Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan szeressem ellenségeimet...

Hogyan szeressem ellenségeimet és bocsássak meg nekik?

Figyelt kérdés
Nem vagyok keresztény, de vallásos vagyok. Bekerültem egy olyan (nem vallási) közösségbe, ahol a többség ugyan nagyon rendes, de van 4 ember, akik utálnak. Ezt még meg tudnám emészteni, nem szerethet mindenki mindenkit. A baj az, hogy egyfolytában meg akarnak alázni szavakban és néha tettekben is. Próbálom elkerülni őket, de ez nem mindig lehetséges. Visszaszólni próbáltam, csak rosszabb lett. Mindent kipróbáltam, szerettem volna velük megbeszélni a dolgokat, nem voltak rá hajlandóak. Sajnos könnyen felkapom a vizet, ha sérelem ér, ez pedig csak olaj a tűzre. Ebben a helyzetben kezdtem el gondolkodni a "szeresd ellenségeidet " keresztény tanításon. Arra gondoltam, hogy megszabadulni nem tudok tőlük, legyőzni nem tudom őket. Akkor miért ne szeressem őket? Legalább én jól érzem magam tőle! És ki tudja, talán még barátok is lehetünk a végén, bár nem látok erre túl sok esélyt. Néha sikerül is, ideig-óráig. A pozitív tulajdonságaikra koncentrálok, meg arra gondolok, hogy nem engem utálnak, hanem magánéleti gondjaik vannak és csak találtak valakit, akin levezethetik a feszültséget. Meg arra, hogy agyilag még gyerekek és ugyan ki tudna igazán utálni egy gyereket? Sajnos csak 1-2 hétig működik a dolog, utána tuti, hogy valamin felkapom a vizet. Ilyenkor tényleg meg tudnám ölni őket. Hogyan tudnék lélekben annyira megerősödni, hogy egyáltalán ne érdekeljen, mit mondanak? Van itt olyan, aki teljesen magáévá tette ezt a tanítást?
2013. jan. 14. 20:02
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Igen, munkahely. A főnökkel beszéltem, nem akarja kirúgni őket, szóval csak beszélt velük, aminek semmi hatása nem volt.

Nem a származásommal van bajuk. Olyanokat mondanak, hogy őrült vagy. Kérdezem, miért. Erre, ha egyáltalán válaszolnak, zavaros válaszokat adnak, pl. mert szeretek futni. Ja, tényleg, ez az őrület jele...

2013. jan. 14. 23:17
 12/19 A kérdező kommentje:
Klikkesedés annyira nincs, nyilván vannak, akik többet vannak együtt, de nem annyira durva a helyzet. Velem mindenki más jóban van.
2013. jan. 14. 23:19
 13/19 anonim ***** válasza:
Hát, hogy így összefogva rád szálltak, nehéz.. ált. iskolában szokott ilyen előfordulni (valószínűleg itt, ez, ilyen korban a retardáltság jele) - akkor azonnal kiveszi a jó szülő s átteszi másikba. De Te, mint írod, 2,5 hónapig nem tudsz változtatni. Akkor talán az lenne a legjobb, ha nem felelnél,vagy ha azt nem bírod ki, rájuk hagynád. Örült vagy. Igen az vagyok. stb.stb. Ők is, te is, mindenki tudja: nem igaz. Ezért egy idő után nekik is unalmas lesz. Ez tkp. "a tartsd oda a másik orcád" megoldás, mert nincs ellenhatás. Egy hatás csak úgy tud érvényesülni ha van ellenhatás, ez nem csak fizikai törvény. A keleti harcművészeteknél a legjobb eszköz, hogy félrehajol a nagy erővel lendülő támadótól - és az hasra esik -nincs ellenerő -a saját erejét kapja ilyenkor vissza.
2013. jan. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

-Ha mindent megtettél a helyzet megoldása érdekében, kérd az Urat, hogy tegye hozzá maga a részét, adja, hogy siker koronázza az erőfeszítéseidet, és élhetővé váljon a kapcsolatod velük. Egyszóval: imádkozz segítségért.


-Az utálkozással csak magadat mérgezed, még ha jogos is. Ha béke és szeretet van a szívedben, képes leszel minden atrocitást derűsen és őszinte mosollyal átvészelni, a bántalmak le fognak peregni rólad. Légy boldog, és ne hagyd, hogy bárki megakadályozza ezt! :)


-Az egyetlen, amivel a rosszindulatú emberek nem tudnak mihez kezdeni, az a jóindulat. Nem kell "nyalni" nekik, egyszerűen csak legyél udvarias, normális, kedves. Mint általános iskola alsó tagozaton, amikor csúfolnak valakit. Ha az illető felveszi a kesztyűt, vagy sírva fakad, vagy megy a tanító nénihez panaszkodni, azzal csak adja a lovat a csúfolódók alá. Míg ha rájuk sem hederít, előbb-utóbb úgy fogják érezni, hogy a csúfolódásuk hatástalan, és abbahagyják. Ezt a stratégiát alkalmazhatod te is. Ha a kötekedésük süket fülekre talál, le fognak állni, mert a fallal kötekedni nem valami szórakoztató.

2013. jan. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Hogyan tudnék lélekben annyira megerősödni, hogy egyáltalán ne érdekeljen, mit mondanak?"


Isten segítségével tudod ezt csak megtenni, úgy ha sokat imádkozol és nap közben is gyakran gondolsz Istenre és kéred a segítségét, hálát adsz Neki és dicsőíted őt. Ha így élsz és türelmet kérsz Istentől akkor meg fogja adni. Lehet hogy kell hozzá egy kis idő hogy kialakuljon benned a türelem de ha kitartó vagy az imában akkor meg fogod kapni.


"Arra gondoltam, hogy megszabadulni nem tudok tőlük, legyőzni nem tudom őket. Akkor miért ne szeressem őket? Legalább én jól érzem magam tőle!"


Igen ha haragot tartasz azzal saját magadat mérgezed meg, ha megbocsátasz akkor viszont tiszta szívvel élhetsz és így boldog lehetsz. Tehát az a te érdeked is hogy megbocsáss nekik. Az hogy nem vághatsz vissza a sértésekre csak ideiglenes kellemetlenséget okoz, ha viszont Istennek tetsző életet élsz és mindig megbocsátasz akkor tartós lelki békét és örömet kapsz majd Istentől.

Sokat segít az is ha arra gondolsz közben hogy a sértések elviselésével Istent szolgálod. Fel is ajánlhatod ezt Istennek áldozatképpen. Ajánld fel ezért a négy emberért a megpróbáltatásokat és innentől a gonosz lélek önmaga ellen fog dolgozni. Ezt nem is fogja folytatni így hiszen nem akarja a saját művét tönkretenni.


Azt írtad zsidó vagy és vallásos, szerintem ez a valódi oka a lelki támadásoknak. A sátán a többi embernél jobban gyűlöli a keresztényeket és a zsidókat, ők az első számú célpontjai. Isten pedig megengedi hogy próbára tegyenek, hiszen mivel több kegyelmet kaptál a vallásod által ezért többet is kell tenned a többi emberért.


Kérd Istentől a türelmet és azt hogy adja neked azt a szeretetet amivel Isten is szeret minden embert.

És próbálj velük minél kedvesebb lenni, ha van lehetőséged viszonozd valami jóval a rosszat.

2013. jan. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 szabolcs1988 ***** válasza:

Szeretnelek megdicserni, hogy ilyen szemleletmodot probalsz kialakitani, es nem masokban keresed a hibat, hanem elismered "Sajnos könnyen felkapom a vizet, ha sérelem ér, ez pedig csak olaj a tűzre"

Napjainkban a vilag szelleme hatassal van rank es sokan igy viselkednek. Valamint a Biblia arrol is ir, hogy az utolso napkban az emberek onmagukat szeretok lesznek, gogosek, onteltek, buszkek lesznek.

Amit tudok neked tanacsolni az ket biblia versben van.

Az egyik a Galacia 5:22,23 verse, ami arra buzdit mindannyiunkat, hogy sajatitsuk el a szellem gyumolcset, melyek a kovetkezok: szeretet, orom, beke, hosszutures, kedvesseg, josag, hit, szelidseg, onuralom. Ezekre mindegyikre szukseg van, hogy hosszu tavon jo kapcsolatban legy ezekkel a szemelyekkel.

A masik bibliai gondolat a Kolosse 3:13 - Tovabbra is viseljetek el egymast, es bocsassatok meg egymasnak kezseggel, ha valakinek panaszra van oka a masik ellen. Mint ahogy Isten is kezseggel megbocsatott nektek, ugy ti is.

Ez a gondolat pedig abban segit hogy eltudjuk viselni egymast, meg akkor is ha nagyon nehez.

2013. jan. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ma sikerült nevetnem azon, amiket mondanak. Tulajdonképpen akár viccnek is fel lehet fogni a dolgokat. És úgy gondolom, hogy a nehézségek azért vannak, hogy tanuljunk belőlük. Szerintem ez jó lecke, amiből megtanulhatom kezelni az embereket.
2013. jan. 17. 16:15
 18/19 anonim ***** válasza:

naugyeugye -ez jó !! :))))

(most egy kicsit nekünk jó, mert érezzük nem teljesen hiábavaló itt írogatni)

Ha valami bánt, probléma van, sokszor elé róla beszélgetni, körbejárni..még ha "megoldást" nem is talál ilyenkor az ember,akkor is oldódik... a megismerés által, nő a megértés. A homályos érthetetlen dolgok nyomasztóak, bánkódik tőlük az ember.

2013. jan. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 szabolcs1988 ***** válasza:

Szia! Örülök annak, hogy így sikerült megváltoztatni a gondolkodás módod, ráadásul elég hamar. Úgy látom, megfogadtad a tanácsainkat, remélem, hogy sikerül hosszú távon is megfogadni ezen tanácsokat.

Még egyszer örülök, hogy alkalmazod ezen javaslatokat.

2013. jan. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!