A most felnövő nemzedékek körében mennyire lesz meghatározó a vallás - a kormány "oktatáspolitikájának" köszönhetően?
Arra vagyok kíváncsi - főleg indulatoktól mentes vélemények keretében -, hogy a kormány "erkölcsi"/vallási direktívája az oktatásban, mennyire lesz gyümölcsöző a következő nemzedékek estében? Vagyis, hogy mennyire érvényesül a vallás a nevelésükben és ez mennyire lesz náluk meghatározó...
Én nem vagyok vallásos, nem vitatkozni akarok; szívesen olvasom ateista és vallásos válaszolók hozzászólásait, amennyiben nem mocskolódásról van szó.
Szia!
Van egy olyan sanda gyanúm,hogy működni fog,de ennek a keresztény erkölcsösséghez semmi köze nem lesz!
Nézd csak meg mekkora divatja van napjainkban az Amerikából beszivárogtatott business-vallásoknak!Szórakoztató ipar Bibliai köntösben!Adóbevétel növelés egy kis agymosással fűszerezve!
Nem vagyok vallásos, szóval szerintem nem is baj, hogy nem veszik bele jobban a vallást a tananyagba. Mármint hadd döntsem el én, hogy miben akarok hinni, semmi szükségem rá, hogy a suli mondja meg helyettem. Pláne, hogy melyik vallás? Mert azért jó sok van a Földön.
És nem hinném, hogy különösebben rossz hatással lenne ránk a vallás hiánya. Az embernek nem azért kell erkölcsösnek lennie, hogy aztán jutalomként a Mennybe, Nirvanába, vagy mittudomén hova jusson. Ha a vallásnak megfélemlítő szerepe van, vagyis az ember csak azért hisz benne, hogy nehogy a pokolba kerüljön, az már régen rossz.
És sok vallás nem is fér meg a tudományosan bizonyított tényekkel, pl. az evolúció a kereszténységgel. Márpedig a barlangrajzok bizony ott vannak, bele kell őket venni a tananyagba.
De ha valakinek nagyon fontos a vallása, írathatja olyan suliba a gyerekét.
ma 17:42
"Kedves Weishaupt, ezt a kérdést a politika kategóriában kellett volna föltenned, a vallás oldal nem a politikai döntések megvitatásának a helye."
Engem nem a politikai része érdekel a dolognak, hanem kifejezetten az, hogy milyen hatása lehet a társadalomra! Szerintem ez ide tartozik.
"De azért annyit megkérdeznék, milyen vallási direktíva érvényesül szerinted jelenleg az oktatásban? A bevezetett erkölcstanra gondolsz?"
Lehet választani az erkölcstan és a hittan között, nyilván ahol csak full ateisták vannak, ott nem jut kapacitás csak az erkölcstanra! Amúgy pedig úgy gondolom, hogy az iskolák egyházi kézbe kerülése miatt fognak tanítani vallást is a tananyagban.
"A 18. és 19. században még volt értelme az egyházak túlzott befolyása ellen küzdeni (tudniillik akkor még volt befolyásuk), de a 21. században ez márcsak egy ideológiai kényszerharc, egy már nem létező ellenséggel szemben."
Az egyház ellen mindig kell harcolni, mert amint egy kis lehetőségük adódik, állandóan a hatalomba szivárognak és van egy olyan rossz szokásuk, hogy megszabják a dolgait annak is, aki nem vallásos. Ez főképp a katolikusokra vonatkozik, a reformátusokra annyira nem. De Magyarországon a katolikusok vannak többségben. Amúgy személy szerint semmi bajom a vallásos emberekkel, a kereszténység sem zavarna, általában szép eszméket vall. De az intézményrendszere undorító, tiltandó, üldözendő!
"Az egyház ellen mindig kell harcolni, mert amint egy kis lehetőségük adódik, állandóan a hatalomba szivárognak és van egy olyan rossz szokásuk, hogy megszabják a dolgait annak is, aki nem vallásos. Ez főképp a katolikusokra vonatkozik, a reformátusokra annyira nem. De Magyarországon a katolikusok vannak többségben."
Na ne, most komolyan, egy példát mondj, mikor beszivárgott a hatalomba az utóbbi évtizedekben!
Már több mint 70 év óra a magyar parlament közelében sincsenek. Az ú.n. Kulturkampf (XIX. század vége) óta szinte semmi befolyása nincs egyik egyháznak sem a politikai életre. Onnantól kezdve polgári anyakönyvezés, polgári házasság lépett életbe, azaz onnantól kezdve, ha akarod egyik egyháznak se kellett formálisan a tagjává válnod, tehát innentől kezdve semmit nem szabnak meg, kivéve a saját belső ügyeiket, aki nem tagja az Egyháznak, az nem is köteles semmit betartani.
Amiről most itt folyik a téma, ez meg az állam által hozott oktatáspolitika, amihez semmi köze az egyházaknak.
ma 22:03
Pl. Spanyolországban a Franco diktatúra alatt! Az apácák hazudtak az anyáknak, hogy elvegyék a gyerekeiket. Sok van a klérus számláján!
Szia, hívő emberként is visszataszítónak tartom hogy a gyerekem majd kötelező hittanon vegyen részt. Mi van akkor, ha az a hittan nem fedi azt amit a családja gondol a vallásról? felesleges is, ahogy előttem már megjegyezték, ez a családból jön, esetleg személyes érdeklődés, de nem az iskolai tananyagnak köszönhetően.
Független etika oktatás pedig ott lesz, ahol az iskola vállalja hogy felvesz vagy képez etika tanárt. A legtöbb helyen ráhagyják az egyházra a munkát. Felesleges porhintés, ahogyan a mindennapos testnevelés (nincs több tornaterem) csak arra jó, hogy a gyerekeket minél tovább bent tartsa az iskolában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!