Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik azt mondják, hogy nem...

Akik azt mondják, hogy nem vallásosak, de hívők, azok miben hisznek?

Figyelt kérdés
Én például abban hiszek, hogy nem valami istent kell szeretni, hanem az embereket, és nem azért kell jónak lenni, hogy a mennybe jussunk, hanem mert így helyes. Akkor én hívő vagyok?
2012. dec. 26. 20:57
 1/10 rémuralom ***** válasza:
82%
Én meg azt hiszem, innom kéne még egy sört. Akkor én most hívő vagyok?
2012. dec. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is így gondolom, mint te kedves kérdező.


A különbség annyi, hogy míg egyesek a végzetnek gyermekeit alfának hívják, én omegával azonosítom őket.


Ahol a kezdet ott van a vég és ahol a végzet ott van a kezdet.


Lukács 14

"

11

Mert mindenki, aki magát felmagasztalja, megaláztatik; és aki magát megalázza, felmagasztaltatik.

"


Mi azt mondjuk, hogy a bűnös meg lesz ítélve, mások azt mondják, hogy nem lesz megítélve.


Néhányan azt mondják a bűnösre, hogy ő az alfa, mi azt mondjuk jaj lesz néked azon a napon, mikor minden nyílvánvaló lesz.


A mi logikánk alapján az erkölcs nem relatív. Nem attól függ, hogy kiderül vagy sem. Nem nézőpont kérdése.

2012. dec. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ha nem csak hiszed, hanem cselekszed is, akkor keresztény vagy:P
2012. dec. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Keresztény vagyok, mert megkereszteltek... de én nem hiszem, hogy Isten alkotta az embert, hanem az ember találta ki az istent Bibliástul, Koránostul, stb.
2012. dec. 26. 22:25
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Attól, hogy gyerekkorodban megkereszteltek, még nem lettél keresztény, csak vizes. Keresztény akkor leszel, ha követed Krisztust, mert a szó maga is ezt jelenti. Mivel a Teremtőt és az Igéjét tagadod, akármilyen jó és szeretetteljes ember vagy, keresztény nem. aki pedig azért cselekszik jót, hogy a mennybe jusson, az biztos nem fog oda jutni.


Én akkor szoktam így megkülönböztetni, hogy hívő vagyok és nem vallásos, ha azt szeretném tudatni a beszélgető partneremmel, hogy nem valamelyik izmusban, vagy egyházban hiszek, hanem a Teremtőben.

2012. dec. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Sághegyi Csaba ***** válasza:
A vallásos távol érzi magát Istentől, reméli, hogy Isten elfogadja. A hívő hisz Isten ígéreteiben, hiszi, hogy kegyelemből üdvözül, mindennapi személyes kapcsolatot folytat Istenével, akinek jelenlétét, néha természetfeletti erejét is megtapasztalja valóságosan.
2012. dec. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Most már végképp nem értem az egészet (:
2012. dec. 27. 00:27
 8/10 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok.


Az eredeti kérdésed az volt, hogy aki nem vallásos, de hívő, az miben hisz? A válasz: Istenben. Aki nem hisz a Teremtőben, az nem hívő. Nem hívőként talán kicsit nehéz, de próbálj meg különbséget tenni Isten és egyház, hit és vallás között. Elsőre nem is érzed a különbséget, pedig hatalmas szakadék tátong a megfogalmazások között.



"nem valami istent kell szeretni, hanem az embereket, és nem azért kell jónak lenni, hogy a mennybe jussunk, hanem mert így helyes"


Az első mondatszakasz kivételéven teljesen helyes a gondolatmenet. Ha így gondolkozol, és még így is cselekszel, jó ember vagy.



Az alkérdésed az volt, hogy Te magad hívő vagy-e? Egyik későbbi kommentedből kiderül, hogy nem, mert tagadod Isten létezését. Ha nem hiszel Istenben (felekezettől függetlenül), akkor nem vagy hívő.

2012. dec. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az eddigiek alapján kedves kérdező én úgy gondolom, hívő vagy. Hiszel a jóban, hiszel az értelemben, hiszel a jövőben és abban, alakíthatod. A legjobb értelemben vett hívő vagy.


Hinni sok mindenben lehet, azaz sokféle belső meggyőződése, lelki támasza lehet az embernek, amely átsegíti nehéz percein. Hinni nem más, mint meggyőződéssel követni valamit, amit jónak tartunk, ami erőt ad ha szükséges, és amit nem szeretnénk elveszíteni. Van, aki a tudományban hisz. Szokták tévesen ateistának nevezni. Van aki az emberi jóságban hisz. Szinonímaként gyakran hallhatod az ilyenről, hogy naiv. És vannak, akiknek a biztonsághoz egy felsőbb lény szükséges, ők vallásosak, úgy hívők. Közöttük és sokan vannak, akik a hétköznapi életben igazából az előbbiek szerint hívők, de szükségük van e pluszra is. Feltétlenül jó értelemben. És vannak közöttük végletesen istenhívők, akik lenéznek, gyűlölnek mindenki mást, őket talán helyesebb bigottnak nevezni.


Mint látható, a hitre sokféle más szó is van, gazdag a magyar nyelv.

2012. dec. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%

Vallásos az, aki elmegy templomba, imádkozik, gyón, majd hazamenvén tovább lop, csal, hazudik.

Hívő pedig az, aki minden csinnadratta nélkül odaadja a szegénynek utolsó fillérét, majd hálát ad az Úrnak, hogy segíthetett.

2012. dec. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!