Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A 10 parancsolat egyike h ne...

A 10 parancsolat egyike h ne paraznalkodj! Akkor a szex az mi? Manapsag senki nem tartja be?

Figyelt kérdés

Engem vallasosan neveltek a szuleim, es a paraznasagba tudtommal a szex is benne van.A Biblia szerint szuzen kell ferjhez menni. De ha akarsz komoly kapcsolatot, ugyis lesz szex mert anelkul nincs komoly kapcsolat se mar.

Akkor mindenki csak paraznalkodik?


2008. jún. 1. 14:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Ez így van, hiszen változik a világ! Manapság a szex a mindennapok része, nézd csak meg a reklámokat (kedvencem a Koral jégkrém reklámja, hát az botrány:) )

De ha két vallásos ember kerül össze, akik nem csak "látszatvallásosak", akkor ők talán meg tudják állni, hogy a házasságig nem szexelnek.


Amúgy nem csak ezt az egy parancsot szegjük meg! Ott van például, hogy "Isten nevét hiába ne vedd!" Vagy "Ne hazudj!"

2008. jún. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

S akkor torodjek bele? H akarhogy nem szeretnem megszegni ezt a parancsolatat, mert kicsit durvabb mint pl a ne hazudj.

Mert nem mindegy h hazudok, vagy olok.

Es akkor beletorodok, mert csak ugy lehet csaladom meg kapcsolatom ha megszegem a parancsolatat?

Ezert Isten megbocsajt?

2008. jún. 1. 14:56
 3/17 anonim ***** válasza:
46%
Isten mindenért megbocsájt,csak szeresd őt teljes szívedből,de majd lehet meggyóntatja veled a bűneidet,de megbocsájt,mert szeret,hiszen értünk halt meg!!
2008. jún. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%
ucsó válaszoló vok, persze ez nem azt jelenti vissza kell élni jó szívével,meg hogy embereket kell ölni,mert ha megölsz egy embert,azt már nem bocsájtja meg sztem,mert ún. halálos bűnnek számít...szexeljél csak:) Isten azt mondta az embereknek,hogy szaporodjatok:)
2008. jún. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
36%

ja

kedvenceim azok a lányok, akik szüzek akarnak maradni házasságig, ezért inkább csak szájba meg análisan csinálják:D pfff

isten megbocsát mindenért, amit megbánsz. de ha megbánod a szexet, akkor az már nem jó.

2008. jún. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%

Én tisztelem a vallásosságodat, ezt előre kijelenteném.

De gondolj csak bele: 1. Mikor írták azokat a parancsokat? 2. Ki írta a Bibliát?

1: Kábé kétezer éve keletkezett írásról beszélünk, amiben a szexualitás is komoly szerepet kap, csak ezt szereti az egyház elfelejteni. Vagyis mondhatnánk, hogy ott van benne, ha kétezer évvel ezelőtt lehetett, akkor most miért ne?

2: Nem tudom hány éves lehetsz, de gondolom Te is tanultad már, hogy a Bibliát egy zsinaton állították össze, kanonizálták, vagyis EMBEREK döntötték el, hogy mi kerülhet bele. Tehát a szövegek az ő céljaikat szolgálták. Mivel a bibliai szövegeket emberek írták, honnan tudhatjuk biztosan, hogy a Tízparancsolat az Isten parancsa is.

Ő nem azt várja el, hogy őt szeressük? Miért kellene csak azért lemondanunk valamiről, mert őt tiszteljük? Ez valami olyasmi, mint amikor van egy jó barátod, aki a szüleidnek nem szimpatikus, mert ők másként ítélik meg, és elvárják, hogy szakítsd meg vele a kapcsolatot. Erre azt mondanánk önzőség. Akkor Isten önző lenne?


Én ebből az egészből csak azt szeretném kihozni, hogy igen, a Biblia szerint mindenki halálos bűnben él, de nem biztos, hogy Isten parancsa van a Bibliában. Nem azt akarom, hogy kételkedj, hanem hogy megértsd, nem biztos, hogy az egyház feltétlenül Istent és az elveit képviseli. Sokkal szebb, ha valaki magában hisz benne, beszél vele, ha szükségét érzi. Nekem van olyan barátnőm, aki számtalan kalandon van túl, nem jár misére, de néha bemegy a templomba, és imádkozik.

Másrészt a szex manapság már tényleg egy komoly kapcsolat alapja, és ha nem működik, az meg is ingathatja a kapcsolatot. Még a párom nagymamája is azt mondta, hogy ma már inkább próbáljuk ki előtte, mint a nászéjszakán szembesülünk vele.


Egyébként, ha Te kitartasz a szüzességed mellett, akkor azt ajánlom nézz körül, mert vannak vallásos fiatalokból álló csoportok, ott találhatsz olyat, akivel egyezik a nézeted.

2008. jún. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

koszi a valaszokat. Hat egy idoben ezen ragodtam, mert prsze en is szerelmes lettem es voltam sraccal... s akkor nem tudtam eldonteni h hogy helyes.

De attol normalis eletet elek, nem olok:)

De nem is kell olyan "szent" fiu..hanem normalis elet.

2008. jún. 1. 17:19
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Hát szerintem fontold meg mindenképpen mit akarsz. Mert azt mondod nem kell "szent" fiú. Akkor Te biztosan ugyanúgy "szent" akarsz maradni? Meg az, hogy elgondolkoztál már ezen, azt mutatja, hogy az életösztönök benned is erősebbek, mint a vakbuzgó hit. Most azért az is kérdés maradt számomra, hogy mit értesz 'normális élet' alatt? Írhatsz nyugodtan privát üzenetet, válaszolni fogok, kíváncsi lennék ezekre a dolgokra. :)


5. válaszoadó

2008. jún. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Én olvastam valahol, hogy a ne paráználkodj parancsolat, az az állatokkal való közösülésre értendő...nem tudom. Egy mellémagyarázatnak tűnik. Az én lelkiatyám azt mondja, hogy ha nem gondolsz arra, hogy bűnöset cselekszel, akkor tulajdonképpen nem is vétkezel....közben pedig gondolom senki nem gondol arra, hogy épp vét a parancsolat ellen. De szerintem az a legtisztább, ha megkérdezed a gyóntatódat, szerintem ő tudna rá megfelelő választ adni.
2008. jún. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
A szex az nem paráznaság. A paráznaság az, amikor valaki mindenkivel lefekszik, aki szembejön, vagy pénzért csinálja, vagy kedvtelésből. A házasság előtti szex, ha az szeretetből fakad az nem tiltott (nem tudom honnan olvasták ki néhányak a bibliából ezt) A másik megismerésének ez is része, a testi és lelki és szellemi harmónia ugyanis nagyon fontos. Persze nem ez az első lépés a megismerés útján.
2008. jún. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!