Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus hit, és sexualitás?

Jézus hit, és sexualitás?

Figyelt kérdés

Jézus hiten vagyok, aktívan gyakorlom is hitemet. 1 és fél éve van barátnőm, és sokszor nem tudok ellen állni a testi érintkezésnek, ahogy sokan mások. Isten ugyebár tiltja a házasságon kívüli testi kontaktust. Próbálom barátnőmet is istenhitre juttatni, és komolyak a szándékaink, esetleg később házasodás és hasonlók. Nem tudok napirendre térni és egyeztetni ezt a két dolgot egymással, hogy tudnám megoldani? Mármint Nemkéne házasságon kívül ilyenkeet csinálni, de csak akkor tudnám ezt betartani ha esetleg vége szakadna barátnőmmel a kapcsolat, mert nagyon szeretem, és kívánom is.

Várom gondolataitokat, és véleményeteket.



2013. jan. 25. 11:43
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
25%
Jézus egy átlagos krapek volt, a kereszténység pedig csak egy hatalmas biznisz, ami az olyan kisembereken alapul, akik vakon követik a hamis, ember alkotta tanokat. Komolyan elszörnyülködöm, amikor azt látom,hogy a hit ennyire befolyásol és elvakít valakit. A házasságot is emberek találták ki, a nemi vágy természetes. A tested tudja, a hülye agyad nem.
2013. jan. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
0%

A házasságot nem ember találta ki.

Más részt, hogy te nem hiszel ebben az elrendezésben a Te dolgod.

Harmadsorban pedig ne általánosíts ha kérhetlek.

Hogy némelyek Buisnest csinálnak belőle azt sokan tudjuk, de nem mindenki.


Ha valakinek meg jó, az hogy elveszik a pénzét, az megint az egyén döntése, de azt Tudni kell, hogy Jézus nem üzleti vállalkozást indított el.

Az ilyen személyek, meg úgy is felelni fognak a tetteikért.

egy tény, hogy a keresztény életben igen vannak fizikai kiadások, ám ebből nem lehet üzletet csinálni, azzal el kell tudni számolni


Jézus meg nem krapek, hanem a megváltód, ha te nem akarod akkor is, egy kis tiszteletet azért megérdemel, ha nem is hiszed, hogy meghalt érted is.

2013. jan. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:

és ha összeházasodom a barátnőmmel mert idézem:

"De ha magukat meg nem tartóztathatják, házasságban éljenek: mert jobb házasságban élni, mint égni." 1 Kor 7:9



és utána még se ő az igaz szerelem és szétválunk? akkor ugyan csak ottvagyok :

(Héberek 13:4) 4 A házasság tiszteletre méltó legyen mindenkinél, és a házas ágy beszennyezetlen, mert az Isten meg fogja ítélni a paráznákat és a házasságtörőket...

2013. jan. 26. 00:09
 34/45 anonim ***** válasza:
78%
A barátnőd is ennyire hívő? Csak azért házasodnátok össze, hogy keféljetek, ez komoly? Ez aztán a vallás! :D Azért kéne összeházasodni, mert szeretitek egymást, nem azért, mert valami kitalált dolog fékez a szabad életben. Olvassál már egy kis történelmet, elpazarlod az életed, és semmi sem vár odaát!
2013. jan. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok? A barátnőd is hívő? Jártok valamelyik gyülekezetbe, van felekezetetek?

Ezekre válaszolj, akkor lehet, hogy többet tudok mondani.


Ha másfél éve együtt vagytok, és szeretitek egymást, az jó. Próbáld meg őt is ráébresztei, hogy a Biblia Isten szava, Jézus pedig Isten Fia, a Megváltó, a Messiás. Ha ez megvan, akkor pedig házasodjatok össze.

2013. jan. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

Szex csak házas életben megengedett.

Ne tedd nem éri meg vedd feleségül ha szereted.

Azt írtad hogy felnőttek vagytok nem függsz a szüleidtől.

Egy felnőtt embernek mi az akadálya hogy el vegye akit szeret?

A szellemed nagyon is tiltakozik a parázaságod ellen.

Azt mondta Isten akik szeretnek engem be tartják az én törvényeimet.

2013. jan. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

Huszonévesek vagyunk, közelebb a húsz hoz.

Én járok Budapesten gyülekezetbe, Barátnőmet pedig próbálom megtéríteni, de még nincs megkeresztelve, mert nem vallásos családba tartozik.

Akik pedig olyan megbotránkoztató szemmel ítél, nemtudom miért teszi, én ebben vagyok bűnös, ő pedig másban...

Másban észreveszik a szálkát, de sajátmagukéban a gerendát már nehezebben..


Nem azért veszem el hogy kefélhessünk. Szeretem, Már egyideje beszélgetünk házasságról, gyerekekről.

Én vagyok az aki fontolgatja, nem akar félre lőni, mivel édesapámnak is szépen indult a házassága és 15 év után csak mint derült évből villámcsapás lett vége... Ezek után ne legyek óvatos?

2013. jan. 28. 00:21
 38/45 A kérdező kommentje:

Jézus igéjéhez szeretném igazítani az életemet, de hisz szerintem ti is tudjátok hogy nehéz... Nekem ezzel a részével gyült meg a bajom, másoknak mással gyülik meg..

senki sem bűntelen..

2013. jan. 28. 00:22
 39/45 A kérdező kommentje:
És lehet hogy szívesen össze is házasodnánk, de még tanulók vagyunk, és nincs havi fix jövedelmünk sem, hogy egy külön albérletet fent tudnánk tartani.
2013. jan. 28. 00:25
 40/45 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Isten gondot visel a követőire, ha ők is tesznek érte, a parancsokat megtartják. Mennyei Atyánk gondot visel a madarakra, és mi fontosabbak vagyunk náluk, miért ne viselne gondot ránk is? Ne aggodalmaskodj tehát a jövőd felől. Tanuljatok és szerezzetek munkát albérletet. Ezen idő alatt próbáld meg a barátnődet is megtéríteni, járjon el veled a gyülekezetbe. Kérdezd meg a lelkészt/papot, hogy hogyan lehetséges, hogy a barátnőd megkeresztelkedjen és konfirmáljon/bérmáljon. Ehhez tanulnia is kell, tehát megismerkedhet a hittel. Ha még te sem konfirmáltál/bérmáltál, járj el te is vele, akkor szívesebben jár majd ő is.

Tegyétek meg ezeket mielőbb.

Ha pedig mindezek meglesznek, és szeretitek egymást és Istent, akkor nincs miért aggodalmaskodni, házasodjatok össze.

2013. jan. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!