Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúknál, aki vesz...

Jehova tanúknál, aki vesz magának az emlékjegyekből, ő mi alapján dönti el, hogy méltó arra?

Figyelt kérdés

Mert ezt az idézetet hozzátok fel:


1Kor 11,27 Azért a ki méltatlanul eszi e kenyeret, vagy issza az Úrnak poharát, vétkezik az Úr teste és vére ellen.


Mi a mérce? Mit kell egy tanúnak elérnie, megfelelnie, hogy eljöjjön az a nap, mikor azt mondja magáról, hogy méltóvá tétetett, hogy úgy gondolja, hogy ő lesz az az egy a 144000-ből, aki Krisztussal megy az égbe uralkodni?


Nem kötekedni akarok, hanem megérteni.

Köszönöm az érdemi hozzászólásokat!


2012. nov. 17. 11:33
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

„"Egyszerű. Az én kérdésem az volt, hogy honnan veszitek, hogy egy csapat,ráadásul az, amelyik az emlékjegyekból részesül megy a mennybe. Erre hoztad fel ezt az idézetet. Erre írtam amit írtam. Szerintem egyértelmű"


Nem csak ezt az egy idézetet hoztam fel, hanem még e tárgyban egy seregnyit.”


Oké, sorra veszem a válaszod, melyet 17-én, tegnapelőtt írtál 18:58-kor, nehogy azt mondhasd, hogy nem olvastam el.


8 bekezdést írtál, bekezdésenként fogom sorra venni annak tükrében, hogy vajon egy sereg idézetet hoztál-e fel ennek a kérdésnek a megválaszolásához.


1; bekezdés: A bekezdésben azt taglalod, hogy ti nem hisztek a lélek halhatatlanságában. Egyetlen idézetet sem hoztál fel annak a kérdésnek a megválaszolására, hogy aki az emlékjegyekből vesz, az felmegy uralkodni a menybe Krisztussal.


2; bekezdés: Azt írod, hogy a Zsid 3;1 azt állítja, hogy „egyes keresztények "égi elhívásban" részesülnek”. Erre bátorkodtam írni a következő válaszomban részletesen, hogy mennyire rossz következtetés ez. Ha nem haragszol, nem másolom be ismételten, nézz magad utána. Majd ezt válaszoltad erre: „Nem értem, hogy mit akartál ebből kihozni.” Még az is tartalmazza a bekezdésed, hogy Isten új földet ígért, amelyre hoztál is idézeteket, de egyik sem bizonyítana semmilyen emlékjegy magához vétel és égi elmenetel közti összefüggést.

Beidézem a igék linkjeit:

„Boldogok a szelídek: mert ők örökségül bírják a földet.”

„De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik.”

„Ezután láték új eget és új földet”


Nem úgy rémlik, hogy bármelyik is a kérdésemre adna választ, miszerint az emlékjegyek fogyasztói mennek Krisztussal az égbe.


3; bekezdés: Itt határozottan állítod, amire a kérdésem vonatkozik, miszerint két tábor lesz, egy 14400-es az égben, egy másik a földön, és a fenti uralkodik a lentin.

Hét idézetet hoztál fel annak igazolására, hogy Krisztus első tanítványai az apostolok voltak.

Két idézetet hoztál fel annak igazolására, hogy lesznek olyanok, akik Krisztus eljövetele idején élni fognak. Semmi nem igazolja azt, hogy azok, akik elragadnak a 144000 azok, akik fogyasztanak az emlékjegyekből.


4; bekezdés: Azt bizonygatod, hogy a föl örök, a mennyben Isten lakik, és a föld az emberé. Nem értem, hogy ez miben válasz arra, hogy ha valaki méltóan veszi magához az emlékjegyeket, az ama bizonyos 144000, kik az égbe mennek 1000 évre Krisztussal uralkodni a földön lévő alattvalókon.


5; bekezdés: Felhozod a 144 ezer „szellemi Izraelitát”. A Jelenések könyvében pontos nemzetségre vonatkoztatott számszerinti adat szerepel, egy szó nélkül a szellemi kifejezésre.

De ennek sincs köze a kérdésem megválaszolásához. Majd végre hoztál fel valamiféle igazolást a kérdésemre a Dániel 7. könyvéből.

Csak épp a bibi, hogy a magasságos egek szentjeit ti párhuzamba állítottátok a 144 ezerrel. Viszont az írás ezt mondja róluk: „Dániel 7, 18: „De a magasságos egeknek szentjei veszik majd az országot, és bírják az országot örökké és örökkön örökké.”

Ez nem az 1000 év. De még így sem válasz arra, hogy miért azok, akik esznek az emlékjegyekből, ők mennek uralkodni Krisztussal az égbe a földön lévőkön.


6; bekezdés: Ezt egy kicsit jobban kitárgyalnám:

„Az első keresztények elég jól ismerték azokat a jövendöléseket, amelyek két csoportról: a "magról" és a "nemzetekről", a "szentekről" és a "nemzeti csoportokról" szóltak.”


A magot nem kell félreérteni, Pál meg is magyarázta:

Gal 3,16 Az ígéretek pedig Ábrahámnak adattak és az ő magvának. Nem mondja: És a magvaknak, mint sokról; hanem mint egyről. És a te magodnak, a ki a Krisztus.


„János apostol viszont azokhoz intézve sorait, akik hozzá hasonlóan az égi reménység várományosai”

Ha megfigyelted a Zsid 3:1-es magyarázatot, akkor most már magad is tudod, hogy mit takar az égi elhívás kifejezés.

De ennél a bekezdésnél sem láttam az idézetet arra vonatkozóan, hogy azok mennek Krisztussal uralkodni, akik vesznek az emlékjegyekből.


7; bekezdés: Két csoportot bizonygatsz, mely szerint lesznek az 1000 év alatt egy csoport és lesznek akik utána támadnak fel. Nem vonatkozik egyetlen mondatod sem arra, hogy azok lesznek az egyik csoport, akik vesznek az emlékjegyekből.


8; bekezdés: Ezt bemásolom egy az egyben:

„Tehát aki a Héber Iratok próféciákban is megjelenő és a Keresztény Görög Iratokban kibontakozó, lakóhely és tisztség szerint kettős reménységet nem látja meg a Szentírásban, az nem elég alaposan vizsgálódott, és/vagy előítélet tompítja a látását ez ügyben.

Mindenkinek jó vizsgálódást kívánok!”


Gratulálok!

2012. nov. 19. 08:46
 22/24 anonim ***** válasza:

A első bekezdésnek nem is tárgya annak bizonygatása, hogy - a szavaiddal élve "aki az emlékjegyekből vesz, az felmegy uralkodni a menybe Krisztussal."


A 14-s válaszodban önkényesen "hivatásnak" fordítod a Héberek 3:1-t, de a következtetésedet nem indokoltad meg alaposan és érthetően. Más fordítások is "elhívásnak" fordítják, hiszen "Krisztussal lesznek", aki viszont nem a földön lesz! Mellesleg, ha "hivatás" is lenne, akkor is jó lenne, hiszen egy tisztséget töltenek be az égben.


Amúgy meg minden bekezdésnek megvannak az egész téma egy-egy részletéhez illő bizonyítékai, nem tudom miért akadsz fenn azon, hogy a te egyik kérdésedre nincs mindenhol válasz???


3. "Hét idézetet hoztál fel annak igazolására, hogy Krisztus első tanítványai az apostolok voltak."


Nem pusztán "az apostolok" (és más tanítványok) voltak, hanem az égi elhívás részesei, mint ez máshol ki is derül!


"Két idézetet hoztál fel annak igazolására, hogy lesznek olyanok, akik Krisztus eljövetele idején élni fognak."


Egyrészt Jézus "jelenléte" idejéről van szó, nem "eljövetele" pillanatnyi idejéről. Másrészt ezek a versek azt írják le, hogy az égi reménységű felkentek milyen sorrendben támadnak fel, valamint hogyan reagál erre Sátán, a Jelenések könyve leírása szerint.


"4; bekezdés: Azt bizonygatod, hogy a föl örök, a mennyben Isten lakik, és a föld az emberé. Nem értem, hogy ez miben válasz arra, hogy ha valaki méltóan veszi magához az emlékjegyeket, az ama bizonyos 144000, kik az égbe mennek 1000 évre Krisztussal uralkodni a földön lévő alattvalókon."


Itt már megint a semmitmondó értetlenkedésed, melyet minden bekezdésnél megismételtél, holott világosan láthattad, hogy a teljes válasz következetesen végigvezet a témán, bekezdésenként válaszolva az ott jelentkező kérdésekre. Vagy most csak szórakozol, mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem érdekel az igazság a bibliából csak egy rész kérdésre akarsz választ, ami viszont MAGÁBAN NEM ÉRTELMEZHETŐ!

Ellenben ez a bekezdés is válasz egy fontos tévtanra, mely szoros kapcsolatban van a két különböző reménységű csoporttal, melyről a Biblia ír.


"Csak épp a bibi, hogy a magasságos egek szentjeit ti párhuzamba állítottátok a 144 ezerrel. Viszont az írás ezt mondja róluk: „Dániel 7, 18: „De a magasságos egeknek szentjei veszik majd az országot, és bírják az országot örökké és örökkön örökké.”"


"De a legfőbb Úr szentjei kapják majd meg a királyságot, és időtlen időkig, sőt még időtlen idők után is időtlen időkig az övék lesz a királyság."


Naná, hogy Isten Királyságát fogják megkapni és az övék lesz az örökké. Ez az 1000 éves időszak nem azt határozza meg, hogy meddig lesz az övék Isten Királysága, hanem az "ítélet nap" hosszát, melyben ők, mint társuralkodók, Jézussal együtt ítélik a földet. Mit is mond a 1Tesszalonika 4:17?


"... hogy találkozzunk az Úrral a levegőben; és így mindenkor az Úrral leszünk."


És a másik dánieli prófécia:


(Dániel 7:27) "A királyságot, uralkodói hatalmat és az egész ég alatt lévő királyságok fenségét a legfőbb Úr szentjeiből álló népnek adták. Királyságuk időtlen időkig tartó királyság, s nekik fog szolgálni és engedelmeskedni minden uralom."


De ezt mondja Dániel korábbi verse is:


(Dániel 2:44) "És azoknak a királyoknak a napjaiban az egek Istene felállít egy királyságot, amely soha nem fog elpusztulni. Ez a királyság nem száll át más népre. Szétzúzza és megsemmisíti mindazokat a királyságokat, maga pedig megáll időtlen időkig"


Tehát "azoknak a királyoknak idejében", vagyis az "utolsó napokban", a mi időnkben, mikor még LÉTEZNEK a világi, Istentől elrugaszkodott uralmak! Ezért mondjuk többek között, hogy már létezik Isten Királysága, melynek Jézus az ura.


"A magot nem kell félreérteni, Pál meg is magyarázta:

Gal 3,16 Az ígéretek pedig Ábrahámnak adattak és az ő magvának. Nem mondja: És a magvaknak, mint sokról; hanem mint egyről. És a te magodnak, a ki a Krisztus."


De meg ám! Sőt még ennél is jobban megmagyarázta, figyelj csak:


(Galata 3:26–29) "Ti valójában mindannyian Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusba vetett hitetek által. Mert mindnyájan, akik megkeresztelkedtetek Krisztusba, felöltöttétek Krisztust. Nincsen sem zsidó, sem görög, nincsen sem rabszolga, sem szabad, nincsen sem férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok Krisztus Jézussal egységben. Ezenfelül, ha Krisztushoz tartoztok, valóban Ábrahám magva vagytok, örökösök egy ígéretre való tekintettel."


Látod milyen veszélyes és mennyire félrevisz a féligazság??? Nem csak egy kicsit eltérsz az iránytól, hanem az ellenkezője lesz az eredmény.


Tehát az, hogy a kettős reménység él és létezik, a bibliából kiválóan bizonyítható. Ezt az általad is boncolgatott válaszomban leírtam, persze te jelentős részleteket átugrottál - pl. az eredeti földi reménység érvényessége egy fontos részlet, amit sok más dologgal is bizonyítani lehet. Az is egyértelműen kiderül a Szentírásból, hogy az égi reménység létezik és nem pusztán "hivatást" jelent az "elhívás": pl. 1Tesszalonika 4:17.


Így aztán nem olyan nagy kérdés, hogy aki az emlékjegyekből vesz, az Krisztussal fog uralkodni majd az égben. Ugyanazon csoportról beszél az Írás, amikor az égi reménységet tárgyalja velük kapcsolatban. ŐK NEM A NAGY SOKASÁG! Nem velük köttetett az új szövetség, hanem Jézus felkent tanítványaival, akiknek megígérte, hogy vele fognak uralkodni. Így a földi reménységűek nem vesznek az emlékjegyekből!


Hogy mit csinálnak az égben, arra is ad választ a Biblia:


Jel 20:6: "az Isten és a Krisztus papjai lesznek, és királyokként fognak uralkodni vele az ezer év alatt." (Lásd még: Dániel 7:27.)


1Kor 6:2: "nem tudjátok, hogy a szentek a világot fogják ítélni?"


Jel 5:10: "királysággá és papokká tetted őket a mi Istenünknek, és királyokként fognak uralkodni a föld felett."

2012. nov. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

A személyem elleni megjegyzéseidre nem válaszolnék, ha nem haragszol.



„Naná, hogy Isten Királyságát fogják megkapni és az övék lesz az örökké. Ez az 1000 éves időszak nem azt határozza meg, hogy meddig lesz az övék Isten Királysága, hanem az "ítélet nap" hosszát, melyben ők, mint társuralkodók, Jézussal együtt ítélik a földet. Mit is mond a 1Tesszalonika 4:17?”


1Thess 4:17 Azután mi, akik élünk, akik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképpen mindenkor az Úrral leszünk.


Ez nem az ítéletről szól, ha megbocsátasz.


Nem, te meg olvasd el az IKor 15;25-öt, és a körülötte lévő verseket.


1Kor 15:25 Mert ADDIG KELL NEKI URALKODNIA, mígnem ellenségeit mind lábai alá veti.


Még egyszer: Igét kérek arra vonatkozóan, hogy akik esznek az emlékjegyekből, azok lesznek Krisztussal az égben ezer évig. Eddig nem válaszoltad meg ezt. Ti állítólag Bibliakutató társaságnak önkikiáltott szervezet vagytok, kiknek nincsenek hamis tanításaik, és minden tanításuk megegyezik a Biblia tanításával. (Többször bizonyítva számomra ennek nem éppen valódi alapját) Én egy kérdést tettem fel, mire szokás szerint nagymértékű csúsztatást, terelést, majd szokás szerint a kérdező vagy a beszélgető partner személyét érintő támadásokba torkollik.


Tudomásul veszem, hogy erre nem tudsz idézetet sem egy sort, sem egy fejezetet, sem egy könyvet. Aki nem tud válaszolni a kérdésre, annak nem kell, csak azért, mert egyfajta kötelességnek érzi, hogy hosszas eszmefuttatásokat tegyen.


Ha mégis tudsz, akkor köszönöm, bár biztos nem csak eddig tartogattad a tarsolyodban, hanem egyszerűen nincs is.

Tudom, én vagyok az elveszett, a keményszívű, a tájékozatlan, a kötekedő, az ostoba, csak az nem, aki még nem kapott választ a kérdésére…

2012. nov. 19. 20:46
 24/24 anonim ***** válasza:

Érdekes, a személyes megjegyzésemet rögtön kiszúrtad, de a választ összetettségében nem látod meg. Már megbocsáss, de nekem kissé gyerekes módszernek tűnt az, mikor minden bekezdés végén ugyanazt kérdezed! Nem csoda, ha úgy tűnik, hogy Te leckéztetni akarsz engem/minket, "meggyőződve" arról, hogy nem lehet igazunk. Azokról a hibákról persze szót sem ejtesz, melyeket írtál és javítottam.

Ha mégis őszintén érdekel a Biblia igazsága, akkor elnézést kérek minden megjegyzésemért...


"Mit is mond a 1Tesszalonika 4:17?”


1Thess 4:17 Azután mi, akik élünk, akik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképpen mindenkor az Úrral leszünk.


Ez nem az ítéletről szól, ha megbocsátasz."


Nem is ezt akartam bizonyítani vele, hanem azt, hogy ők "mindenkor" Jézussal lesznek és Isten Királysága (melyet 'megkapnak') "örökké tart" majd - ugyanis erről szólt a vers. A Dániel 7:27 és a 2:44 is erről szól. Az 1000 éves Millennium, mint "ítéletnap", részben más téma, de téged ugyebár egészen más kérdés érdekel.


"1Kor 15:25 Mert ADDIG KELL NEKI URALKODNIA, mígnem ellenségeit mind lábai alá veti."


Ezt nem is vontam kétségbe! Nyilvánvaló a Bibliából, hogy Jézusnak az emberiséggel kapcsolatos megbízatása majd egyszer véget ér.


-----


"Még egyszer: Igét kérek arra vonatkozóan, hogy akik esznek az emlékjegyekből, azok lesznek Krisztussal az égben ezer évig. Eddig nem válaszoltad meg ezt."


Dehogynem! Csak te nem vetted észre. Hogyan képzeled a választ? Csak akkor elfogadható a válasz számodra, ha szájbarágósan le van írva, hogy "akik fogyasztanak az emlékjegyekből, azok fognak ezer évig uralkodni Jézussal"?! (Azt sem mondja a Biblia, hogy tilos a dohányzás, vagy a kábítószer, mégis lehet tudni, hogy mi helyes ez ügyeben!) Nem nyilvánvaló a tény (amit a legtöbb egyház is elismer), hogy az első sz.i tanítványok mind égi elhívásúak voltak, és mindnyájan fogyasztottak a jelképekből. És pont ezek jelentették ki azt, hogy Jézussal lesznek az égben - melyről a Biblia elárulja, hogy egy 1000 éves millenniumi időszakot is magában foglal. Mindenesetre ez a bibliai tanítás alaposan agyonhallgatott terület az egyházakban. Egyes vallások szerint a millennium nem betű szerinti 1000 éves időszak, amely alatt Krisztus fog uralkodni. Egy másik általánosan ismert tanítás az, hogy a millennium csupán szimbóluma Krisztus uralmának, amely majdnem 2000 évvel ezelőtt kezdődött és még most is tart. De mit mond a Biblia?


A legközvetlenebb megközelítés az, ha annak fogadjuk el János szavait, amit valójában mondanak, vagyis 1000 évnek. Sokan ebben láttak egy megfelelő uralmat Jézus Krisztus számára, hiszen őt a Biblia a "szombatnap Urá"-nak nevezi. (Máté 12:8) Ez az uralom olyan lesz, mint egy szombati pihenőnap a mintegy 6000 év után, amely alatt az emberi tökéletlenség uralkodott a földi színtéren. — 2Pét 3:8. Maga János mutat rá arra, hogy a millennium Krisztus győztes háborúját követi majd, melyet az összes földi ellenségei ellen visel. (Jel 19:11–21) Mivel ez még nem következett be, biztosak lehetünk abban, hogy a millennium még csak a jövőben várható.


Isten Szava összekapcsolja a millennium fogalmát azzal a leírással, amikor minden gyászt, könnyet és halált eltöröl. Felnyithatod a Bibliádat a Jelenések 20-ik fejezeténél, ahol a Krisztus ezeréves uralmával kapcsolatban kijelentett dolgok legnagyobb részét megtalálhatod. Ebből kiderül, hogy a Biblia szerint a millennium olyan korszak, amikor Sátán nem lesz szabadon, hogy félrevezethesse az embereket:


(Jel: 20:1-3) "Majd láttam egy angyalt lejönni az égből a mélység kulcsával és egy nagy lánccal a kezében. És megfogta a sárkányt, az őskígyót, aki az Ördög és Sátán, és ezer évre megkötözte. És a mélységbe vetette, bezárta és lepecsételte azt fölötte, hogy ne vezesse félre többé a nemzeteket, míg véget nem ér az ezer év."


Hogy kik lesznek azok, akik Jézussal együtt fognak uralkodni és ítélni?


(Jelenések 20: 4-6 "És láttam trónokat, és ott voltak azok, akik leültek rájuk, és hatalmat kaptak az ítélkezésre. Igen, láttam azoknak lelkét, akiket bárddal végeztek ki a tanúság miatt, melyet Jézus mellett tettek, és az Istenről való beszéd miatt, és ők azok, akik nem imádták a vadállatot, sem annak képmását, és akik nem fogadták el a jelet a homlokukra és a kezükre. És életre keltek, és királyokként uralkodtak a Krisztussal ezer évig. (A többi halott nem kelt életre addig, míg véget nem ért az ezer év.) Ez az első feltámadás. Boldog és szent, akinek része van az első feltámadásban; ezek fölött nincs hatalma a második halálnak, hanem az Isten és a Krisztus papjai lesznek, és királyokként fognak uralkodni vele az ezer év alatt."


E jövendő királyok és bírák között - akik Jézusnak és az Atyjának, Jehovának hű tanúiként haltak meg - elsőként szerepelt a 11 lojális apostol. A Lukács 22:28–30 versében Jézus úgy írja el őket, mint akik trónokon ülnek ővele együtt az ő Királyságában, 'hogy ítéljék Izrael tizenkét törzsét (a nem papi részt, amely itt az emberiség többi részét képviseli)'.


Más írásszövegek azt mutatják, hogy az egyedülálló kiváltság, amelynek értelmében Krisztus társkirályai és társbírái lehetnek az ő Királyságában a 144 000 hű keresztényből álló "kicsiny nyáj" tagjaira korlátozódik, akiket "a földről vásároltak meg"; ezeket "az emberek közül vásárolták meg" (Lukács 12:32; Jelenések 14:1–4). Ők feladták az általános és természetes reményt, hogy örökké éljenek a földön, mivel szeretnének 'egyesülni vele (Krisztussal) az ő feltámadásának hasonlóságában' (Róma 6:5). Ezekről írta Pál a következőket is: "Ilyen a halottak feltámadása is. Elvetik romlandóságban, feltámad romolhatatlanságban ... Elvetik a fizikai testet, feltámad egy szellemi test ... Hús és vér nem örökölheti Isten Királyságát ... Mert annak, ami halandó, halhatatlanságba kell öltöznie" (1Korinthus 15:42–53).


Nem feltűnő a hasonlóság a leírásokban, mely miatt méltán mondhatjuk, hogy egy-ugyanazon csoportról beszélhetünk?

2012. nov. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!