan. 26. 20:19
 6/17 A kérdező kommentje:

#4 lehet nem haragszik meg. de nem is veszi a másikat egyenrangú módon emberszámba. mert tudja, hogy a másik nézetrendszere egy tévedés és nála az igaz. innen mosolyog le rá. és ez mintha kevély lenne. mintha nem lehetne ott az az egyenrangú testvéri szeretet. csak az apa szeretete a gyereke felé.


tényleg megnézhetnétek a videót, mert sokkal jobban mondja el mint én :)

2013. jan. 26. 20:22
 7/17 anonim ***** válasza:

Kedves okean, a hit a kételkedés hiányát jelenti. Ha kételkedsz nincs hited. Nincs átmenet hit és hitetlenség között, hogy én csak félig hiszek, félig meg kételkedem. Nem lehet egyszerre két ellentétes dolgot cselekedni.

A tudásra jutott ember (vagy másképpen teljes hitre jutott ember) nem néz le senkit, nem sajnál senkit, hanem csak tele van szeretettel a világ iránt.

Az a baj, hogy Popper jó szokása szerint (ami egyébként elég népszerű és divatos manapság) megpróbál összemosni egymással ellentétes szellemi hagyományokat, ennek eredménye ez a gondolat, hogy egyszerre kell hinni, meg nem hinni.

2013. jan. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Attól függ mit akarsz. Az igazi valóságot keresed, vagy úgy érzed, hogy te a kereszténységben akarsz hinni?

Ha az előbbi, akkor kezdj el kételkedni, és mindent nyitottan fogadni, én így teszek.

2013. jan. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondanám,a hithez kell egyfajta tudás,bölcsesség is,ami azt is jelenti,hogy az illető tudja kezelni az egészséges kételkedést.Mert az kell.Ha valaki fanatikus,az kizárja azt,hogy ő rosszat tehet,vagy rossz dologban hisz,és ez problémák forrása lehet mások,és később önmaga felé is.

A pokol útja is jó szándékkal van kikövezve.

2013. jan. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Most senkit nem olvastam el, mert már fáradt vagyok:D

De ígérem bepótolom. Hazudtam, mert az első kommentet elolvastam és abszolút igazat adok neki.

Miért?

Ezt csak akkor fogjátok megérteni, ha megértitek ki Isten,

Nyílván az lenne a normális, hogy nem vagyunk elvakultak semmmiben, nem vagyunk függői semminek. De Isten ebben kivétel. És itt jön a lényeg!

Nem mindegy, hogy mit nevezünk Istennek és mit vár el tőlünk. Például én azon nem gondolkodom, hogy helyes-e, hogy nem ölök embert, mert tudom, hogy az.

Gondolom nem kell tovább ragoznom és értitek, hogy mire gondolok.


Közelítsük meg az oldalt most egy másik szemszögből.

Mi van halál után?

Ezt senki nem tudhatja pontosan.

Persze le van írva a Bibliában. De nálam ez inkább amolyan remény és hit függő inkább, mint ismeret.


Szabad-e akkor nekem olyanon gondolkdoni, hogy reinkarnáció, megsemmisülés stb...?

Szerintem miért ne? Hinni nem hiszek bennük, de ezen eszmék megértésével a másik embert is könnyebben megtudjuk érteni. És a kreativitásnak is használhat.

2013. jan. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!