Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elmondaná valaki mit jelent a...

KZitus kérdése:

Elmondaná valaki mit jelent a Máté evangéliuma 8:19-22?

Figyelt kérdés
Főleg ennek a résznek az értelmezése érdekelne:"Jézus pedig monda néki: Kövess engem, és hagyd, hogy a halottak temessék el az ő halottaikat."

#halott #halottaikat
2013. jan. 12. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor Jézus felajánlotta az egyik hallgatójának, hogy legyen a követője, a férfi azt válaszolta, hogy először ’el kell temetnie’ az apját. Valószínűleg arra gondolt, hogy otthon marad, és megvárja, míg az apja meghal. Ehelyett megtehette volna, hogy követi Jézust, és akkor teljesíti a családja iránti kötelezettségét, amikor annak valóban eljön az ideje.
2013. jan. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vesd össze


Lukács Evangyélioma 14. rész 16-24

2013. jan. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mulder614 ***** válasza:
Lényegében arra gondolt hogy olyan dolgokkal törődj aminek, van jövője. A halottakért már nem tudsz mit tenni, viszont saját magad meg tudod menteni.
2013. jan. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A férfi apja nyilvánvalóan még nem halt meg, különben nem valószínű, hogy a fia itt hallgatná Jézust. A fiú nyilván addig kér időt, amíg apja meg nem hal. Nincs felkészülve arra, hogy Isten Királyságát tegye életében az első helyre.
2013. jan. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves KZitus!


A Biblia többféle halálról is beszámol. Egyrészt van a fizikai testünknek a halála - a hétköznapi értelemben többnyire ezt szoktuk érteni alatta, - illetve beszél egy másik fajta halálról is, ami a szellemi halált jelenti. Több helyen is láthatjuk az Igében, hogy élő emberekre mondja, hogy halottak. Mutatok néhány példát:


"Bizony, bizony mondom néktek, hogy a ki az én beszédemet hallja és hisz annak, a ki engem elbocsátott, örök élete van; és nem megy a kárhozatra, hanem ÁLTALMENT A HALÁLBÓL AZ ÉLETRE. Bizony, bizony mondom néktek, hogy eljő az idő, ÉS AZ MOST VAGYON, MIKOR A HALOTTAK HALLJÁK az Isten Fiának szavát, és a kik hallják, élnek." Ján 5:24-25


" A Sárdisbeli gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja az, a kinél van az isteni hét szellem és a hét csillag: Tudom a te dolgaidat, hogy AZ A NEVED, HOGY ÉLSZ, ÉS HALOTT VAGY." Jel 3:1


"Mi tudjuk, hogy ÁLTALMENTÜNK A HALÁLBÓL AZ ÉLETBE, mert szeretjük a mi atyánkfiait. A ki nem szereti az ő atyjafiát, A HALÁLBAN MARAD." 1 Ján 3:14


"Annakokáért mondja: Serkenj föl, a ki aluszol és TÁMADJ FEL A HALÁLBÓL, és felragyog tenéked a Krisztus." Ef 5:14


Isten azt mondta Ádámnak, hogy nem ehet a jó és gonosz tudásának fájáról, mert amely napon eszik belőle, meghal. Fizikailag nem halt meg Ádám azon a napon, hanem elszakadt Istentől. Ez az Istentől való elszakadás a szellemi halál. A fenti Igék és az általad idézett is ilyen emberekről beszélnek, akik fizikailag ugyan élnek, de szellemi halálban vannak. És ennek igaz a fordítottja, vannak olyanok, akik ugyan meghaltak már fizikailag, de mégis élnek (ld. Mk 12:16-17).


"Kövess engem, és hagyd, hogy a halottak temessék el az ő halottaikat."


Itt a szellemi halott emberekről beszélt Jézus, hogy hadd temessék el a fizikai halottukat.


Nincs köztes út, vagy szellemi halott valaki vagy pedig él, Isten Igéje nem beszél zombikról :) És figyeld meg, mit mondott Jézus:


"Monda azért nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Ha nem eszitek az ember Fiának testét és nem iszszátok az ő vérét, NINCS ÉLET BENNETEK. A ki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, örök élete van annak, és én feltámasztom azt az utolsó napon. Mert az én testem bizony étel és az én vérem bizony ital. A ki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, az én bennem lakozik és én is abban. A miként elküldött engem amaz élő Atya, és én az Atya által élek: akként az is, a ki engem eszik, él én általam. Ez az a kenyér, a mely a mennyből szállott alá; nem úgy, a mint a ti atyáitok evék a mannát és meghalának: a ki ezt a kenyeret eszi, él örökké." Ján 6:53-58


És ez neked is szól:


"Serkenj föl, a ki aluszol és TÁMADJ FEL A HALÁLBÓL, és felragyog tenéked a KRISZTUS" Ef 5:14

2013. jan. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
"a halottak temessék el az ő halottaikat." -miről beszél itt? Ezt hogyan lehet?
2015. ápr. 8. 11:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves KZitus!


Ez bizony azt jelenti, hogy Te halott vagy, ahhoz képest amilyen életed lehetne.

És akkor fogsz el kezdeni élni, amikor befogadod a lelkedbe, Jézust Uradnak és Istenednek! :)

2015. ápr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!